01
Šiauliuose į Seimą kandidatuojantis vadinamųjų „paksininkų“ partijos atstovas Valentinas Mazuronis teigė nominacijos dar nespėjęs atsiimti.
Vaido SIMANAUSKO nuotr.


Judita VASILIAUSKAITĖ


Per vakar Vilniuje vykusią pareigūnų protesto akciją paskelbtos nominacijos politikams, kurie, profsąjungiečių nuomone, per Seimo kadenciją neparodė didelio rūpesčio pareigūnams. Iš devynių nominacijų už neveiklumą mažinant skurdą teisėsaugoje viena atiteko ir šiauliečiu save vadinančiam, Šiauliuose į Seimą kandidatuojančiam vadinamųjų „paksininkų“ partijos atstovui Valentinui Mazuroniui.

Reikalavo mokėti už viršvalandžius
Protesto akciją prie visų pagrindinių politinių partijų būstinių rengė Lietuvos policijos profesinė sąjunga ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga. Tokiu gestu pareigūnai dar kartą siekė atkreipti dėmesį į apgailėtiną finansinę bei psichologinę situaciją teisėsaugoje.
Protestuotojai politikų reikalavo padidinti darbo užmokestį ne mažiau kaip trečdaliu, policijos finansavimą grąžinti į 2008 metų lygį, nustatyti 40 valandų darbo savaitę, mokėti už viršvalandžius, sugrąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį bei imtis priemonių, kad patyrę pareigūnai liktų tarnyboje.

Tarp devynių nominantų – ir V. Mazuronis
Protestavę pareigūnai viešai reiškė pasipiktinimą, jog per ketverius metus politikai taip ir nesugebėjo priimti esminių sprendimų, kad situacija teisėsaugoje imtų keistis į gerąją pusę. Atsakingiems už skurdą teisėsaugoje buvo perduotos nominacijos.
Kad žodžiai neliktų tik žodžiais, protestuotojai pasirūpino, jog už skurdą teisėsaugoje būtų nominuoti ir devyni politikai. Vienas iš jų - partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas Valentinas Mazuronis.
„Už tai, kad jam apskritai nerūpi teisėsauga”, - už ką V. Mazuroniui skyrė nominaciją, viešai pakomentavo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai.

Nominuotas politikas nominacijos nekomentuoja
„Tiek jis, kaip partijos pirmininko pavaduotojas, tiek kitos partijos, kai policijai nurėžė finansavimą ir skyrė papildomas funkcijas, nieko nedarė. Per ketverius metus nieko nedarė”, - dar tebevykstant protesto akcijai „Šiaulių naujienoms” apie V. Mazuroniui skirtą nominaciją kalbėjo Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas. Jis pridūrė, jog skurdą teisėsaugoje lėmė visos politinės partijos: tiek pozicinės, tiek opozicinės. V. Bako nuomone, reikėtų pasirūpinti, jog neveikliems politikams nebūtų sukurtos sąlygos spręsti pareigūnų likimus.
Vakar V. Mazuronio norėjome pasiteirauti, ar jis jaučiasi nusipelnęs tokios nominacijos. Telefonu paklaustas, Seimo narys atsakė apie nominaciją nieko nežinąs, tad nuo komentarų susilaikė. Žurnalistė elektroniniu paštu V. Mazuronį supažindino su informacija apie jam skirtą nominaciją ir nusiuntė klausimus raštu, tačiau V. Mazuronio atsakymo redakcija iki darbo dienos pabaigos taip ir nesulaukė.

Šalies policijos bėdos – analogiškos Šiauliams
Kaip skelbia Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai, per pastaruosius ketverius metus finansavimas teisėsaugai mažėjo ketvirtadaliu (200 milijonų litų). Šis mažinimas buvo didžiausias tarp Europos Sąjungos šalių ir lėmė tai, kad policijos pareigūnai susidūrė su tokiais ekonominiais sunkumais, kurių nėra matę per visą nepriklausomybės laikotarpį.
Protestuotojų įvardytos kai kurios bėdos neaplenkė ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato – per pastaruosius kelerius metus komisariatą paliko keliasdešimt pareigūnų, nuo šių metų atsisakyta papildomų apsaugos funkcijų.

02
Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko Vytauto Bako teigimu, reikėtų pasirūpinti, jog neveikliems politikams nebūtų sukurtos sąlygos spręsti pareigūnų likimus.

03

„Už tai, kad jam apskritai nerūpi teisėsauga”, - kodėl skyrė nominaciją V. Mazuroniui, viešai paaiškino Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai.
NPPSS nuotr.

Į viršų