facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Nuo šiol rūkymo vietą  Beržynėlyje žymi dažyta metalo figūra - „Rūkantis šuva”.
Autoriaus nuotr.

Romualdas BALIUTAVIČIUS

Gegužės 31-oji pažymėta ne visai tradiciškai: dizainerio Viliaus Purono iniciatyva Beržynėlio parke, šalia įrengtos vietos rūkymui (Beržynėlis – Savivaldybės tarybos sprendimu paskelbtas nerūkymo zona) atsirado maždaug metro aukščio dažyta metalo figūra - „Rūkantis šuva”. Vadinasi, užsukęs į šį kampelį parūkyti, dabar kažkas galės lengviau atsikvėpti: rūkoma legaliai, be to turės ir  kompanjoną pokalbiui.

„Tai gana atsitiktinis padarėlis, nuo 2006-ųjų kukliai tūnojęs vienoje miesto gamykloje, - pasakoja V. Puronas. - Šuns figūros autorė – anuometinė dizaino specialybės studentė Aneta. Tai jos praktikos darbas. Tiesa, kiek patobulintas: šuva su grandine ir cigarete, o ant nugaros turi užrašą, skelbiantį rūkaliams, jog čia rūkyti galima.”

Anot šuns apgyvendinimo parkelyje iniciatoriaus, Miesto teigiamo įvaizdžio komisijos laukia rimtas išbandymas, nes šviesioms galvoms gali kilti abejonių, ar kartais šunėkas slapčia neteršia Šiaulių įvaizdžio? Tokiu atveju nerimstantis dizaineris teigia pasiūlysiąs kam nors iš komisijos mesti monetą bei žiūrėti, kas atsivers: pinigas ar herbas? Tada ilgai ir protingai diskutuoti, viską protokoluojant, galiausiai šunį pakeisti lentele su užrašu: „Čia leidžiama rūkyti iki kitos kadencijos”.

„Mieste yra kelios nerūkymo zonos, tačiau mūsų deputatai, vedami kilnaus humanizmo, jose nutarė  įrengti vietas rūkymui. Kaip pavaizduoti tokią komišką situaciją  – teko nemažai pasukti galvą. Ir buvo rastas ne tiek meninis, kiek ūkiškas sprendimas”, - džiaugiasi V. Puronas.

„Šuva buvo pasirinktas tik todėl, kad tokį gyvūnėlį radote bedulkantį ceche. O jeigu ten būtų buvęs ne šuva, bet, sakykime, liūtas?”

„Ne visai taip, - pastebi dizaineris. - Liūtas netiktų – būtų reklama tabako pramonei, agitacija rūkyti. O, va, šuva – pats tas, vizgina uodegą ir nori būti geras tiek tam, kuris rūko, tiek ir nerūkančiam. Tiktų čia ir kiaulė, tačiau jos neturiu. Rytoj – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Jeigu man ta proga įsakys pagaminti vaiką, nemiegosiu per naktį, bet užsakymą atliksiu laiku”, - gegužės 31-ąją triprasmiškai kalbėjo V. Puronas. 
 
Į viršų