facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

„Iš „etatinių“ dviratininkų sunku išieškoti baudas, nes jie dažniausiai – geriantys ir niekur nedirbantys”, - apgailestauja Šiaulių rajono policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Lorenas Dainauskas.
Tado JUODŽIUKYNO nuotr.
 
 
 
 
 
 
 
 
Asta VOLKOVAITĖ
Girtiems automobilių  vairuotojoms sugriežtinta atsakomybė, tačiau girti dviratininkai tebelieka galvos skausmu. Niekur nedirbantys, už vairavimą girtI „premijų” sulaukę dviračių transporto priemonių vairuotojai ir vėl girti sėda ant dviračių. „Gaila, kad dviračiai nekonfiskuojami”, - piktinasi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Šiaulių rajono policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Lorenas Dainauskas.

Gyventojai piktinasi girtais dviratininkais

„Prie priemiesčio kavinių vis dažniau pastebiu stovinčius dviratininkus. Jie dažnai gurkšnoja alų ar kokį kitą stipresnį alkoholinį gėrimą, o vėliau sėda ant savo dviračių ir kaip niekur nieko išvažiuoja. Kaip policijos pareigūnai kontroliuoja tokius dviratininkus?” - klausia „Šiaulių naujienų” skaitytoja Bronislava M.

„Man, kaip vairuotojui, neramu, kai keliais važinėja vinguriuojantys, greičiausiai ne vieną taurelę išlenkę dviratininkai. O gal tokie žmonės mieliau sėda ne prie automobilio vairo, o ant dviračio, nes tai „kainuoja” pigiau? Kokios baudos numatytos girtiems dviratininkams?” - teiraujasi šiaulietis Juozas L.

Pareigūnai nubaudė 12 girtų dviratininkų

Policijos pareigūnai atšilus orams bandė kontroliuoti girtus dviratininkus ir surašė ne vieną AdministraciniO teisės pažeidimO protokolą. Anot Šiaulių  rajono policijos komisariato atstovės spaudai Almos Valančiūnienės, policijos pareigūnai neseniai Šiaulių apskrityje baigė prevencinę priemonę „Dviratininkai”.

Nuo metų  pradžios policijos pareigūnai Šiaulių rajono keliuose nuo dviračių  nusodino dvylika girtų gyventojų. Laimė, dėl girtų dviratininkų  kaltės šiais metais eismo nelaimių išvengta.

„Pripūtė” beveik 4 promiles alkoholio

Teisėtvarkos sergėtojai pripažįsta, kad dviratininkai nesiliauja važinėti apsvaigę  nuo alkoholinių gėrimų ir galvoja, kad girtam vairuoti dviratį yra ne toks didelis pažeidimas, kaip vairuoti automobilį. Policijos pareigūnai sako, kad dviratininkai neturėtų pamiršti, kad taip pat yra eismo dalyviai ir gali susižaloti patys bei pridaryti problemų kitiems.

Nežinia, kaip kelionė būtų pasibaigusi vienam dviratininkui, jei ne pareigūnų  budrumas. Neseniai Bubiuose patruliuojantiems policijos pareigūnams įtarimą sukėlė itin keistai važiuojantis dviratininkas. Įtarimai netruko pasitvirtinti: sustabdytas 54-erių metų vyras į alkoholio matuoklį pripūtė beveik keturias alkoholio promiles. Jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Dviratininkui bus skirta „premija” nuo 500 iki 700 litų.

Iki parduotuvės alkoholio – dviračiu

„Dažniausiai dviratininkams, kaip ir kitiems transporto priemonių vairuotojams, reikia kažkur važiuoti dar nusipirkti alkoholinių gėrimų”, - pastebi L. Dainauskas. Skyriaus viršininkas sako, kad alkoholiu svaiginęsi gyventojai kartais paprasčiausiai nusprendžia kieme palikti stovintį automobilį, o iki artimiausios parduotuvės vykti dviračiu. Kažkodėl galvoja, kad girtam važiuoti dviračiu yra saugiau nei mašina.

L. Dainauskas įsitikinęs, kad pažeidėjų būtų kur kas mažiau, jeigu Administracinių teisės pažeidimų kodekse girtiems dviratininkams, kaip ir girtiems automobilių vairuotojams, būtų numatytos ne tik baudos, bet ir šios transporto priemonės atėmimas. „Gaila, kad dviračiai nekonfiskuojami, iš „etatinių“ dviratininkų sunku išieškoti baudas, nes jie dažniausiai – geriantys ir niekur nedirbantys”, - apgailestauja pareigūnas. Po to, kai įteikiamas baudos kvitas, bedarbiai girtuokliai nebijo vėl girti sėsti ant dviračių.

Gyvenamųjų  namų zonoje - jokių apribojimų

Primename, kad už dviračio vairavimą išgėrus galima sulaukti baudos. Esant lengvam girtumui gresia bauda nuo 300 iki 500 litų, vidutiniam ar sunkiam - nuo 500 iki 700 litų.

Važiuodami keliu šalmą turi dėvėti ne tik nepilnamečiai vairuotojai, bet ir šios transporto priemonės keleiviai. Kitiems, vyresniems kaip 18 metų, šalmas yra tik rekomenduojamas.

Policija primena, kad, dviratininkai turėtų nepamiršti pagrindinių taisyklių. Jaunesniems kaip 14 metų asmenims važiuoti dviračiu keliais - draudžiama. Išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą leidžiama dviračiu važiuoti keliais nuo 12 metų. Vienintelė vieta, kurioje nėra jokių amžiaus apribojimų, - gyvenamųjų namų zona.

Automagistralės  – tabu

Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Šios transporto priemonės gale privalo būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų  – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kitos šviesą atspindinčios detalės, pritvirtintos prie ratų stipinų. Baltos šviesos žibintas važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui dviračio priekyje - privalomas. Raudonos šviesos žibintas turi būti pritvirtintas dviračio gale.

Šviesą atspindinti liemenė ar kitos šviesą atspindinčios, ant drabužių prisegamos detalės - būtinos visiems dviratininkams.

Primename, kad dviračių vairuotojams draudžiama važiuoti gatvės ar kelio važiuojamąja dalimi, jeigu yra įrengti dviračių takai. Automagistralėse ir greitkeliuose važinėtis dviračiu – draudžiama. 
 

Į viršų