facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plaukimo mokyklos direktorius Valerijus Belovas jau dešimtmetį svajoja apie naują plaukimo baseiną.
Redakcijos archyvo nuotr.

Aušra LAURINKIENĖ
Paaiškėjo, kad miestui ilgai žadėto J. Jablonskio gatvėje, Šiauliuose, projektuoto olimpinio standarto plaukimo baseino, kurio statybą buvo numatoma pradėti dar 2008 metų sausio mėnesį, plaukikai nesulauks.

Ilgai žadėta ir planuota...

Ilgai trukusi kova dėl baseino prasidėjo 2008-ųjų metų birželį. Tuomet architektas Algimantas Černiauskas viešam svarstymui pristatė žemės sklypo J. Jablonskio gatvėje detalųjį planą, kurio užsakovo - bendrovės „NCC Titano” - planuose buvo statyti olimpinius standartus atitinkantį (50 metrų su dešimt plaukimo takelių) baseiną, tačiau beveik 71 aro sklype, kurį bendrovė turėjo išsinuomojusi aukciono būdu, toks baseinas niekaip netilpo. Jame buvo galima pastatyti tik penkių takelių baseiną, kokių Šiauliuose jau yra.

Tuomet prašyta prisijungti valstybinės žemės. Politikai, iš pradžių tam nepritarę, galų gale nusileido ir nusprendė be konkurso atiduoti savo sklypo dalį (iki 26 arų). Tiesa, su tam tikromis sąlygomis - jei „NCC Titanas” sutiks derėtis ir sportininkams suteiks įvairių lengvatų. Savaime suprantama, verslininkai, savo lėšomis norėję statyti socialinį objektą, nepanoro po dar ir remti jo naudotojus. Prasidėjo ilgai trukusios derybos, kurių rezultatas – riestainio skylė...

Plaukimo sportas Šiauliuose smuks vis labiau žemyn

Susitikus su olimpiečio Pauliaus Viktoravičiaus treneriu Kęstučiu Jankevičiumi, pastarasis neslėpė apmaudo: „Kaip ir jūs, naujieną, kad Šiauliuose nebus olimpinio penkiasdešimties metrų ilgio baseino, pirmąkart išgirdau tik praėjusią savaitę. Kodėl, kas ir kaip tai nusprendė, aš nežinau... Niekas mums nieko nepaaiškino. Galiu pasakyti tik tai, kad neturėdami kur tinkamai treniruotis, mūsų miesto plaukikai, dalyvaudami Lietuvos čempionatuose, jaučiasi nevisaverčiai. Nenuostabu – kauniečiai jau ir dabar sunkiai pavejami, nes prieš pagrindines varžybas nuolat treniruojasi Elektrėnų olimpinio ilgio baseine, o netrukus baigs renovuoti ir Girstučio baseiną (50 metrų ilgio). Tuomet jau mes, neturėdami olimpinių matmenų baseino, nebeturėsime šansų į juos lygiuotis ir, savaime suprantama, į rinktines deleguoti savo plaukikų... - „Šiaulių naujienoms” sakė treneris. - Plaukimo sportas Šiauliuose smuks vis labiau ir po truputį nyks. Juk sportiniai rezultatai priklauso ne tik nuo trenerių ir pačių plaukikų užsispyrimo, bet ir nuo treniruočių sąlygų”.  

Kartais ir po karo pastatai geriau atrodo...

Užsukome ir į „Delfino” direktoriaus Valerijaus Belovo kabinetą. Su šypsena „Šiaulių naujienas” sutikusio vadovo veidą, išgirdus, apie ką norime pasikalbėti, aptemdė šešėlis. Nieko keisto, juk į šį projektą įdėta tiek daug jo paties pastangų. Jau prieš dešimtmetį V. Belovas į Šiaulius buvo atgabenęs estą baseinų statytoją, po to organizavo Šiaulių valdininkų kelionę į Švediją, ten parodė, kad vien apie Stokholmą, 250 kilometrų spinduliu, pastatyti dvidešimt penki 50 metrų ilgio baseinai su vandens parkais. Po to vežė valdininkus lankyti baseinų Lenkijoje, Suomijoje.

„Labai džiaugiausi, kai Šiaulių miesto svajonė Dainų parke šalia arenos turėti olimpinio dydžio baseiną sutapo su bendrovės „NCC Titanas” ketinimais jį statyti. Juk tai turėjo būti pats geriausias Lietuvoje olimpinis baseinas, o ir valdžiai būtų nieko nekainavęs. O dabar? Neslėpsiu, neturiu ką pasakyti. Tiesiog trūksta žodžių. Žinau tik tai, kad UAB „NCC Titanas” nutraukė sutartį su savivaldybe dėl baseino statybos. To priežasčių aš nežinau. Matyt, buvo kokie nesutarimai... Apmaudu, čia ir sakyti to nereikia. Juk ir patys matote, kokia mūsų baseino būklė. Kartais ir po karo pastatai geriau atrodo...” - pečiais gūžtelėjo plaukimo mokyklos direktorius, kurio dešimties metų darbas nuėjo veltui.

Kas, kaip ir kodėl?

Kadangi plaukimo mokykloje taip ir nesužinojome, kodėl olimpiečiai neturės kur treniruotis, o vaikai – sportuoti, kreipėmės į savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėją Rasą Budrytę, bet kitame telefono laido gale išgirdome: „Aš labai atsiprašau, tačiau šiuo metu esu labai užsiėmusi ataskaitos siuntimu ir nenorėčiau išsamiau leistis į kalbas, nes šiam darbui liko vos dešimt minučių”. Paklausta, ar galėtume paskambinti už dešimties minučių, R. Budrytė su mumis bendrauti nepanoro: „Ne, nes netrukus turėsiu pasitarimą Architektų sąjungoje ir labai neturiu laiko. Gal šįkart kaip nors be manęs...”

Vis dar nesulaukę konkretaus atsakymo į klausimą, kodėl Šiauliuose nebus 50 metrų ilgio baseino, susisiekėme su „NCC Titanas” nekilnojamojo turto projektų vadovu Ričardu Valavičiumi: „Mūsų komentaro apie šį sprendimą nėra. Derybos vyko per ilgai, tad mūsų akcininkai nusprendė šio projekto atsisakyti. Kalbą lyg ir radome, tačiau viskas užsitęsė, o dabar, kaip patys žinote, - krizė. Šiai dienai neįmanoma surasti operatoriaus viešbučiui, tad ir baseino laikyti neapsimoka. Niekas nesiima tokių dalykų...” - sakė bendrovės atstovas.

Kodėl derybos nesunokino jokių „vaisių”, paklausėme ir kūno kultūros sporto skyriaus vedėjo Gintaro Jasiūno. Jo teigimu, buvo sudaryta darbo grupė, kuri, pagal miesto Tarybos sprendimą, buvo įpareigota išnagrinėti socialinės partnerystės sutartį su „NCC Titanas”. „Viskas truko maždaug dvejus metus, tačiau galutinio rezultato mes nematome. Tai – trumpas ir drūtas paaiškinimas. Išsamiau viską papasakoti galėtų darbo grupės pirmininkas Denis Michalenko”, - į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją mus nukreipė G. Jasiūnas.

D. Michalenko, išgirdęs tą patį klausimą, atsakė: „Sklypo nuomos aukcioną laimėjusi bendrovė „NCC Titanas” parašė prašymą nutraukti nuomos sutartį, o ne mes. Pagal sąlygas, kurios buvo iškeltos prie nuomojamo sklypo, mes sutikome ir prijungėme prašytos žemės plotą. Tačiau su sąlyga, kad bus tam tikri socialiniai įsipareigojimai. Šito jie nepanoro. Derėjomės, buvome pasirengę kalbėtis, tačiau gavome prašymą nutraukti sutartį”. Jis patikino, kad sulaukus kitų, norinčiųjų statyti 50 metrų ilgio baseiną, iniciatyvos, bus bandoma tartis ir stengiamasi, jog  mūsų miesto plaukikai turėtų kur treniruotis.

Į viršų