facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šeštadienį apie vidurdienį Pramonės g. 21 nuo pastato stogo nušliaužęs sniegas užvertė apie dešimt automobilių, iš kurių stipriai apgadinti aštuoni. Kai kurių automobilių stogas priplotas, jų savininkai abejoja, ar verta remontuoti.
Teritorijoje, kur veikia didžiausias Šiaurės Lietuvoje „Senukų“ prekybos centras, paprastai būna daug žmonių. Baimintasi, ar užgriuvusiuose automobiliuose nebuvo žmonių. Automobilius atkasę ugniagesiai nukentėjusių žmonių nerado. 

Sniegas buvo nuvalytas tik nuo tos pastato dalies, kurioje įsikūręs „Senukų“ prekybos centras. Tačiau gretimas patalpas nuomoję verslininkai stogu nepasirūpino. Nors, pasak pastatus nuomojančios bendrovės atstovų, sutartyse nuomininkai buvo įsipareigoję rūpintis nuomojama pastato dalimi.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė teigia, jog policija įformino įvykį. Ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, kol kas neaišku.

Šiaulių miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojos Rimos Jankienės žodžiais, surašytas aktas. Tarnautojos teigimu, panašių nelaimių šią žiemą neužfiksuota.
 
Šiaulių miesto savivaldybė primena, kad pastatų savininkai ir prižiūrėtojai nepamirštų pasirūpinti varvekliais. Dėl temperatūros svyravimų ant namų stogų susidarę varvekliai ir sniego nuošliaužos kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei. Siekdami išvengti nelaimingų atsitikimų ir užtikrinti praeivių saugumą už gyvenamųjų namų ir kitų statinių priežiūrą atsakingi žmonės privalo pašalinti varveklius, pavojingas vietas aptverti ar kitais būdais užtikrinti praeivių saugumą.

Šiaulių miesto savivaldybės Statybos skyriaus vyresnysis specialistas Maksim Burkauskas primena, kad statinių naudotojams ir techniniams prižiūrėtojams už netinkamą pastatų priežiūrą numatyta administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda iki 2 tūkstančių litų.  

„Šiaulių naujienų“ inf.
Į viršų