facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Pročiūnų gatvės teritorijoje bendrovė savo darbus pristabdė sausio pabaigoje. Liko tik dalis technikos. Ar šie darbai bus tęsiami toliau, spręs teismas.
Vaido SIMANAUSKO nuotr.Asta VOLKOVAITĖ
Privačios bendrovės, kasusios žvyrą Zoknių oro uoste, darbai pristabdyti. Darbai sustojo ne dėl metrą siekiančio įšalo žemėje. Šiaulių miesto apylinkės prokuratūra kreipėsi į teismą ir pareikalavo panaikinti Šiaulių miesto savivaldybės ir privačios statybos bendrovės „Vaidva” sudarytą sutartį. Anot prokurorų, sutartis gali būti neteisėta ir net prieštarauti viešajam interesui, tad reikalaujama šią sutartį pripažinti negaliojančia. „Šiaulių naujienos” jau rašė, kad minėta sutartis yra nenaudinga miestui, nes ugniagesio žūtis tapo pretekstu pusdykiai išparceliuoti puse milijono litų vertinamą kokybišką žvyrą.  
 
Už duobių užlyginimą – aukštos kokybės žvyras
 
„Šiaulių naujienose” rašyta, kad Šiaulių valdininkai privačiai statybos bendrovei „padovanojo” šimtus tūkstančių litų kainuojantį bendrovės turtą. Dingstimi šuiam nenaudingam sandoriui tapo ugniagesio žūtis Zoknių oro uosto prieigose. Gesindamas gaisrą ugniagesys įkrito į vieną iš daugybės duobių, kurias iškasė žibalą sėmę žmonės. Duobės iki šiol žiojėjo atviros, todėl ugniagesys nepastebėjo ir įkrito žemyn galva. Žmogus ištrauktas nebegyvas. 
 
Tada Savivaldybėje imta kalbėti, kad duobes reikia užlyginti. Valdininkų ir akys nukrypo į aukštos kokybės žvyro pylimus oro uosto prieigose, į kuriuos kelininkai jau gerą dešimtmetį tiesė nagus.
 
Savivaldybė paskelbė konkursą rangovui, kuris užlygintų vilkduobes, parinkti. Konkursą laimėjo menkai žinoma bendrovė iš Akmenės rajono, - „Vaidva”. Ši bendrovė pagal sutartį įsipareigojo Zoknių karinio oro uosto prieigose užlyginti duobes. Mainais už duobių užlyginimą statybų bendrovei leista nusikasti žvyro pylimus aplink lėktuvų stovėjimo aikšteles. Už teisę nusikasti žvyrą rangovas Šiaulių miesto savivaldybei sumokėjo apie dvylika tūkstančių litų.
 
Darbais susidomėjo aplinkosaugininkai
 
Šaltinių teigimu, oro uoste esančio žvyro vertė galėjo siekti apie pusę milijono litų. Kalbama, kad iš  šio monkės biznio naudos galėjo turėti ir kai kurie valdžios vyrai. Praėjusių metų liepos pradžioje statybos ir griovimo darbų bendrovės „Vaidva” darbu Zoknių oro uoste susidomėjo aplinkosaugininkai. Buvo įtariama, kad gamtos ištekliai gali būti kasami nelegaliai, tad darbai buvo laikinai sustabdyti. 
 
Valdininkų teigimu, konkurso sąlygose buvo numatyta leisti nusikasti žvyrą todėl, kad neva kitu atveju užlyginti duobes Šiaulių miesto savivaldybei būtų nemažai kainavę. 
 
Viešųjų interesų pažeidimo neįžvelgė
 
Šiaulių miesto savivaldybės skelbto konkurso pirkimo komisijai pirmininkavo tuometinis Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Mikučiauskas. Netrukus po to, kai konkurso nugalėtoja tapo „Vaidva”, G. Mikučiauskas buvo išmestas iš posto. Daugeliui miglotas pasirodė atleidimo motyvas – pranešta, kad valdininkas neteko „paksininkų” partijos, delegavusios jį į šį aukštą postą, pasitikėjimo. 
 
Po kiek laiko G. Mikučiauskas tyliai vėl buvo priimtas dirbti į Savivaldybę – jam sukurtas naujas direktoriaus padėjėjo etatas. Vakar G. Mikučiauskas „Šiaulių naujienoms” teigė, kad iki „Vaidvos” darbų pradžios pažeidimų nebuvo pastebėjęs.
 
„Galbūt vykdant tą sutartį buvo padaryti tie pažeidimai. Asmeniškai pirkimo procedūrose, kad ir kaip bandau prisiminti, viešųjų interesų pažeidimo nemačiau”, - tvirtina G. Mikučiauskas. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus padėjėjas svarsto, kad galbūt sutartyje sąlygos buvo įrašytos netiksliai.
 
Nepatvirtintais duomenimis, bendrovės ir Savivaldybės sutartį paskelbus negaliojančia, gali būti pareikalauta nukastą žvyrą grąžinti atgal.
 
Valdininkai siuntinėja vieni pas kitus
 
Šiaulių miesto savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Gytis Skurkis apie bendrovės „Vaidva” atliktus darbus kalba nenoriai. Valdininkas tik patikina, kad bendrovė konkurso sąlygose numatytus darbus atliko laiku ir nukerta, kad dėl „pilnesnės” informacijos turėtume kalbėti su Turto valdymo ir apskaitos poskyrio vedėja Irena Krugiškiene.
 
Šios valdininkės klausiame, kokius darbus atliko bendrovė „Vaidva” ir kada juos pristabdė. „Negaliu nieko jums sakyti. Nieko negaliu komentuoti. Byla yra teisme ir nieko jums nekomentuosiu. Kreipkitės į Savivaldybės administracijos direktorių Vladą Damulevičių. Gal jis ryšis komentuoti”, - pasiuntė I. Kriugiškienė.
 
V. Damulevičius teigia, kad „Vaidvai” priekaištų neturi, nes ji darbus atlikusi gerai ir laiku. Anot administracijos direktoriaus, darbai sustabdyti sausio pabaigoje. 


Į viršų