facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vagišius Šiaulių katedroje vilioja altorius ir tikinčiųjų aukos.

Ankstyvą pirmadienio rytą vagišiai siautėjo Šiaulių katedroje. Apie pusę devynių ryto vykstant rytinėms pamaldoms Dievo namuose dirbantieji pastebėjo, kad iš aukojamų dirbinių dėžės dingo įvairūs juvelyriniai dirbiniai. Anot policijos pareigūnų, ilgapirščiai nesaugomą dėžę apkraustė atidarę jos stiklinį dangtį.

Katedra rakinama tik nakčiai

„Tai buvo votai, tikinčiųjų padėkos ženklai, aukos Katedrai”, - „Šiaulių naujienoms” vakar pasakojo vikaru prisistatęs vyras, nepanoręs pasisakyti pavardės. Anot jo, votų vertė dar nėra nustatyta. Pasak, Katedroje dirbančio vikaro, rytais Dievo namai būna atviri visiems parapijiečiams. Katedra rakinama tiktai nakčiai. Katedros darbuotojai nenutuokia, kam galėjo prireikti tikinčiųjų aukų.

Manoma, kad vagys galėjo darbuotis tarp pusės aštuonių ir pusės devynių ryto.

Penkiolikmetis vogė gimtadieniui?

Policijos pareigūnams antradienio rytą pavyko sučiupti galimą ilgapirštį, iš Katedros nukniaukusį antikvarinius dirbinius. Vaikinas slėpėsi bute, esančiame S. Šalkauskio gatvėje. Paaiškėjo, kad tai penkiolikmetis Šiaulių rajono gyventojas. Jaunuolio kišenėje teisėtvarkos sergėtojai rado keletą dingusių juvelyrinių dirbinių. Manoma, kad kiti juvelyriniai dirbiniai gali būti jau juodojoje rinkoje.

Įtariamasis dviem paroms uždarytas į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę. Anot Šiaulių apskrities VPK atstovės spaudai G. Smagriūnienės, vaikinas belangėje ir sutiks savo šešioliktąjį gimtadienį.

Lupinėjo altorių

Anot policijos pareigūnų, minėtas nepilnametis įtariamas dėl dar vienos vagystės ir plėšimo. Praėjusią savaitę penkiolikmetis su vienuolikmečiu draugu nutverti lupinėjantys altoriaus apdailos detales. Manoma, kad tądien paaugliai galėjo sugadinti ir aukų dėžutes. Ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas, vaikai perduoti tėvams.

Pastaruoju metu vagysčių Katedroje būta ir daugiau. Sausio 31-ąją Katedros zakristijoje rankinių neteko dvi moterys. Nukentėjusiosios teigė patyrusios beveik 500 litų žalą.

"Šiaulių naujienų" inf. 

Į viršų