facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Lina JUREVIČIŪTĖ
Kovo mėnesį  nedarbas Šiauliuose buvo toks pat, kaip ir vasario mėnesį, ir sudarė  12,7 procento. Nedarbas Šiauliuose išlieka vienas iš mažiausių  visoje šalyje. Tokią informaciją pateikė Šiaulių darbo biržos direktorė Genovaitė Kuprevičienė.

Iki balandžio nedarbas buvo stabilus

Apibendrindama praėjusio mėnesio duomenis, Šiaulių darbo biržos direktorė  Genovaitė Kuprevičienė pasidžiaugė, jog nepaisant to, kad nedarbas Šiauliuose gana didelis, tačiau, palyginti su kitais šalies miestais, nėra taip blogai.

„Mažesnis nedarbas yra tik Kaune. Mes esame antroje vietoje tarp mažiausią nedarbą turinčių miestų. Panevėžyje, su kuriuo Šiaulius mėgsta palyginti, nedarbas yra vienas iš didžiausių šalyje”, - sakė G. Kuprevičienė.

Tačiau situacija, anot direktorės, labai greitai gali pasikeisti, nes, kaip jau skelbėme, darbo biržose registruojasi ne tik darbo ieškantys, bet ir dirbti nenorintys šiauliečiai. Užsiregistravusiems darbo biržoje nereikės mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokų – 72 litų per mėnesį.

„Sunku prognozuoti, kiek dėl to išaugs nedarbas, tačiau sužinoję, kad nedirbantys ir darbo biržoje neregistruoti žmonės privalės susimokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas, bedarbiai suskubo registruotis. Žmonės registruojami eilės tvarka. Kad nesistumdytų „gyvose” eilėse, duodame talonus. Talonų artimiausioms dviem savaitėms jau nebeturime”, - pažymėjo G. Kuprevičienė.

Išmokų  skirta perpus mažiau

Šiaulių darbo biržos direktorė pažymėjo, jog per praėjusį mėnesį darbo biržoje registruotiems šiauliečiams skirta perpus mažiau išmokų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Kaip pažymėjo G. Kuprevičienė, išmokų suma sumažėjo dėl to, kad sumažėjo išmokas gaunančių žmonių skaičius. Kaip žinia, bedarbio išmokos žmonėms mokamos tam tikrą laikotarpį ir jei žmogui nepavyksta per tam tikrą laikotarpį susirasti darbo, jos apskritai nebemokamos.

Per kovo mėnesį  Šiaulių darbo biržoje užregistruota daugiau kaip 1,3 tūkstančio bedarbių ir beveik 1,8 tūkstančio laisvų darbo vietų.

Paklausiausi - vairuotojai ir aptarnavimo srities specialistai

„Šiaulių naujienoms” G. Kuprevičienė sakė, kad paklausiausi bedarbiai – tolimųjų reisų vairuotojai. Šiaulių darbo biržoje tolimųjų reisų vairuotojams įregistruota daugiausiai laisvų darbo vietų, tačiau, anot Šiaulių darbo biržos direktorės, šiauliečiai dirbti tolimųjų reisų vairuotojais nelabai nori. Esą darbas sunkus, o atlyginimai nėra dideli. Į šias laisvas darbo vietas veržiasi ukrainiečiai ir baltarusiai.

Nesunkiai darbą  Šiauliuose gali susirasti ir aptarnavimo srityje norintys dirbti specialistai: pardavėjai, salės darbuotojai, vadybininkai.
Į viršų