facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Devynis naujagimius, prieš keletą dienų galimai nuplikytus cheminėmis medžiagomis, pakeitė devyni pirmieji modernios Moters ir vaiko klinikos pacientai.

Zita KATKIENĖ
Vakar naujoje Moters ir vaiko klinikoje - dvejopos nuotaikos. Miesto ir apskrities valdžia atskubėjo pasveikinti pirmųjų dviejų naujagimių, gimusių pirmąją klinikos atidarymo dieną. L. e. akušerijos - ginekologijos direktorės pareigas Angelė Jurgaitienė suglumusi: „Tegu pirmojo naujagimio virkštelės nukirpimas tampa klinikos atidarymo akcentu”. Naujosios, ilgai statytos Moters ir vaiko klinikos atidarymo džiaugsmą užtemdė devynių naujagimių patirta odos reakcija į kasdieniam tualetui naudotą antiseptiką. Didelis skausmas dėl devynių naujagimių patirto sveikatos sutrikdymo užgula ne tik artimųjų, bet ir medikų, net visuomenės, susidomėjusios šių vaikelių likimu, širdis.

Pirmoji klinikos naujagimė

Vakar į Šiaulių apskrities ligoninės Moters ir vaiko kliniką skubėjo ligoninės administracijos atstovai, su gėlėmis ir dovanomis atėjo miesto bei apskrities valdžia. Vakar pasveikinti pirmieji du naujojoje klinikoje gimę naujagimiai.

Gruodžio 15-oji tapo pirmąja diena, kai į kliniką priimtos pirmosios pacientės. 24-erių metų Lina Rimkė tapo pirmąja gimdyve, pagimdžiusia pirmąją Moters ir vaiko klinikos pacientę. Antradienį 14 val. šiauliečių Airydo ir Linos Rimkų šeimoje gimė dukrelė Denisė. Ji ir tapo pirmąja naujosios klinikos paciente.

Dukrelės gimimą stebėjęs tėtis A. Rimkus džiaugiasi, kad dukrytė ir mama - sveikos. Parduotuvės vedėja dirbusi Lina Rimkė prieš pusmetį į Šiaulius grįžo iš Airijos, kur lankėsi pas statybos verslą Airijoje įkūrusį vyrą. Prieš pustrečių metų šeimą sukūrusi pora viliasi, jog gyvens Šiauliuose, kur jau statomas namas. Airija liks tik galimybės užsidirbti šalis.

Tą patį trečiadienį 17.20 val. Linos ir Lino Liutkevičių šeimoje gimė sūnelis. Tėvai dar sprendžia Marijumi ar Kipru pavadins savo pirmąjį sūnų ir antrąją atžalą šeimoje.

Abi gimdyvės džiaugiasi, jog naujojoje klinikoje buvo apsuptos didžiulio medikų dėmesio, kad gimdyti teko modernioje gimdymo palatoje. Ypač puiki aplinka pogimdyvinėje palatoje, kur mamos guli drauge su savo mažyliais.

Per pirmąją parą Moters ir vaiko klinikoje gimė devyni naujagimiai. Pasak Akušerijos skyriaus vedėjo Jono Anužio, visi devyni naujagimiai sveiki ir drauge su mamomis paguldyti į pogimdyvines palatas. Tačiau problemų neišvengta - vienas vaikelis gimė neišnešiotas - 36-ąją nėštumo savaitę, dviem gimdyvėms buvo atlikta Cezario pjūvio operacija. Pirmąją parą naujojoje klinikoje pasaulį išvydo trys mergaitės ir šeši berniukai.

Gimdyti galės ir... į vandenį

Naujoje Moters ir vaiko klinikoje įrengtos devynios gimdyklos. Šiaulių apskrities ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius sako, jog visose gimdyklose įrengta šiuolaikiška, moderni aparatūra. Dvi iš šių gimdyklų - komercinės, kuriose įrengtos ir vonios, pritaikytos gimdyti. Noro gimdyti į vandenį dar nepareiškė nė viena šiaulietė, dar, anot P. Simavičiaus, nėra pateikti ir šios paslaugos įkainiai. Tačiau galimybė yra ir šiaulietės galės  ja pasinaudoti. Gimdyvių vyrams bei artimiesiems sudaryta ne tik galimybė stebėti gimdymą, bet ir kartu ilsėtis pogimdyvinėje palatoje. Tokia džiugia gyvenimo akimirka, kai į šeimą ateina naujas narys, galės visa šeima džiaugtis drauge.

Galimas gimdymas iš anksto susimokėjus ir įprastose palatose. Pasak akušerijos-ginekologijos direktorės A. Jurgaitienės, tokiu atveju gimdymą prižiūri pačios gimdyvės pasirinktas gydytojas. Į ligoninės kasą už šį gimdymą reikia mokėti 560 litų.

Akušerijos skyriuje įrengtos pogimdyvinės palatos, kuriose po gimdymo pateks ir mamos, ir jų sveiki naujagimiai. Jei naujagimiui bus reikalinga medikų priežiūra, jiems įrengtas Naujagimių skyrius su dešimčia vietų. Intensyviosios terapijos skyriuje - keturios vietos.

Įrengta Intensyvaus sekimo palata ir gimdyvėms. Jos prireikia po Cezario pjūvio operacijos.

Į Moters ir vaiko kliniką jau kreipiasi moterys dėl nėštumo patologijos, jau veikia ir Konsultacinis centras bei dienos stacionaras, Ginekologijos ir onkologijos skyrius. Tik pacienčių dar nedaug. Tos moterys, kurios buvo gydomos senojoje Akušerijos-ginekologijos klinikoje, iš jos, baigus gydymą, vyksta namo. Į naująją kliniką priimamos naujos pacientės.

Sausio mėnesį  Moters ir vaiko klinikoje kursis ir Vaikų chirurgijos, reanimacijos skyriai. Čia persikels ir visi senosios Vaikų ligų klinikos skyriai. Tik tuomet pradės funkcionuoti visas pastatas, sujungsiantis po vienu stogu, anot P. Simavičiaus, visas medicinos paslaugas, reikalingas moters ir vaiko sveikatos priežiūrai, bei tapsiantis vieno pavaldumo gydymo įstaiga.

Šventinį atidarymą užgožė nelaimė

Jau rytoj, penktadienį, buvo planuojamas iškilmingas Moters ir vaiko klinikos atidarymas. Deja, šią džiugią šventę nustelbė nelaimė - atliekant kasdienę kūdikių priežiūros procedūrą, devyni naujagimiai nudeginti antiseptiniu skysčiu.

Visi devyni naujagimiai ir jų mamos pervežti į Kauno medicinos universiteto klinikos Perinatologijos centrą. Šiaulių apskrities ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius vakar rytą domėjosi naujagimių sveikata ir patikino, kad visų būklė stabili. Dviem naujagimiams, kurių odelė pažeista labiau, buvo atlikta operacija.

Vakar Šiaulių apskrities ligoninėje dirbo Valstybinė medicininio audito inspekcija. Aiškinamasi, kas kaltas, kad įvyko šis skaudus įvykis. Pasak generalinio direktoriaus P. Simavičiaus, labai svarbu, kad būtų išaiškinta, kieno kaltės šioje skaudžioje istorijoje daugiausia. Tam ypač svarbus naujagimių tualetui naudoto skysčio laboratorinis tyrimas. Vakar Visuomenės sveikatos centro direktorius Krizentas Kameneckas informavo, jog antiseptinio skysčio tyrimo rezultatas centrą turėtų pasiekti šiandien. Tačiau Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, lankydamasis ligoninėje dėl įvykusio incidento, pareiškė, jog net jei buvo naudotas antiseptinis preparatas „Cutaseptas”, ligoninei teks prisiimti atsakomybę, nes šio skysčio negalima naudoti naujagimių odos priežiūrai.

Į viršų