Mykolas DEIKUS
Sekmadienį antrą valandą ryto grupė nusikaltėlių įsilaužė į Seimo nario Andriaus Šedžiaus namus. Pareigūnų manymu, užpuolikų tikslas buvo politikas, kadangi nei pinigų, nei brangių daiktų nusikaltėliai nelietė.

 

Nusikaltėliai į Seimo nario namus pateko išdaužę durų stiklo paketą,
viduje buvusių daiktų nelietė.

Mindaugo RUŽĖS nuotr.

Grįžo po vidurnakčio

Šeštadienį Užsienio reikalų komitete dirbantis Seimo narys A. Šedžius prieš pietus išvyko į Vilniuje, Rusijos ambasadoje vykusį priėmimą. Į namus K. Venclauskio gatvėje (Aukštabalio rajonas) politikas grįžo kiek po vidurnakčio. Kieme paliko automobilį, o pirmajame aukšte palikęs daiktus pakilo į antrąjį aukštą, kur įrengtas miegamasis.

A. Šedžius sako, kad apie antrą valandą nakties pabudo nuo trenksmo, panašaus į sprogimą. Maždaug dviejų metrų aukščio tvorą perlipę nusikaltėliai iš alpinariumo paimtu akmeniu išdaužė į kiemo terasą vedančių durų stiklo paketą.

Maždaug dešimties kilogramų akmuo įlėkė į valgomąjį, stiklo pakete palikdamas skylę. Likusį stiklą nusikaltėliai išdaužė laužtuvu. Tai, kad nusikaltėliai užgaišo, greičiausiai ir išgelbėjo politiko gyvybę.

Pagrasino ginklu

Pažadintas triukšmo Seimo narys netruko susiorientuoti ir puolė prie miegamojo durų. Prieš užtrenkdamas duris jis spėjo pamatyti sraigtiniais laiptais kylančias dviejų įsibrovėlių figūras.

Užrakinęs duris atsidarė seifą, kuriame laiko 44-ojo kalibro revolverį „Magnum“. Galingą kovinį ginklą politikas yra įsigijęs savigynai, be to namuose laiko medžioklinį šautuvą, kadangi yra medžiotojas.

Šūktelėjo, kad turi ginklą ir surinko bendrąjį pagalbos telefoną 112, garsiai pranešė apie įsilaužimą. Policijos pareigūnai atskubėjo po kelių akimirkų, tačiau nusikaltėlių jau buvo ir pėdos ataušusios.

A. Šedžius įsitikinęs, kad gyvybę išgelbėjo greita reakcija.

Veikė profesionalai

Policijos pareigūnai sako nebepameną tokio įžūlaus užpuolimo.

Manoma, kad veikė profesionalai. Nusikaltėliai itin stengėsi nepalikti pėdsakų. Į akis krinta tai, kad nusikaltėliai nesunkiai rado kelią į miegamąjį, nors išplanavimas – gana klaidus. Manoma, kad įsilaužėliai buvo gerai informuoti, turėjo namo planą.

Į įvykio vietą atvežtas kinologų šuo nuvedė iki „Aukštabalio“ mokyklos. Čia, manoma, stovėjo nusikaltėlių automobilis.

Įsilaužėlių tikslas – Seimo narys?

Versiją, kad įsilaužėlių tikslas buvo ne turtas, sustiprina ir tas faktas, kad nusikaltėliai nekreipė dėmesio į pirmajame aukšte, ant žurnalinio stalelio, pro kurį praėjo, sudėti pinigai – apie penkiasdešimt tūkstančių litų. Ten pat gulėjo nepaliestas brangus auksinis laikrodis, nešiojamasis kompiuteris, piniginė su banko kortelėmis.
Kambarys, kuriame gulėjo lengvai realizuojamas grobis, net ir naktį gerai apšviestas gatvėje stovinčio žibinto.
Nusikaltėliai turėjo žinoti, kad Seimo narys – namuose. Išvykdamas visąlaik įjungia signalizaciją, be to, kieme stovėjo automobilis, kurio variklio dangtis buvo dar šiltas.

Pasirūpino savo ir artimųjų saugumu

Įsilaužimo metu Seimo narys namuose buvo vienas, dvi mažametės dukros – pas artimuosius.
A. Šedžius sako kol kas neturįs įtarimų, kas nusikaltėlius paskatino įsibrauti į jo namus. Pastaruoju metu nebuvo sulaukęs grasinimų ar dviprasmiškų įspėjimų. Tačiau teigia jau pasirūpinęs savo ir savo artimųjų saugumu.

Prieš Seimo rinkimus A. Šedžius deklaravo dešimt milijonų litų turto – daugiausiai nekilnojamuoju turtu ir vertybiniais popieriais. Dėl kandžių pasisakymų yra „užsidirbęs“ ne vieną priešą.
Redakcijos duomenimis, įvykiu domisi ir Valstybės saugumo departamentas.


 

Į viršų