facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Politikai nepritaria siūlymams mažinti mokesčius bulvare veikiantiems verslininkams.
Vadimo SIMUTKINO nuotr.  
 
 
 
 
Lina JUREVIČIŪTĖ

Miesto politikai nepritaria idėjai mažinti žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčius bulvare veikiantiems verslininkams. Kaip sakė Finansų ir ekonomikos komitete posėdžiavę politikai, bulvaras turi „išsikristalizuoti” pats ir jokių mokestinių lengvatų taikyti nereikia.

Laukia, kol „išsikristalizuos”

Panašu, kad Šiaulių  miesto politikams gražus bulvaras yra tuščias bulvaras. Toks įspūdis susidarė Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje klausantis politikų diskusijų apie verslininkų pasiūlymus mažinti mokesčius bulvare ir jo prieigose veikiantiems verslininkams.

„Nereikia pamiršti, kad mokesčius sumažintume patalpų savininkams, kurie dažnai nuomoja savo patalpas. Nuomos mokesčio jie juk nesumažins, todėl nemanau, kad miestas turi prisidėti prie to, kad verslininkas gautų didesnius pelnus”, - komiteto narius „protino” miesto meras Genadijus Mikšys.

Komiteto posėdyje dalyvavęs Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius pažymėjo, kad miestas įdėjo daug pinigų į bulvaro gražinimą, tačiau dabar ši gatvė tapo nekonkurencinga su didžiaisiais prekybos centrais, kuriuose verslininkams išsilaikyti kainuoja daug pigiau.

Vis dėlto politikai palaikė  nuomonę, kad bulvaras – specifinė vieta ir laikui bėgant turi „išsikristalizuoti”, kokie verslininkai čia ras savo nišą.

Į verslininkų pasiūlymus neatsižvelgė

Primename, kad verslininkai miesto valdžiai rekomendavo mažinti mokesčius tose miesto teritorijose, kuriose norima skatinti verslą, ir didinti tose, kur norima pristabdyti verslo plėtrą. Atsižvelgdami į verslininkų pastabas, Savivaldybės specialistai žengė pirmąjį žingsnelį ir miesto Tarybai pateikė siūlymą bulvare veikiantiems verslininkams mažinti nekilnojamojo turto ir žemės nuomos mokesčius. Nekilnojamojo turto mokesčio tarifą siūloma mažinti nuo 0,6 iki 0,3 procento, o žemės nuomos mokesčio – nuo 0,4 ik 0,1 procento.

Specialistai paskaičiavo, kad sumažinus žemės nuomos mokestį bulvaro verslininkams į  miesto biudžetą „neįplauktų” 40-50 tūkstančių litų. Ir valdininkai, ir politikai sako, kad tai juokingi pinigai, tačiau politikai nepritaria pačiai idėjai diferencijuoti mokesčius.

Galutinį sprendimą  dėl žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių miesto Taryba priims balandžio 29-ąją vyksiančio posėdžio metu.  
Į viršų