facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių meras Genadijus Mikšys kažkodėl labai nenori, kad būtų panaikinta Šiaulių teritorinė muitinė.

Vadimo SIMUTKINO nuotr.

 

 Mykolas DEIKUS

Šiaulių meras Genadijus Mikšys atkakliai siekia, kad Šiauliuose būtų išsaugota kuo daugiau Teritorinės muitinės valdininkų, nors ir pripažįsta, kad muitinės procedūroms tai niekuo nepakenks.

 

Verslininkams niekas nesikeis

 

G. Mikšio teigimu, šalyje numatoma uždaryti teritorines muitines ir jas uždarinėti pradedama nuo Šiaulių ir Panevėžio. Toliau eilėje laukia Klaipėda ir Kaunas. Miesto meras G. Mikšys nepatingėjo su Šiaulių verslininkų atstovais nulėkti į Vilnių derėtis, kad nebūtų uždaryta Teritorinė muitinė.

 

G. Mikšys pripažįsta, jog visi muitinės postai liks kaip buvę, muitinės darbo tvarka nesikeis – tik vadovybė bus jau nebe Šiauliuose, o Vilniuje.

 

Meras tikina, kad Šiaulių teritorinės muitinės uždarymu „diskredituojamas“ Šiaulių regionas. Be to, esą uždarius muitinę liks nebeaiškios Šiaulių regiono ribos. Tiesa, meras besistengdamas pats sau netiesiogiai paprieštaravo. G. Mikšio žodžiais, regiono ribos ir dabar neaiškios, nes, pavyzdžiui, nesutampa Šiaulių apygardos prokuratūros ir Šiaulių vyskupijos teritorijų ribos. (Įdomu, kodėl turėtų sutapti – bažnytinis teismas prokurorų paslaugomis nesinaudoja, - red. past.).

 

Apgintas viršininkas nuteistas už kyšininkavimą

 

Neoficialiai kalbama, jog muitinės uždarymas gali pakenkti tik nesąžiningiems verslininkams, kurie per sieną gabena nedeklaruotas prekes ir gali bandyti ieškoti „stogo“ Šiauliuose. Kalbama, jog Vilniuje surasti ryšių gali būti sunkiau.

 Prieš dešimt metų miesto valdžia ir vietos verslininkai sutrukdė uždaryti Šiaulių teritorinę muitinę, kuriai vadovavo Vytautas Bredulis. Pastarasis praėjusių metų pabaigoje buvo nuteistas už kyšininkavimą. Drauge nuteistas ir pinigus perdavęs vietos verslininkas.V. Bredulis nuosprendžio neapskundė.   
Į viršų