facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Seniausias - 1915-aisiais metais - šalies gyventojui išduotas pasas. 
Vaido SIMANAUSKO nuotr

 
Asta VOLKOVAITĖ
„Draugai ir pažįstami žino, ką man dovanoti”, - trečiadienį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Policijos muziejuje juokavo Šiaulių apygardos teismo teisėjas Alfredas Vilbikas. Šio muziejaus įkūrėjas pristatė asmeninę pasų kolekciją. 
 
Eksponatai dovanoti ir pirkti 
 
„Ši kolekcija turėtų būti įdomi ne tik policijos atstovams”, - pasų parodos atidaryme kalbėjo Šiaulių apskrities VPK viršininkas Egidijus Lapinskas. Pats parodos autorius A. Vilbikas papasakojo ne tik kiekvieno paso istoriją ir šio dokumento paskirtį tam tikro meto žmonėms, bet ir atskleidė, kaip neįprasti eksponatai atėjo į jo rankas.
 
„Vienus pasus gavau dovanų”, - pasų kolekcijos pristatyme pasakojo teisėjas A. Vilbikas. Anot parodos autoriaus, ne vienam senam dokumentui įsigyti jis nepašykštėjo ir savo pinigų. A. Vilbikas nutylėjo, kiek jam kainavo papildyti savo kolekciją tokiais eksponatais.
 
Buvo pasų ir be nuotraukų
 
Teisėjo kolekcijoje - praėjusio bei šio amžiaus pasai. A. Vilbikas sugebėjo surinkti ir pirmuosius pasus. Parodos dalyviai akį galėjo paganyti ir į 1915-aisiais carinės Rusijos valdžios išduotą pasą, vokiečių, Vilniaus ir net Varnų šalies pasus. Kai kuriuose seniausiuose praėjusio amžiaus pasuose nebuvo net nuotraukų, - tuomet dokumente aprašyta tiktai žmogaus išvaizda.
 
A. Vilbiko žodžiais, būtent senieji pasai jam ir yra vertingiausi. Teisėjas prasitarė, kad jis kolekcionuoja ne tik pasus. Ką dar kolekcionuoja, kelių knygų apie teisėjus, teismus bei jų istoriją autorius nutylėjo, tik atskleidė, kad į Policijos muziejų neatsinešė arklio paso. Esą jam čia ne vieta.
Į viršų