Šiauliečius apgaudinėjusiam prekybos centrui „Bauhof” Konkurencijos taryba skyrė tik įspėjimą.

 Inesa RADVILAITĖ

Panašu, kad šiauliečius mulkinančio prekybos centro „Bauhof” atstovai liks nenubausti. Lapkričio viduryje net du savaitgalius „Bauhof” organizavo akcijas ir kvietė šiauliečius atvykti į prekybos centrą įsigyti gerokai pigesnių prekių. Nors reklamose nebuvo nurodyta, kad nupigintų prekių kiekis – ribotas, tačiau jau pačią pirmąją akcijos dieną pigesnių prekių nebebuvo. Apie šiauliečius mulkinančias akcijas „Šiaulių naujienos” pranešė Konkurencijos tarybai, tačiau už šiauliečių mulkinimą „Bauhof” atstovai gavo tik įspėjimą. Tiesa, Konkurencijos tarybos atstovai pažymi, kad tyrimas dar nėra baigtas, todėl galutinė bausmė prekybos centro atstovams dar nėra aiški.

 

Pirkėjai jautėsi apgauti

 

„Šiaulių naujienose” jau rašėme apie lapkričio viduryje prekybos centro „Bauhof” organizuotą akciją. Pikti ir nusivylę šiauliečiai skambino redakcijai ir keikė „Bauhof” už klientų viliojimą prekėmis, kurių jau pačią pirmąją akcijos dieną nebebuvo.

 

„Perskaičiau laikraštyje, kad iki pirmadienio „Bauhof'as” pigiau pardavinės elektros lemputes, indų ploviklius, miltelius ir dar keletą prekių. Nieko nelaukdamas išsikirpau kuponą ir rytą nuvažiavau į šią parduotuvę. Tačiau miltelių, kuriuos ketinau pirkti, jau nebebuvo. Kaip jie gali skelbti, kad akcija tęsiasi iki pirmadienio, jei jau šeštadienį prekių nebeturėjo. Apgaudinėja žmones ir tiek”, - tada piktinosi šiaulietis Stanislovas.

 

Šiaulietė Virginija „Šiaulių naujienoms” pasakojo pastebėjusi, kad skelbdami apie nupigintas prekes, akcijos organizatoriai nenurodė, jog prekių kiekis ribotas.

 

„Šeštadienį perskaičiau, kad akcija tęsis dar ir pirmadienį. Jau norėjau skubėti į prekybos centrą, tačiau pastebėjau, kad nėra nurodyta, jog prekių kiekis ribotas, todėl kelionę į prekybos centrą atidėjau pirmadieniui. Pirmadienio popietę „Bauhof'e” neberadau nė vienos reklamoje nurodytos nupigintos prekės. Nejaugi jie gali skelbtis parduodą prekes, kurių neturi?” - klausė šiaulietė Virginija.

 

Šiauliečiai pasakojo apie akcijines prekes klausę pardavėjų, konsultantų, tačiau šie tik gūžčiojo pečiais – kai kurios prekės išparduotos dar penktadienį.

 

Atsakingų darbuotojų „Bauhof'e” nėra

 

Primename ir tai, kad išgirdę šiauliečių pasipiktinimus apie „Bauhof'e” organizuojamą nesąžiningą akciją prekybos centre apsilankė ir „Šiaulių naujienų” žurnalistai. Parduotuvėje neradę akcijinių prekių apie jas paklausėme pardavėjos. Tačiau ši tik gūžčiojo pečiais ir mandagiai atsakė, kad nė vienos nupigintos prekės nebėra. Jei turime kokių nusiskundimų, rekomendavo kreiptis į parduotuvės direktorių. Pasibeldėme į direktoriaus kabineto duris, tačiau šios buvo užrakintos. Pro šalį ėjęs vyrukas pasakė, kad direktorius pietauja ir rekomendavo skambinti jo mobiliuoju telefonu. Tačiau ir direktorius nieko konkretaus pasakyti negalėjo. Esą akciją organizavo Vilnius, o jis tik Šiaulių skyriaus direktorius ir neturi teisės nieko komentuoti spaudai.

 Paskambinome į „Bauhof” administraciją Vilniuje. Į telefono skambutį atsiliepusi moteris sujungė su Marketingo skyriumi. Prisistatyti nepanorusi Marketingo skyriaus atstovė „Šiaulių naujienoms” sakė nesijaučianti kalta dėl to, kad šiauliečiai nebuvo informuoti apie tai, kad nupigintų prekių kiekis – ribotas. Esą nesitikėjo, kad bus toks didelis žmonių susidomėjimas, o be to, ir taip aišku, kad prekių gali visiems neužtekti.

 

„Jei žmonės turi nusiskundimų, tegul kreipiasi į mus”, - pažymėjo „Bauhof'o” Marketingo skyriaus atstovė.

 

Nors ši akcija sulaukė didelio žmonių pasipiktinimo, tačiau jau kitą savaitgalį „Bauhof'as” vėl paskelbė apie nupigintas prekės. Istorija pasikartojo – jau pačią pirmąją akcijos dieną nupigintų prekių šiauliečiai neberado.

 

Už pažeidimus – įspėjimas

 

Atstovaudami šiauliečių interesams „Šiaulių naujienų” žurnalistai apie tai, kaip „Bauhof'as” mulkina šiauliečius, pranešė Konkurencijos tarybai. Gruodžio 22 dieną redakciją pasiekė Konkurencijos tarybos vartojimo prekių skyriaus vyriausiosios specialistės Vaidos Urbonavičiūtės atsakymas. Esą bendrovė apie galimus Reklamos įstatymo pažeidimus įspėta.

 „Atsižvelgus į tai, kad kai jūs kreipėtės, minėta akcija jau buvo pasibaigusi, todėl bendrovei buvo pasiūlyta ateityje organizuojant akcijas pateikti vartotojams išsamią informaciją, kad būtų išvengta vartotojų suklaidinimo”, - pranešė V. Urbonavičiūtė.

 

- „Bauhof'as” mulkina šiauliečius ir už tai gauna tik įspėjimą? - pasitikslinome paskambinę V. Urbonavičiutei.

 

Tačiau Konkurencijos tarybos atstovė paaiškino, kad reikalų su „Bauhof'u” Konkurencijos taryba dar nebaigė, todėl kol kas bendrovė tik įspėta.

 

„Šiuo metu UAB „Bauhof” nėra direktoriaus ar kito atsakingo žmogaus, kurio galėtume pareikalauti atsakymo. Vienas atostogauja, kitas serga, tačiau jie neatsisako pateikti informaciją, todėl laukiame. Tai gali užsitęsti, todėl orientuodamiesi į ateitį įspėjome”, - pažymėjo A. Urbonavičiūtė pridurdama, kad, jos nuomone, dėl tokio pažeidimo tyrimas tikriausiai nebus pradėtas.

 Konkurencijos tarybos atstovei priminėme, kad Bauhof'o” atstovai šiauliečius mulkino net du savaitgalius iš eilės. V. Urbonavičiūtė pažymėjo, jog antroji akcija Konkurencijos tarybai nėra žinoma, tačiau tai, anot jos, galima traktuoti, kaip pasikartojantį pažeidimą. Tokiu atveju jau gali būti pradėtas tyrimas, o bendrovei gresia baudos nuo tūkstančio iki 30 tūkstančių litų.  
Į viršų