facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kardiologinės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Viktoras Skromovas balandžio 1-ąją dieną įkurto skyriaus jubiliejaus minėjime nestokojo ir pokštų. 
Vadimo SIMUTKINO nuotr. 
 
 
 
Zita KATKIENĖ

Vakar Šiaulių  apskrities ligoninės Kardiologinės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus medikus ligoninės kolektyvas sveikino su 20-ties metų jubiliejumi. Šį netrumpą kelią susirinkusiems į Chirurginio korpuso salę pristatęs Kardiologinės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Viktoras Skromovas pasidžiaugė, kad balandžio 1 dieną įkurtas skyrius - tikrai ne pokštas, o daug gyvybių išgelbėjęs gydymo įstaigos padalinys.

Sename operaciniame bloke 1981 metais įkurtas reanimacijos skyrius - ano laikmečio medicinos atspindys. Demonstruodamas archyvines nuotraukas pranešėjas patikina, jog tikrai nenori priekaištauti šviesios atminties gydytojui Zigmui Vaišvilai, kurio dėka skyrius ir buvo įkurtas. Dirbta primityviomis sąlygomis ir primityvia medicinos įranga, tačiau ir anuomet iš mirties nagų gelbėti žmonės.

Savarankišką  skyriaus gyvavimą medikai skaičiuoja nuo 1990-ųjų, kai ligoninės direktorius pasirašė įsakymą įkurti Terapinės reanimacijos skyrių. „Šis įsakymas - mūsų skyriaus nepriklausomybės aktas”, - balandžio 1-ąją šmaikštauja humoro nestokojantis skyriaus vadovas.   Intensyvus medikų darbas šiame skyriuje vyksta visą parą. Vedėjas džiaugiasi, kad skyriuje, kur tokia didelė pacientų kaita, pacientai keičiasi kas 1-2 paras, medikai dirba beveik tie patys - apie 70 proc. žmonių, kurie skyriuje dirbo prieš 20 metų, dirba ir šiandien.

Per metus skyriuje pabuvoja apie 1100-1200 ligonių, vidutinė ligonio gulėjimo trukmė  - para arba net mažiau. Šešių lovų skyriuje per dieną pasikeičia  4-5 ligoniai, tačiau būna atvejų, kad pagalba teikiama iš karto dešimčiai ligonių. Šiuo metu ligoninėje pradedamas įgyvendinti Kardiologijos plėtros projektas, vienas iš projekto tikslų - išplėsti šį reanimacijos skyrių iki 12 lovų.

Balandžio 1-ąją  jubiliejinį pranešimą skaitydamas skyriaus vedėjas V. Skromovas visu rimtumu perskaitė ir Šiaulių  apskrities ligoninės direktoriaus „įsakymą”, kuriuo nurodoma pradėti skyriaus rekonstrukciją, kurios metu skyrius būtų išplėstas iki 24 lovų, aprūpintas pačia moderniausia įranga, kokia jau šiandien dirba Vilniaus santariškių klinikos reanimatologai, o medikai stažuotei būtų siunčiami į Maljorką.

Audringais plojimais palydėtas pranešimas sulaukė ir administracijos pritarimo. Šiaulių apskrities ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius neabejoja, jog sunkiai dirbantys medikai tikrai pavargsta, tačiau dvigubai malonu, kai randa jėgų ir pokštui, ir šventei.

Šiaulių apskrities viršininkas Rimundas Domarkas už ilgametį ir nuoseklų darbą skyriaus vedėjui Viktorui Skromovui ir vyresniajai sslaugos administratorei Genoveitei Šedienei įteikė padėkos raštus. Gydytojai, slaugytojos bei sunkiai dirbančios slaugytojų padėjėjos apdovanotos ir Šiaulių apskrities ligoninės padėkos raštais.   
Į viršų