Dešimtoji jubiliejinė Šiaulių vyskupijos Šeimų šventė „Šeima - pašaukimų lopšys”, anot vyskupo Eugenijaus Bartulio, „padės kurti naują gyvenimo tikrovę”.

Tado JUODŽIUKYNO nuotr.

 

 

 

 

Laima TRUMPYTĖ
Pirmąjį naujųjų metų sekmadienį per patį vidurdienį Šiaulių arenoje prasidėjo tradicinė kalėdinė šeimų šventė „Šeima - pašaukimų lopšys”, kuri šiemet yra ir jubiliejinė.

Pirmąkart ji buvo surengta 2000 metais, kai Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis šią idėją 1999 metais parsivežė iš Romos, kur vykusi jubiliejinė Pasaulio šeimų šventė subūrė viso pasaulio tautų šeimas. Tad Šiaulių vyskupijos pirmosios šeimų šventės organizatoriai - vyskupijos Šeimos centras ir daugybė savanorių - sukvietė 400 šeimų ne tik iš Šiaulių, bet ir iš aplinkinių rajonų. Susidomėjimas švente kasmet vis didėjo ir jau trečią kartą šeimas besutalpina tik didžioji Šiaulių arena.

Be to, kad šeimas į kalėdinę šventę sukviečia tikybos bendrystė, jas suveda ir puikus kultūrinis interesas. Šiemet jubiliejinėje Šeimų šventėje visų dalyvių laukia įtaigus muzikinis spektaklis „Prisikėlęs”, pasakojantis muzikine kalba Kristaus kančios ir prisikėlimo istoriją.

Roko opera „Prisikėlęs” pirmą kartą Lietuvoje buvo pastatyta Kaune 2008 metais ir premjerinį spektaklį stebėjo per penkis tūkstančius žiūrovų, antrąjį kartą opera parodyta tais pačiais metais Pažaislio vienuolyne sulaukė dar didesnio pasisekimo, todėl trečiąjį kartą ji parodyta Vilniuje per Evangelijos dienas sulaukė labai gerų įvertinimų tiek spaudoje, tiek internetinėje erdvėje.

Taigi dabar Šiaulių miesto ir apskrities šeimos turėjo galimybę pamatyti išgarsėjusį muzikinį projektą: italų kompozitoriaus Daniele Ricci roko operą, kurią režisavo Nerijus Petrokas, dirigavo Rolandas Daugėla. Spektaklyje dainavo Lietuvos muzikinio pasaulio žvaigždės - Ovidijus Vyšniauskas, Vilija Matačiūnaitė, Vaidas Vyšniauskas, Ramūnas Urbietis, Rūta Zaikauskaitė, Rita Preikšaitė, Benas Ulevičius ir Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras „Cantate Domino”.


 

Į viršų