facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Turgaus prekeiviai prisipažįsta, kad daugumą pardavėjų iš turgaus „išvijo” didėjanti mokesčių našta. Mokesčiai valstybei ne vienam prekybininkui tapo neįkandami.  
 
 
 
 
Lina JUREVIČIŪTĖ

Turgaus dienomis centriniame turguje pastebimai sumažėjo vaisių ir daržovių  pardavėjų. Likę prekybininkai prisipažįsta, kad iš turgaus „veja” gerokai sumažėjęs pirkėjų skaičius bei didėjanti mokesčių našta.

Dominuoja lenkiškos daržovės

Centrinėje turgavietėje vaisius ir daržoves pardavinėjantys prekybininkai neslepia – daugumos iš jų parduodama produkcija – lenkiška. Ir tik vos vienas kitas parduoda Lietuvos ūkiuose išaugintą produkciją. Lenkiški ir lietuviški vaisiai ir daržovės kainuoja maždaug vienodai. Prekybininkai sako, kad padidinus kainą produktų tiesiog nepavyktų parduoti, nes pirkėjai labai „jautrūs” kainai.

Turguje apsilankę  trečiadienį matėme tik vieną Lietuvos ūkiuose užaugintos produkcijos pardavėją. Savo vardo nenorėjęs pasakyti prekybininkas sakė turguje prekiaujantis jau dvidešimt metų ir parduodamų  daržovių bei vaisių kainos nemažinęs.

„Prekybininkams dabar labai sunku, tačiau tie, kurie turi savo klientus, problemų neturi. Turgus ištuštėjo, nes sumažėjus klientų perpardavinėtojams tiesiog nebeapsimoka prekiauti. O tie, iš kurių žmonės perka, dažniausiai yra nuolatiniai pardavėjai. Jie turi savo nuolatinius klientus. Pirkėjai žino, kad vienoje ar kitoje vietoj įsigys vaisių ar daržovių tokių, kokių jiems reikia”, - sakė prekeivis.

Sumažėjo pirkėjų

Tuo tarpu kitas daržovių ir vaisių prekeivis Renaldas „Šiaulių  naujienoms” sakė, kad šiemet, palyginti su praėjusiais metais, kainos sumažėjo maždaug trečdaliu.

Anot prekybininko, kainas teko sumažinti dėl to, kad turguje sumažėjo pirkėjų. 

„Sumažėjo ne tik pačių pirkėjų, bet ir vieno pirkėjo perkami kiekiai. Jei anksčiau žmogus pirkdavo tris kilogramus obuolių, dabar perka tik vieną kilogramą. Jei anksčiau pirkdavo kilogramą pomidorų, dabar perka tik pusę kilogramo”, - pastebi pardavėjas.

Renaldas sakė  pastebėjęs ir tai, kad į turgų nusipirkti vaisių  ir daržovių vis dažniau ateina didesnes pajamas turintys žmonės.

„Anksčiau būdavo, kad turguje prekes pirkdavo „biednesni” žmonės. Dabar jau pastebime, kad į turgų vis dažniau užsuka „bagotesni”  žmonės”, - sako prekybininkas Renaldas.


Į viršų