Mykolas DEIKUS
Savivaldybė užsimojo nusavinti mieste stovinčius metalinius garažus. Pirmiausia nusitaikyta į Gegužių gatvėje įsikūrusią garažų bendriją, o netrukus toks pat likimas laukia Žemaitės ir Dubijos gatvių kampe įsikūrusių garažininkų.
Iškrausto garažus
 
Per šimtą Gegužių gatvėje įsikūrusios garažų bendrijos narių praėjusią savaitę šurmuliavo Šiaulių miesto Tarybos posėdžių salėje. Garažininkai į savivaldybę atėjo prašyti politikų užtarimo.
Šiaulių savivaldybė su bendrija nutraukė žemės nuomos sutartį ir garažų savininkus informavo, kad privalės nusikelti daugiau kaip du dešimtmečius stovinčius garažus. Nes dalį garažų bendrijos teritorijos su žmonių įrengtais pravažiavimais norima atiduoti pretendentams atstatyti nuosavybę į žemę. Pretendentų prašymus svarstanti komisija jau palaidojo garažų bendriją, o per ateinantį pusmetį ketinama atlikti kadastrinius matavimus ir atiduoti žemę į privačias rankas.
 
Kur žmonėms išsivežti garažus – nežinia, kadangi miesto valdžia teritorijos garažams statyti nebeskyrė.
 
Siūlo nuomotis
 
Savivaldybės vyriausioji architektė Rasa Budrytė svarsto, kad žemės garažų bendrijai buvo galima skirti Zokniuose kuriamame Pramoniniame parke, tačiau pati suabejojo, ar kas trenksis į tokį miesto pašalį. Galiausiai mesteli: metaliniai garažai atgyvena. Suprask, jiems vietos mieste – nebėra.
 
„Jaunesni žmonės automobilius laiko daugiabučių kiemuose. O kai kurie garažai – tušti. Taip manau,“ - sako vyriausioji architektė. Jos žodžiais, išsikraustyti privalės ir Žemaitės-Dubijos gatvių kampe įsikūrusi garažų bendrija. Šioje vietoje numatoma statyti daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. 
 
R. Budrytė svarsto, kad garažų savininkai galėtų tartis su būsimais investuotojais, kurie ateityje galbūt imsis statyti daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Žinoma, už automobilių laikymą teks mokėti.
 
Tiesa, kol kas daugiaaukštės stovėjimo aikštelės statyba atidedama – Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas vetuoja savivaldybės užsakytą ir Vilniaus bendrovės rengiamą automobilių stovėjimo aikštelių išdėstymo schemą, kurioje numatoma nušluoti minėtą garažų bendriją.
 
Atsisako žemės mokesčio
 
Valdininkai neatskleidžia, kodėl taip ūmiai sumanyta išdraskyti Gegužių gatvės metalinių garažų bendriją ir nuosavybę pretendentams į žemę atstatyti būtent toje vietoje, o ne kurioje nors kitoje. 
 
Iki šiol garažų bendrija savivaldybei tvarkingai mokėjo žemės nuomos mokestį, tačiau ateinančiais metais sutarties nuspręsta nebepratęsti.
Kodėl savivaldybė atsisako žemės mokesčio?
 
Kol savivaldybė žemę nuomojo garažų bendrijai, ji buvo laikoma užimta, o užstatytą, naudojamą žemę grąžinti draudžia įstatymai. Tad savivaldybė ir pamėgino panaikinti šią formalią kliūtį – nebepratęsti žemės nuomos sutarčių.
 
Panašu, jog dėl to, kad užsimota sunaikinti garažus, Šiaulių savivaldybėje tyliai numarintas pasiūlymas žemės nuomos mokesčius sumažinti sodininkams ir garažų bendrijoms. Mokestis sumažėjo tik sodininkams. Tikimasi garažininkus išrūkyti dideliais mokesčiais?  
 
Grąžinti nebus paprasta
 
Vis dėlto grąžinti žemę su svetimais statiniais savivaldybei nebus lengva. Garažų bendrijos atstovų teigimu, garažai nėra pastatyti ant plyno lauko. 
Bendrijos nariai prieš kelis dešimtmečius už savo lėšas suvežė žvyrą, skaldą, įrengė pravažiavimus, pasistatė tvoras, – visa tai yra jų turtas. O žemę grąžinti su svetimu turtu įstatymai neleidžia.
 
Todėl specialistų teigimu, sumanymas grąžinti žemę abejotinas, kadangi be laikinųjų statinių – garažų – ten esama ir infrastruktūros objektų. Kad garažų bendrijos teritoriją galima pripažinti infrastruktūros objektu, nors ir nenoriai, pripažįsta savivaldybės atstovai.Į viršų