facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai išaiškino, kad Šiaulių uždarosios akcinės bendrovės direktorius D. N., fiktyviai didindamas savo įmonės įstatinį kapitalą, rengėsi statyti žuvų produktų perdirbimo gamyklą Bertužių kaime, Šiaulių rajone, pagal Europos Sąjungos paramos lėšomis finansuojamą projektą.


Šiaulietis kartu su kitais atsakingais asmenimis, siekdamas gauti daugiau nei 9,3 mln. litų ES paramą, teikė melagingus duomenis apie parengto projekto ekonominio gyvybingumo kriterijaus atitiktį keliamiems reikalavimams. Įtariama, kad parengtame projekte suklastoti duomenys apie žuvų tiekėjus - būsimais produkcijos pirkėjais įvardytos likviduotos lengvatinės prekybos bendrovės; žemės sklypas, kuriame buvo planuojama statyti modernią žuvų gamyklą, įsigytas iš Šiaulių bendrovės direktoriaus artimųjų.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį projekto paraiška buvo įvertinta teigiamai, ir Nacionalinė mokėjimo agentūra su Šiaulių bendrove pasirašė paramos sutartį, pagal kurią projektui įgyvendinti skirta 9,3 mln. litų paramos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 metų programą.

FNTT pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl pinigų plovimo, sukčiavimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, bendrovės direktoriui D. N. pareiškė įtarimus. Įtariamajam Generalinės prokuratūros nutarimu skirta kardomoji priemonė - 50 tūkst. litų užstatas. Atliekant kratas Šiaulių bendrovėje ir kitose su ja susijusiose įmonėse rasti ir paimti užsienio kompanijų dokumentai, antspaudai, sąskaitų užsienio bankuose valdymo instrumentai.

Atliekant ikiteisminį tyrimą atskleista, kad formuodama įstatinį kapitalą Šiaulių bendrovė akcijas už 600 tūkstančių litų pardavė lengvatinės prekybos bendrovei, registruotai Panamoje. Iš kaimyninės valstybės bankų sąskaitų už parduotas akcijas gautus pinigus Šiaulių bendrovė įtraukė į savo buhalterinę apskaitą, vėliau jie pervesti į Šiaulių bendrovės direktoriaus D. N. artimų giminaičių vadovaujamos bendrovės sąskaitą. Iš pastarosios visos gautos lėšos - 600 tūkstančių litų - grąžintos minėtai Panamos bendrovei.

Aiškinantis atskleistą pinigų plovimo schemą nustatyta, kad ribotos atsakomybės bendrovė minima kaip susijusi su organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu. Jos prezidentas 2001 m. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos komiteto dokumentuose įvardijamas kaip turintis sąsajų su nelegalia prekyba ginklais, o Ispanijos teisėsaugos institucijų įtariamas pinigų plovimu.

Ikiteisminis tyrimas, kurį kontroliuoja ir kuriam vadovauja Generalinė prokuratūra, tęsiamas.

 

ELTA

Į viršų