facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šeštadienį Šiaulių dramos teatre premjera - bus pristatyta Ivano Vyrypajevo tragimelokomedija „Valentinų diena“, kurią pastatė jauna režisierė Loreta Vaskova.
Pastaruoju metu itin išpopuliarėjęs rusų dramaturgas Ivanas Vyrypajevas sukūrė lyg ir tęsinį prieš beveik keturis dešimtmečius gan didelio žiūrovų susidomėjimo sukėlusios vyresniosios kartos dramaturgo Michailo Roščino pjesės „Valentinas ir Valentina“. Tai vėl pasakojimas apie tą vienintelę vyro ir moters meilę gyvenime, kuri tęsiasi keturis dešimtmečius, tik jau perteikianti kitokį tiek dramaturgo, tiek režisierės, tiek aktorių požiūrį - lyg ir priešgyniaujantį idiliškai kameriniam. 
 
Pagrindinių vaidmenų atlikėjams Monikai Šaltytei (Valentina), Daliui Jančiauskui (Valentinas) ir Šiaulių dramos teatro scenoje debiutuojančiai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trečiojo kurso studentei Agnei Kiškytei (Katia) teko visais atžvilgiais sudėtingi uždaviniai: parodyti tradicinio meilės trikampio, vienintelės meilės peripetijas nuo 1970-ųjų (kai M. Roščino herojai susiejo savo likimus) iki 2012-ųjų (kai jau visi šešiasdešimtmečiai veikėjai lyg ir pradeda susumuoti tai, ką jiems davė meilės jausmas).
 
Tikimasi, kad Šiaulių dramos teatro scenoje „Valentinų dienos“ pastatymas sudomins tiek jaučiančius savo jaunystės laikų nostalgiją žiūrovus (jauna scenografė Simona Biekšaitė pasistengė net atkurti aštuntojo dešimtmečio užgriozdintos komunalinio buto virtuvės vaizdą, kurioje skamba tuomet populiarūs Sofijos Rotaru šlageriai), tiek jaunesniųjų kartų atstovus, kuriems žodis „meilė“ skamba banaliai ir atrodo esąs determinuotas laike.  
 
"Šiaulių naujienų" inf.  

Į viršų