facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius teigia, kad pramonininkai į komisiją įtraukti dėl to, kad parėmė konkursą.
Redakcijos archyvo nuotr.


 

 

Mykolas DEIKUS
Statant paminklą laisvei ir kovotojams už nepriklausomybę, partizanai ir politiniai kaliniai palikti „už borto”, nes neturi pinigų „nusipirkti“ vietą komisijoje. Tokia nuomonė susidaro vertinant savivaldybės rengiamo konkurso komisijos sudarymo principus.

Rengs „kūrybines“ dirbtuves

Kovo 11-13 dienomis Šiauliuose veiks kūrybinės dirbtuvės, į kurias kviečiami šalies architektai. Vakar spaudos konferencijoje Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius pranešė, jog dalyvauti kuriant Prisikėlimo aikštės sutvarkymo ir paminklo statymo idėją panoro 17 architektų komandų iš įvairių šalies miestų. Kiekvienoje komandoje – po tris architektūros specialistus. Tarp norinčiųjų dalyvauti – ir nemažai studentų-magistrantų. Tarp dalyvių – ir nemažai žinomų šalies architektų.

Savivaldybės atstovų teigimu, šiauliečiai sudarė vieną komandą. 

Darbus vertins speciali komisija, kuriai priklausys Šiaulių pramonininkai, architektai, bus kviečiamas menotyrininkas.

Komisija atrinkinės geriausius, jų manymu, pasiūlymus. Ketinama išleisti ir idėjų albumą, kuris būtų įvardijamas kaip miesto „vizijos“.

Disidentams vietos neliko

Paaiškėjo, kad šįkart iš svarstymų, koks turėtų būti paminklas laisvei ir kovotojams už nepriklausomybę, eliminuojami patys kovotojai už laisvę, disidentai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, išgyvenę partizanai.

Išgirdę „Šiaulių naujienų“ klausimą, kodėl išbraukti disidentai, Savivaldybės atstovai kiek sutriko. Į politiką kaip politinių kalinių ir tremtinių atstovas atėjęs V. Damulevičius paaiškino, kad idėjos bus pateiktos svarstyti visuomenei vėliau, kai jas atrinks komisija.

Klausiamas, kuo nusipelnė pramonininkai, kad jų atstovas pateko į komisiją, V. Damulevičius pareiškė – todėl, kad parėmė konkursą (suprask, nusipirko sau vietą).

Komisijoje nupirktų vietą tremtiniams

„Jeigu turėčiau pinigų, tikrai nupirkčiau vietą komisijoje kovotojams už laisvę“, - dėl miesto vadovų požiūrio apgailestauja Sąjūdžio pirmeivių Šiaulių klubo pirmininkė Irena Vasinauskaitė.

Politikės žodžiais, miesto valdžia jau keliolika metų tąsosi su paminklo idėja ir kiekvienas suaktyvėjimas sutampa su rinkimais.

„Pastebėjau, kad prieš rinkimus Šiauliuose svarbiomis tampa dvi temos: Kazimierui Šaviniui – Rėkyvos ežeras, o dešiniesiems – paminklas, - liūdnai ironizuoja dešinių pažiūrų politikė. - Man asmeniškai jau net nebesvarbu, kieno veidą paminkle jie iškals, kad ir vyriausiojo prokuroro Mirnyj, bet tegul baigia vienąkart tąsytis“.

Verslininkai siekia užstatyti aikštę

Buvusi miesto Tarybos narė I. Vasinauskaitė turi savo nuomonę, kodėl pramonininkai nori dalyvauti komisijai.

„Neminėsiu to žmogaus pavardės, bet aš dar gerai prisimenu, kaip vienas pramonininkas yra į akis pareiškęs, kad paminklas stovės tik per jo lavoną“, - sako I. Vasinauskaitė. Jos žodžiais, verslininkai yra suinteresuoti užstatyti Prisikėlimo aikštę. Ši idėja, beje, įtvirtinta ir daugiau kaip prieš dešimtmetį patvirtintame detaliajame plane. Užstatyti norima net tą aikštės dalį, kurioje kasmet statoma Kalėdų eglė.

Kitu pastatu ketinama užgriozdinti skverelį prie Šiaulių dramos teatro.

Rankas pasišildys ir „saviškiai“

Nors spaudos konferencijoje Savivaldybės administracijos atstovai ir viešai dėstė viltis, kad idėja nebus pasinaudota siaurais asmeniniais tikslais, panašu, kad to neišvengta.

Net nesurengę viešo konkurso savivaldybės administracijos atstovai nusprendė svečius apgyvendinti „Šiaulių“ viešbutyje. Už apgyvendinimą bus sumokėta dešimt tūkstančių litų.

Savivaldybės administracijos direktorius V. Damulevičius teigė, jog buvo žymiai pigesnių pasiūlymų, tačiau viešbutis pasirinktas todėl, kad geriausiai tikęs. O tiko dėl to, kad iš jo gerai matosi miestas.

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Šaltinių teigimu, viešbučio, kurį pasirinko savivaldybė, vadovė yra aktyvi konservatorė. Konservatoriai Miesto taryboje šiuo metu yra valdančiojoje daugumoje.

Į viršų