facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Detektyvas dėl Seimo nario Laimonto Diniaus biuro-priimamojo tęsiasi. Etikos sargai ieško liudininkų, mačiusių, kaip L. Dinius čia priiminėjo gyventojus.


Lina JUREVIČIŪTĖ

Kaip ir reikėjo tikėtis, į Šiaulius atvažiavusi Seimo etikos sargų komanda veikiančio Seimo nario Laimonto Diniaus biuro, kuriame jis esą susitikinėja su rinkėjais, nerado. Tiesa, Seimo nario žmona Tatjana Dinienė etikos sargus įleido į patalpas, kuriose esą buvo įsikūręs Seimo nario biuras. Čia ir dabar tebestovi rašomasis stalas – buvusio biuro įrodymas. Esą čia stovėjusi ir prabangi už tūkstančius litų nuomota kompiuterinė įranga. Nejaugi etikos sargams tokių įrodymų užteko? Ar jie patikėjo, kad L. Diniaus šeimai priklausančio naktinio klubo „Max'as” patalpose Seimo narys susitikinėjo su rinkėjais? Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas pažymi, kad kol kas surinkti dar ne visi įrodymai, neatsakyta į daug klausimų, todėl dar neaišku, kaip šis skandalas baigsis L. Diniui. Dabar etikos sargai ieško liudininkų, mačiusių L. Diniaus susitikimus su rinkėjais.

Etikos sargai lipa L. Diniui ant kulnų


Atvykti į Šiaulius ieškoti Seimo nario Laimonto Diniaus priimamojo Seimo etikos sargus privertė „Šiaulių naujienose” ir šalies žiniasklaidoje atskleista informacija apie galimą aferą. Kai kiti šalies parlamentarai kompiuterinę įrangą savo biurams-priimamiesiems nuomoja už 150-200 litų per mėnesį, L. Dinius nuomojosi prabangią įrangą, kuri per mėnesį mokesčių mokėtojams kainavo apie tūkstantį litų.

Pradėjus aiškintis, kur stovi prabangioji įranga, paaiškėjo, kad Šiauliuose L. Dinius su rinkėjais nesusitikinėja. Internetinėje Seimo svetainėje nurodytu L. Diniaus biuro adresu nematyti jokių požymių, kad čia – Seimo nario priimamasis. Jokių iškabų ar nuorodų. Tiesa, kilus skandalui ant durų buvo  pakabintas raštelis, kur kreiptis norint susitikti su L. Diniumi.

„Aš pats Šiauliuose nebuvau, bet mano komanda buvo atvažiavusi ir ieškojo Seimo nario Laimonto Diniaus biuro. Nurodytu adresu biuro neradome. Ant durų buvo pakabintas raštelis, kad norint susitikti su Seimo nariu Laimontu Diniumi, reikia skambinti jo padėjėjai nurodytu telefonu”, - pažymėjo Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Kaip sakė A. Salamakinas, etikos sargus į esą buvusias L. Diniaus priimamojo patalpas įleido jo žmona Tatjana Dinienė. Patalpose buvo rašomasis stalas (suprask – įrodymas, kad čia buvo biuras). Pats L. Dinius etikos sargams paaiškinęs, kad sutartį su patalpų šeimininkais nutraukęs šių metų sausio 1-ąją. Tuo pat metu nutraukęs sutartį ir su bendrove, iš kurios nuomojosi prabangią įrangą.

„Teigiama, kad ir anksčiau L. Diniaus biuro čia nebuvo. Dabar renkame įrodymus ir bandome aiškintis – buvo biuras ar nebuvo. Be to aiškinamės, ar L. Diniui biuras galėjo būti subnuomotas nuomininkų? Ar nuomininkai galėjo išnuomoti be pastato šeimininko – Kultūros centro – vadovo parašo? Pirminiais duomenimis, panašu, kad tokios nuomos sutarties būti negalėjo.  Daug įtarimų kelia pati įrangos nuoma – kodėl ji buvusi tokia brangi? Koks ten tas kompiuteris, kad tiek kainuoja? Visi žinome, kiek vidutiniškai kainuoja kompiuteris. Už tiek, kiek L. Dinius nuomojosi, per metus du gerus kompiuterius galėjo nusipirkti. Paini situacija, nes toje sutartyje, kurią Seimo narys mums pateikė, nurodyta, kad yra papildoma sutartis. Dabar raštu L. Diniaus paprašėme pateikti tą papildomą sutartį. Manau, per savaitę turėtume viską išsiaiškinti ir priimti sprendimą”, - pažymėjo A. Salamakinas.

Susitikdamas su žmonėmis kompiuterio neįjungdavo?


„Šiaulių naujienos” paprašė Šiaulių kultūros centro direktoriaus Virginijaus Stonkaus pateikti informaciją, kiek „Max'as” moka už komunalines paslaugas. Juk jei čia L. Dinius būtų priiminėjęs interesantus, bent jau elektros sąnaudos būtų didesnės – kompiuterinė įranga juk ne saulės energija ar kotletais maitinama. Paaiškėjo, jog paskutinį praėjusių metų ketvirtį veiklos nebevykdantis „Max'as” už komunalines paslaugas sumokėjo apie 250 litų kas mėnesį. Žinant, kad po 160 litų per mėnesį patalpų nuomininkai moka už elektros galią ir dar, kad nesupelytų, patalpos šildomos elektriniu šildytuvu, plius dar keli litai už „kubą” vandens, nelabai kas ir lieka. Be to, palyginti su išlaidomis komunalinėms paslaugoms sausio mėnesį, kai L. Dinius sakėsi žmonių čia nebepriiminėjęs, komunalinės išlaidos praktiškai nepakito. Taigi, ar priiminėjo, anot jo paties, L. Dinius žmones „Max'o” patalpose, ar ne, komunaliniai mokesčiai liko praktiškai tokie pat. Keista, ar ne? Juk net pirmokas žino, kad naudojant elektros energiją, skaitiklis sukasi ir skaičiuojami pinigai už suteiktas paslaugas. O štai L. Diniaus biurui šie dėsniai, panašu,  negalioja. Nebent Seimo narys žmones priiminėdavo tamsoje ir brangiosios įrangos tiesiog neįjungdavo.

Ar išties interesantus Seimo narys priiminėdavo tamsoje? Ar rado brangiosios įrangos nuomos papildomas sutartis? Ar turi paruošęs atsakymus etikos sargams? Šiuos ir kitus klausimus norėjome užduoti pačiam Seimo nariui L. Diniui, tačiau šis į žurnalistų telefono skambutį neatsiliepė.

L. Diniaus biure nematė

„Šiaulių naujienose” jau skelbė, kad apie tariamą L. Diniaus kabinetą Šiaulių kultūros centro išnuomotose naktinio klubo patalpose nežinojo nė pats Kultūros centro direktorius Virginijus Stonkus.

Žurnalistams V. Stonkus sakė, kad pastaraisiais mėnesiais Seimo nario L. Diniaus jis čia nėra matęs. Gal ir buvo, bet nematė. Nematė V. Stonkus, ir kad žmonės į  susitikimus su Seimo nariu būtų ėję. Juk Seimo narys su žmonėmis turėjo susitikinėti ne vieną dieną - būtų pastebėjęs.

Kad L. Diniaus kabineto čia nebūta nė kvapo, įtarimas kilo „Šiaulių naujienų” žurnalistams. Anksčiau čia net skelbimo apie tai, kaip galima susisiekti su Seimo nariu, nebuvo. Tik po skandalingai nuskambėjusios istorijos apie prabangios kompiuterinės įrangos nuomą ir Seimo nario priimamąjį, kuris neveikia, ant uždaryto naktinio klubo durų atsirado raštelis, skelbiantis apie tai, kaip galima su Seimo nariu susisiekti.

Į viršų