facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių visuomenės sveikatos centro Kontrolės skyriaus vedėjos Josanos Motiejauskaitės žodžiais, „Kūlverstuko“ direktorė bus baudžiama už pažeistas higienos taisykles.
Vaido SIMANAUSKO nuotr.
 
 
 
 
Mykolas DEIKUS

Ne gana, kad tėvai moka už lopšelin-darželin leidžiamas atžalas, dar perka higienos prekes. Absurdo viršūnę pasiekė nauja, miesto valdžios tyliai palaiminta sistema – taupydamos pinigus ikimokyklinių įstaigų direktorės skalbėjomis nemokamai įdarbino vaikų mamas. Tėvai priversti ne tik pripirkti higienos prekių, bet ir patys paremti patalyne.

Yla iš  maišo išlindo, kai lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ direktorę Reginą Jonikaitę pričiupo Šiaulių visuomenės sveikatos centras.

Baus įstaigos direktorę

Praėjusį  ketvirtadienį lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ direktorė  Regina Jonikaitė (buvusi Golovenkina) buvo iškviesta į Visuomenės sveikatos centrą. Už higienos taisyklių pažeidimą direktorei surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Šiaulių visuomenės sveikatos centro Kontrolės skyriaus vedėjos Josanos Motiejauskaitės žodžiais, direktorė bus baudžiama. Už tokius pažeidimus įstaigos vadovui gresia bauda nuo 20 iki 500 litų. Paprastai, pasak Kontrolės skyriaus vedėjos, skiriamas „vidurkis“.

Biudžetininkai taupo iš tėvų kišenės

Kontrolės skyriaus vedėjos J. Motiejauskaitės žodžiais, patalynė  lopšeliuose-darželiuose turi būti skalbiama kas dešimt dienų, tačiau „Kūlverstuke“ šio reikalavimo nesilaikyta. Paaiškėjo ir tai, kad lopšelio-darželio administracija skalbti vaikų patalynę atiduodavo tėvams. O tai – irgi draudžiama. Kitos įstaigos, J. Motiejauskaitės žodžiais, turi sudariusios sutartis su skalbyklomis.

Tačiau aiškėja, kad Visuomenės sveikatos specialistai irgi ne viską žino. Šaltinių  teigimu, vaikų mamas skalbėjomis yra įdarbinusios daugumos lopšelių-darželių  administracijos. Taip ikimokyklinių įstaigų vadovybė reagavo į Šiaulių savivaldybės administracijos nurodymą taupyti.

Tėvai pasirašė sutikimus

Lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ direktorė R. Jonikaitė teigia, jog šiemet iš miesto biudžeto skirta apie 70-80 procentų  įstaigai reikalingų lėšų. Įstaigos administracija vaikus leidžiančių tėvų prašo aprūpinti ir higienos priemonėmis, ir patalynę išskalbti.

R. Jonikaitė  sako, kad sutikimus skalbti patalynę pasirašė apie 170 vaikų  tėvai. „Čia – mūsų laikinas susitarimas“, - tikino R. Jonikaitė. Tėvai sutinkantys, kad išskalbs savo vaikų patalynę arba atneš naują.

Lopšelio-darželio direktorė įtikinėja, kad vaikai guldomi tik į jų  tėvų išskalbtą patalynę – patalynė  nesusimaišanti.

R. Jonikaitės  žodžiais, tėvai patalynę skalbė tik porą mėnesių  – kovą ir balandį. 

Taupymo planą palaimino Savivaldybė

Paaiškėjo, kad tokį taupymo iš darželinukų tėvų kišenės planą palaimino Šiaulių savivaldybės valdžia. J. Motiejauskaitė  teigia apie situaciją informavusi miesto merą Genadijų  Mikšį, o taupymo planas, kuriame buvo įrašyta, jog „skalbyklos paslaugos“ užkraunamos ant tėvų pečių, asmeniškai suderintas su Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriumi Vladu Damulevičiumi.

Kad administracijos direktorius asmeniškai derino taupymo planus, patvirtino ir Savivaldybės atstovė spaudai Jūratė Rauduvienė. Deja, pasikalbėti su direktoriumi V. Damulevičiumi nepavyko. Anot atstovės spaudai – atostogauja.

Nepavyko susisiekti ir su miesto meru G. Mikšiu. Miesto meras telefono ragelio nekėlė. Išsiaiškinti ir perduoti mero poziciją pažadėjo Savivaldybės atstovė spaudai J. Rauduvienė. Tačiau ir toji nežinia kur dingo – nebekėlė telefono ragelio.

Situacija nesikeis?

„Kad atiduoda skalbti, negerai“, - vakar „Šiaulių naujienoms“ kalbėjo Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė. Tačiau pažadas, kad situacija pasikeis, iš vedėjos lūpų taip ir neišsprūdo.

Anot vedėjos V. Damskienės, išskalbti patalynę reikia, o į tėvus kreipiamasi dėl lėšų stokos. Vieni tėvai sutikę, o kiti buvę nepatenkinti.

Jau susitarė  su skalbykla

Po to, kai Visuomenės sveikatos centre buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, „Kūlverstuko“ direktorė R. Jonikaitė suskubo ieškoti skalbyklos. Ir surado, ir susitarė, kad išskalbs patalynę. Skolon.

„Visi panašiai kaip ir mes gyvena“, - teigė „Kūlverstuko“ direktorė.

Panašu, kad bauda ir pinigėlių „padaugino“. R. Jonikaitė užsiminė, kad nupirks naujos patalynės.

Pinigų  turėjo ir valdžios ekskursijai

Ironiška, tačiau tėvams skalbti patalynę įdavusi „Kūlverstuko“  direktorė R. Jonikaitė šiemet pinigų surado miesto valdžios ekskursijai į Kaliningrado sritį (Rusijos federacija).

„Šiaulių naujienos“ rašė, kad R. Jonikaitė organizavo miesto mero G. Mikšio, Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus Vlado Damulevičiaus, kitų Savivaldybės vadovų viešnagę į Rusiją. Į Rusiją neva vykta pažiūrėti ten veikiančių naujai suremontuotų lopšelių-darželių. Po kelionės Savivaldybės atstovai neva pažadėję miesto ikimokyklines įstaigas aprūpinti skalbyklėmis.

Taupo ir darbuotojų sąskaita

Kai kurių  miesto ikimokyklinių įstaigų vadovės linkusios uoliai vykdyti Savivaldybės administracijos direktoriaus nurodymus ir taupo net darbuotojų atlyginimų sąskaita. Dauguma lopšelių-darželių darbuotojų teuždirba minimalią algą. Nepaisant to, kad atlyginimai buvo nemokami po du-tris mėnesius, skurstančios darbuotojos dar buvo priverstos eiti nemokamų atostogų. Tad nenuostabu, kad gindamosi nuo savivalės ikimokyklinių įstaigų darbuotojos ėmė stoti į profsąjungą.

Ant bado dietos ikimokyklinių įstaigų darbuotojas laiko ir miesto Savivaldybė. Nors Vyriausybė Šiaulių savivaldybei pervedė 17,3 milijono litų ir rekomendavo pirmiausia atsiskaityti su švietimo darbuotojais, miesto valdžia tai padaryti nesiteikė. Ikimokyklinių įstaigų darbuotojų atlyginimams skirtų pinigų pristigs metų pabaigoje.   

Į viršų