facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Seimo narys Laimontas Dinius neatskleidžia, kur stovi keliolika tūkstančių litų parlamentinių lėšų kainavusi kompiuterinė ir biuro įranga.

 

 

 

Mykolas DEIKUS
Seimo narys Laimontas Dinius seka eksmero Vytauto Juškaus pėdomis. Reakcija į nepatogius klausimus – mėtomi telefono rageliai. Išseko net „arogancija“ elektroniniuose laiškuose, kai klausimai – apie galimai supainiotus viešuosius ir privačius interesus bei tūkstantines galimai ne parlamentinei veiklai „traiškomas“ lėšas.

Atstovauja žmonos įmonei

Panašu, kad į giliuosius politikos vandenis išplaukęs Seimo narys Laimontas Dinius bus pasimovęs  ant viešųjų ir privačių interesų grėblio.

Redakcija turi įrodymų, kad L. Dinius, pats ar savo atstovo „padedamas“ galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus. Tai rodo Seimo narį atstovaujančio vilniečio advokato pasirašytas dokumentas, kuriame atstovaujama bendrovė „Šiaulių MAX’o“ plėtra. Tiesa, įmonė įvardijama kaip „privatus asmuo“, tačiau iš konteksto galima suprasti, kad kalbama apie augančių skolų Šiaulių miesto kultūros centrui spaudžiamą jau minėtą „Šiaulių MAX’o“ plėtrą. 

Sprendžiant iš L. Diniaus viešųjų ir privačių interesų deklaracijos, šios bendrovės akcijos (100 procentų) patikėtos valdyti L. Diniaus dukrai. Kas šiuo metu vadovauja šiai bendrovei, L. Dinius nenurodo. Tačiau kitoje deklaracijoje, pildytoje prieš Seimo rinkimus, nurodoma, kad bendrovei vadovauja L. Diniaus žmona Tatjana Dinienė.

Viešųjų ir privačių interesų konfliktas

Su L. Diniaus advokatu susisiekti nepavyko. Vos išgirdęs klausimus telefonu L. Dinius pareikalavo klausimus atsiųsti raštu ir padėjo telefono ragelį.

Kitą dieną sulaukėme trumpo L. Diniaus raštelio elektroniniu paštu. „Kreipkitės į Seimo kanceliariją ar (ir) kitas įstaigas, kurios galėtų jums padėti,“ - skamba trumpas atsakymas.

Pasinaudojome politiko patarimu ir paskambinome Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, ką tik nulinčiavusios Aleksandrą Sacharuką, pirmininkui Algimantui Salamakinui.

Komisijos pirmininko ir senbuvio A. Salamakino žodžiais, politikams draudžiama atstovauti įmonėms, išskyrus tuos atvejus, kai gaunami kreipimaisi dėl įstatymų pataisų. Tačiau tam esanti Peticijų komisija.

Juo labiau, A. Salamakino teigimu, draudžiama atstovauti įmonėms, su kuriomis politikai susiję giminystės ryšiais, kaip, pavyzdžiui, būta su Remigijumi Aču ir jo Raseiniuose nuomoto biuro istorija. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko žodžiais, tai gresia viešųjų ir privačių interesų supainiojimu.

Taigi panašu, kad savo šeimos įmonei atstovavęs L. Dinius, kaip ir R. Ačas, galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus.

Mįslės dėl parlamentaro biuro

Viešųjų ir privačių interesų konfliktu kvepia ir L. Diniaus biuro atsiradimo aplinkybės. Seimo nario interneto puslapyje skelbiama, kad politiko biuras įsikūręs Aušros al. 31. Čia įsikūręs Šiaulių miesto kultūros centras. Tuo pačiu adresu veikia ir jau minėtoji L. Diniaus šeimos rankose esanti bendrovė „Šiaulių MAX’o“ plėtra.

Šiaulių kultūros centro direktoriaus V. Stonkaus žodžiais, L. Dinius Kultūros centro patalpose tikrai neturi biuro. Jeigu patalpas būtų nuomojęs iš „Šiaulių MAX’o plėtros“, įsikūrusios Kultūros centre, Savivaldybės įstaigos direktorius tikrai tą turėtų žinoti. Nes patalpų nuomos sutartis draudžia nuomojamas patalpas kam nors pernuomoti be šeimininko leidimo. Nuslėpdama nuomos faktą L. Diniaus šeimos įmonė rizikuotų prarasti patalpų nuomos teisę.

Jeigu L. Dinius patalpas už parlamentinei veiklai skirtas lėšas nuomoja iš savo šeimos įmonės, tai būtų akivaizdus viešųjų ir privačių interesų konfliktas.

Į klausimą, iš kokio juridinio asmens nuomojamos patalpos ir kokių gali būti sutartinių santykių, L. Dinius neatsakė.

Ką slepia Seimo narys?

L. Diniaus praėjusių metų trečiojo ketvirčio parlamentinių išlaidų ataskaitoje į akis krenta solidi suma, išleista kompiuterinės ir biuro įrangos nuomai. Šios išlaidos, pagret su išlaidomis interneto ir telekomunikacijų paslaugoms, siekia keturis tūkstančius litų. Panašios sumos kompiuterinei ir biuro įrangai buvo leidžiamos visus praėjusius metus. Per metus už šią sumą galima nupirkti šešis padorius kompiuterius, kurių vargiai ar prireiktų vienam „kukliam“ Seimo nariui. Ir kam nuomoti įrangą, jeigu galima nupirkti?

Seimo narys L. Dinius nesiteikė paaiškinti, kaip susidarė tokios didelės sumos ir kur tie biurai, kuriuose „stovi“ brangiai mokesčių mokėtojams kainavusi kompiuterinė technika.

Naujai aiškėjančios aplinkybės verčia abejoti, ar L. Diniaus įvardijamas biuras nėra būdas nuslėpti, kam iš tiesų gali būti naudojamos lėšos.

Biuras – priedanga?

Grįžkime prie jau minėto L. Diniaus interneto puslapyje įvardijamo biuro adreso Aušros al. 31, kur įsikūręs šiuo metu uždarytas L. Diniaus šeimai priklausantis pramogų klubas. Kadangi pats Seimo narys nesiteikė atvirauti mokesčių mokėtojams, paanalizuokime faktus.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas A. Salamakinas teigia, kad biurų neturintiems Seimo nariams leidžiama įsigyti tik nešiojamąjį kompiuterį. Ši nuostata prieš kelerius metus įtvirtinta tam, kad politikai už parlamentinei veiklai skirtas lėšas įsigiję televizorius, kompiuterinę įrangą ir kt. nelaikytų savo namuose. Nuomoti stacionarius kompiuterius galima tik tuo atveju, jeigu parlamentaras turi biurą.

Taigi. Nors L. Dinius ir nurodo turįs biurą Aušros al. 31, parlamentaro ataskaitoje nenurodoma, kad būtų leidžiami pinigai nuomai. O ir kompiuterinę įrangą L. Dinius oficialiai nurodo nuomojąs iš vienos Šiauliuose kompiuterine įranga prekiaujančios firmos. Pastarosios darbuotojai taip pat nelinkę atvirauti apie sandorį su politiku. Tad kyla klausimas, kur iš tiesų stovi nuomojama įranga – L. Diniaus namuose, šeimai priklausančioje įmonėje ir apskritai, ar ji nenuomojama tik „ant popieriaus“?  

Kadangi įrangos nuomos aplinkybes L. Dinius nuo žiniasklaidos slepia, tai, ko gero, lieka išsiaiškinti Seimo Etikos ir procedūrų komisijai. Komisijos pirmininkas A. Salamakinas teigia, kad klausimų kilo ir komisijos nariams, todėl jau aiškinasi įrangos nuomos aplinkybes.
   

Algimanto Salamakino vadovaujama Seimo Etikos ir procedūrų komisija aiškinasi Laimonto Diniaus kompiuterinės įrangos nuomos sutarties aplinkybes.
Redakcijos archyvo nuotr.

Į viršų