Imtynių  treneriai mano, kad „Atžalyno“ sporto mokyklos direktorius Juozas Kunkulis į pavaduotojus Giedrių Snudaitį priėmė  su buvusio „Šiaulių princo“ rekomendacija. Direktorius savo ryšių su „eksprincais“ neneigia. 

   

 

 

Mykolas DEIKUS

Kas Savivaldybės sporto mokyklos „Atžalynas“ direktoriaus pavaduotoją  Giedrių Snudaitį galėjo sieti su organizuotais nusikaltėliais? Kodėl buvo „deportuotas“ iš Prancūzijos ir už ką galėjo patekti į Organizuotų nusikaltimų tyrimo biuro pareigūnų akiratį?

„Šiaulių naujienos“ gavo Savivaldybės vadovų taip ir nepasiekusio dokumento, kuriame dėstomi pribloškiantys dalykai apie galimą mokyklos direktoriaus pavaduotojo kriminalinę praeitį ir galimus ryšius su eksprincais, kopiją.

Nuslėptas protokolas

Po „Šiaulių  naujienų“ publikacijos apie Savivaldybės sporto mokykloje „Atžalynas“  klestintį giminių klaną vis daugiau žmonių  išsidrąsina prabilti apie mokyklos užkulisius.

Redakcija gavo „Atžalyno“ Dziudo ir sambo imtynių skyriaus susirinkimo protokolą, datuotą 2008-ųjų balandžio 30 d. Dvyliktuoju numeriu registruotas protokolas, šaltinio teigimu, turėjo būti perduotas Savivaldybės sporto skyriui ir miesto vadovams. Tačiau jų nepasiekė.

Treneriai sukilo prieš pavaduotoją

Iš protokolo matyti, kad treneriai susirinko svarstyti direktoriaus pavaduotojo G. Snudaičio elgesį.  Tačiau protokolo paantraštė „Trenerių  nuomonė dėl pavaduotojo Giedriaus Snudaičio darbo sporto mokykloje“ nubraukta ir ranka užrašyta „Dėl trenerių darbo sambo imtynių sporto mokykloje“, nors tokios mokyklos iš tiesų nėra.

Susirinkime dalyvavo garsiausi Šiaulių miesto treneriai, išugdę daugybę  imtynių čempionų: Nikolajus Kurušinas, Sigitas Lukavičius ir kt. Kas privertė žinomus trenerius susirinkti ir svarstyti buvusio kolegos – imtynių trenerio, o dabar – vieno iš administracijos vadovų – elgesį?

Galimas priežastis atskleidžia protokolo tekstas ir trenerių pasisakymai.

Trenerius vadina „durniais“, kad taupo mokyklos pinigus?

Sprendžiant iš protokolo teksto, pasitarimas buvo gan karštas, o treneriai nesislapstydami tiesiai rėžė, ką mano apie pavaduotoją  mokymo reikalams.

Citata iš  protokolo „Treneris kreipėsi į susirinkusius pranešdamas, kad yra nepatenkintas pavaduotojo mokymo reikalams Giedriaus Snudaičio darbu ir elgesiu su treneriais. Jo nuomone, G. Snudaitis yra pasipūtęs, neturi nuovokos ir loginio mąstymo. Telefonu svarstomi ir sutariami reikalai, o kitą dieną jau pakeičiama nuomonė ir viskas daroma priešingai. Grasinamu tonu ir netinkamais žodžiais treneriai spaudžiami dirbti, net nepažvelgus į darbo grafiką. G. Snudaitis negali dirbti pavaduotojo darbo, nes trenerius išvadina „durniais“, kad taupo sporto mokyklos pinigus ir į varžybas veža sportininkus nuosavu transportu. Todėl dabar vykstant į varžybas transportas yra nuomojamas iš vežimo firmų, o tai kainuoja dvigubai brangiau. Grįžęs iš komandiruotės į Brestą G. Snudaitis visiems gyrėsi, kad netaupė pinigų, labai gerai gyveno penkių žvaigždučių viešbutyje“. Šio trenerio nuomonei pritarė kitas mieste ir šalyje gerai žinomas treneris ir užsiminė, kad treneriai dėl pavaduotojo kreipsis į Sporto skyrių.

Treniruoti „neišeina“ – galės vadovauti

Protokole rašoma, kad tuo metu, kai G. Snudaitis buvo paskirtas vadovauti, kalbėta, jog „treneriu dirbti jam neišeina, gal pavaduotoju bus lengviau“.

„Pavaduotojas kiršina tarpusavyje trenerius, nes graikų–romėnų imtynių treneriams padeda, o dziudo ir sambo – trukdo dirbti. Iš spausdintuvo specialiai išimama kasetė, kad dziudo ir sambo treneriai nesinaudotų spausdintuvu. Sukuria darbui nepalankią atmosferą, kelia įtampą, treneriui Jonui Kemzūrai grasina fiziškai, o iš Nikolajaus Kurušino reikalauja pinigų. Sporto skyriuje skundžia trenerius, kaltina įvairiais nusižengimais, paties G. Snudaičio praeitis nėra „švari“. Kodėl jis buvo paskirtas pavaduotoju?“ - klausia  kitas šalyje gerai žinomas treneris. O jo kolega pritaria, kad Giedrius Snudaitis pjudo tarpusavyje trenerius. Priekaištaujama dėl žmogiškumo, padorumo „stygiaus“.

Sprendžiant iš protokolo, kalba pasisuka būtent apie pavaduotojo praeitį  – stebimasi, kaip jis galėjo būti paskirtas vienu iš  Savivaldybės mokyklos vadovų.

Ką  slepia pavaduotojo praeitis?

Vienas iš  trenerių, tiksliai neįvardydamas laikotarpio, pasakoja apie galimą G. Snudaičio kriminalinę praeitį. (Posėdžio protokole vardijami konkretūs „darbai”, - red. past.)

Protokole rašoma, esą G. Snudaitis vežiojo Šiaulių „princą Baranį“, o šiam sėdus į kalėjimą išvažiavo į Prancūziją, iš šios šalies buvo paprašytas išvykti. Trenerių manymu, G. Snudaitis mokykloje karjerą padarė irgi ne be Baranio pagalbos.

„Užėjęs į jo kabinetą sutartu laiku dažnai pasijunti kvailio vietoje, tai jis mergaitę kokią pasisodinęs ir apsikabinęs, tai kauliukais lošia, tai internete po pažinčių portalus naršo, bent jau duris užsirakintų. Nepatenkintas, kad jam trukdoma, pasipūtęs, arogantiškas. Pavaduotojas Eugenijus Jurgaitis, dirbęs prieš jį, darė klaidų, bet jis žmogiškas, pripažįstantis ir taisantis savo klaidas“, - teigiama susirinkimo protokole.

„Uždėjo leteną“

Susirinkusieji nusprendė, kad reikia kuo greičiau spręsti problemą –  siūlo keisti pavaduotoją G. Snudaitį į E. Jurgaitį. Pagrasinta, kad jeigu reikalas nesulauks tinkamo dėmesio, kreipsis į „aukštesnes instancijas“.

Šaltinių teigimu, iškart po posėdžio Savivaldybėje kilo nemažas triukšmas. Į sporto mokyklą atlėkė vienas aukštas Savivaldybės tarnautojas. Teigiama, kad direktoriaus kabinete lankėsi ir vienas iš nusikalstamo pasaulio autoritetų. 

Kaip žinia – G. Snudaitis iki šiol dirba sporto mokyklos direktoriaus pavaduotoju ir laikomas pagrindiniu kandidatu į direktoriaus vietą, kai J. Kunkulis sulauks pensijos.

Santykiai su buvusiais Šiaulių „princais“

„Buvo susirinkimas. Tada aš sirgau, bet buvau atėjęs, - įvykius prisimena „Atžalyno“ direktorius J. Kunkulis. Ir pareiškia, - Pritarėme, kad liktų savo darbo vietoje, nes gerai dirba darbą. Stropus, labai gerai dirba. Dėl darbo – aš nė pusės žodžio.“

Pasak J. Kunkulio, G. Snudaitis atsakingas už mokymą.

„Jam šiek tiek lankstumo reikėtų. Reikėtų bandyti ieškoti vidurio. Aš tą bandau daryti. Seniai,“ - pastebi direktorius.

Kodėl protokolas nepasiekė Sporto skyriaus, J. Kunkulis teigia negalįs atsakyti. Tuo metu jis sirgęs – pavadavo pavaduotojas.

J. Kunkulis teigia negalįs atsiminti, ar po pasitarimo pas jį lankėsi Baranis, kurį direktorius vadina Vladu. Tačiau neneigia, kad aplanko. „Mes kolegos. Jis buvęs sportininkas, mano ledo ritulio komandoje treniravosi“, - pasakoja Savivaldybės sporto mokyklos „Atžalynas” direktorius J. Kunkulis apie savo santykius su V. Baranausku ir kitais „eksprincais”.

Pavaduotojas – ONTT biuro akiratyje

Šaltinių teigimu, bičiuliški buvusių kolegų J. Kunkulio ir V. Baranausko santykiai gali būti smulkmena. Šaltiniai pasakoja, kad sporto mokykla gali būti naudojama kaip dabartinių organizuotų nusikaltėlių rengimo bazė. Esą, imtynių treniruojasi vyrukai, kurie įgytus įgūdžius pritaiko toli gražu ne sporto aikštelėje.

O ką  apie tai gali pasakyti už sportininkų mokslus atsakingas G. Snudaitis.

„Klauskite J. Kunkulio“, - nukerta „Atžalyno“ sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas. Neigia praeityje užsiėmęs nusikalstama veikla, kad vežiojęs V. Baranauską. „Tuo metu dirbau „Klevo lapo“ apsaugos darbuotoju,“ - tikina pavaduotojas. O „Baranio“ nevežiojo? „O prie ko čia Baranis – aš dirbau „Klevo lapo“ apsaugos darbuotoju. Tai įrašyta į mano darbo knygutę“, - po ilgokos pauzės nepatenkintas atkerta G. Snudaitis. Tačiau neneigia pažįstąs „eksprincą”, su kuriuo drauge sportavo. Policijos pareigūnai nuolat domėjosi galimais UAB „Klevo lapas” vadovo ir „eksprinco” V. Baranausko ryšiais. Jiems net buvo uždrausta bendrauti.

G. Snudaitis sako, kad į Prancūziją vyko užsidirbti. Grįžęs todėl, kad neradęs darbo, tačiau nepaaiškina, iš ko gyvenęs „beieškodamas darbo“.

„Atžalyno“ sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas G. Snudaitis pripažįsta, kad buvo išsiųstas iš šalies. Tik – esą pasibaigusi viza.

Šaltiniai ONTT patvirtino, kad G. Snudaitis žinomas pareigūnams, kovojantiems su organizuotu nusikalstamumu. 

Vaido SIMANAUSKO nuotr. 

Į viršų