facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vokietijoje gyvenančios ir dirbančios smuikininkės Dalios Stulgytės-Šmalenberg (Schmalenberg) koncertu "Saulės" koncertų salėje Šiauliuose trečiadienį startuoja 12-asis muzikos festivalis "Sugrįžimai".


Ketvirtadienį viešnia iš Vokietijos kartu su pianiste Aleksandra Žvirblyte ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestru koncertuos ir Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Lietuvos muzikų rėmimo fondo rengiamame "Sugrįžimų" festivalyje iki gegužės vidurio numatoma surengti 15 koncertų. Kitose šalyse gyvenantys ar studijuojantys lietuvių muzikai gimtinėje pasirodys kartu su užsienio ir Lietuvos kolegomis.

Pasak Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorės Liucijos Stulgienės, vienas iš svarbiausių šio fondo veiklos tikslų - bendradarbiauti su mūsų tautiečiais užsienyje, ten įsitvirtinusiais, jau dirbančiais ar dar tik studijuojančiais.

"Šis dialogas tęsiasi jau beveik aštuoniolika metų, nes "Sugrįžimų" festivalis augo iš atskirų mūsų tautiečių koncertų Lietuvoje. Šis kūrybinio bendradarbiavimo metraštis yra labai turtingas, nes ir tuo būdu lietuviška muzika gali plisti užsienio kraštuose, pagaliau su mūsų atlikėjais Lietuvą pamato ir jų kolegos muzikantai", - sako L. Stulgienė.

Šįmet "Sugrįžimai" sulauks muzikų iš Italijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Šveicarijos, Vokietijos Austrijos. Atvyksta pianistės Rūta Stadalnykaitė, Gintautė Gataveckaitė, Liana Dolidzė, dainininkai Justina Gringytė, Vytautas Vepštas, Erika Navickaitė-Majstor, vargonininkas Virginijus Barkauskas, fleitistas Vytenis Gurstis.

Tradiciniame lietuvių išeivijai skirtame vakare šįmet bus prisimintas pernai miręs poetas Kazys Bradūnas, ilgą laiką gyvenęs ir kūręs Jungtinėse Amerikos Valstijose, o atkurtos nepriklausomybės metais iki mirties gyvenęs Vilniuje.

"Sugrįžimų" koncertai ir renginiai vyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Taikomosios dailės muziejuje, Stasio Vainiūno namuose, Vilniaus paveikslų galerijoje, Mykolo Romerio ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijose, Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, Lietuvos nacionalinėje ir Kauno filharmonijose, Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje ir kt.

 

ELTA

Į viršų