facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vilniuje prasidėjo tris dienas truksiantis jubiliejinis mados ir stiliaus renginys "Mados infekcija". Pirmąją festivalio dieną pristatyta speciali retrospektyvinė kolekcija, sudaryta iš 10-ies dizainerių, dalyvavusių ankstesniuose festivaliuose, darbų. 

Pasak Sandros Straukaitės, retrospektyvoje pateikta 30 įsimintiniausių ir reikšmingiausių įvairių dizainerių modelių, kurie leido apžvelgti kūrybinį kelią, nueitą per festivalio gyvavimo dešimtmetį.

"Tokia retrospektyva leis žiūrovams pamatyti, kaip evoliucionavo dizainerių darbai, o gal ir jų asmenybės bei pats festivalis. Atrinksime įdomiausius, per 10 metų matytus, darbus. Galbūt jaunesnės kartos žiūrovai jų net nėra matę, o kitiems tuo pačiu priminsime ryškiausius "infekcijų" dešimtmečio eksponatus. Neabejojame, kad įdomiausi darbai ir po 10 metų išlieka masinantys bei aktualūs", - dar prieš festivalio pradžią sakė idėjinė jo vadė S. Straukaitė.

Pirmąją "Mados infekcijos" dieną savo naujausią kolekciją taip pat pristatė dizainerė Agnė Kuzmickaitė. Ji kolekcijoje įgyvendino savo pastarųjų metų kūrybinius ieškojimus, kuriuos įkvėpė kasdienybė ir joje pasitaikantys dalykai. 

Su kolekcija "Fast Forward" debiutavo jaunųjų talentų konkurso "Injekcijos" viena iš nugalėtojų Vidmina Stasiulytė. Jos teigimu, kolekcijos ašis- laiko trūkumas. Drabužiai pradedami ir baigiami kurti iškarpomis. Vienos iškarpos išdidinamos, padauginamos, kitos sluoksniuojamos. Dėl to, anot V. Stasiulytės, rūbai tarsi subyra į fragmentus ir tampa trimate konstrukcija arba susilieja į rūbą išklotinę, taip sukurdami naują formą. 

Viešnia iš Latvijos Liga Banga savo kolekcijoje "Deform" paneigė mados tendencijas, kurios diktuoja drabužio stilių ir dėvėjimo taisykles, varijavo skulptūriškais siluetais. L. Banga - viena ryškiausių Latvijos jaunųjų dizainerių, pelniusi eksperimentatorės ir šiuolaikinių standartų neigėjos vardą. Ji "Mados infekcijoje" jau dalyvavo prieš šešerius metus. 

Dizainerė Eglė Žiemytė, pernai visus sužavėjusi savo originaliais paltukais, liko ištikima savo braižui, ieškojo įdomių konstrukcinių ir techninių sprendimų. E. Žiemytė teigia, kad ši jos kolekcija vizualiai šiek tiek jaukesnė ir minkštesnė, nors pati ją dalina į dvi linijas: pirmoji - minkšta, ovalių linijų, kokoną primenančių siluetų, antroji - griežtų, trapecijos, kampuotų formų, su daugybe uždėtinių detalių. Dizainerė nemenką dėmesį skyrė ir vidinei gaminio pusei. 

Dizaineris Egidijus Sidaras interpretavo žuvų tema, pristatydamas 25 modelius vyrams ir moterims. Emocionali ir lyriška devintą kartą "Mados infekcijoje" dalyvaujanti Jurgita Januškevičiūtė-Žiugždienė mažiausią žmogaus asmeninę erdvę atskleidė kolekcijoje "Erdvė".

Pirmąjį festivalio vakarą pabaigė duetas "Vilsbol de Arce", pelnęs daugiausiai žiūrovų aplodismentų. Po šiuo pavadinimu slepiasi dvi danų kilmės dizainerės Prisca Vilsbųl ir Pia de Arce. Baigusios mokslus Kopenhagoje, jos šiandien aktyviai veržiasi į Prancūzijos mados rinką. Kūrėjos sako, kad jų kolekcija "Anatomy" apnuogina žmogaus kūno formą ir tarsi išverčia odą, skleidžia įtikinamą kūnišką energiją. Drabužiai primena raiščius, raumenų skaidulas, kūno audinius ir skeleto struktūrą, sukuria organišką anatomijos mados iliuziją.

Penktadienį renginyje savo darbus pristatys dar 10 kūrėjų. 
ELTA 
Į viršų