facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vilnius, vasario 10 d. (ELTA).

Atsirado pirmosios daugiabučių namų gyventojų bendrijos, kurios pareiškė norą renovuoti namus pagal naująją daugiabučių atnaujinimo programą, praneša Aplinkos ministerija.

Norą renovuoti du daugiabučius pagal naująją programą pareiškė viena Panevėžio bendrija. Ji paskelbė kvietimus teikti pasiūlymus dėl investicijų plano, energinio naudingumo sertifikatų parengimo ir išdavimo prieš bei po renovacijos įgyvendinimo darbų pirkimo.

Taip pat inicijuojamas vieno namo Vilniuje atnaujinimas. Dar trijų namų, esančių Anykščiuose, Kaune ir Utenoje, gyventojai inicijuoja pagal senąją finansavimo modelį parengtų investicijų projektų korekcijas - tam, kad galėtų dalyvauti naujojoje daugiabučių modernizavimo programoje.

"Džiugu, kad sulaukėme pirmųjų naujosios programos dalyvių. Tikiuosi, netrukus jų pavyzdžiu paseks ir kitų šalies miestų gyventojai", - sako aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Aplinkos ministro teigimu, šiuo metu yra ruošiamos skaičiuoklės, kurios padės žmonėms apsiskaičiuoti renovacijos naudą. Jas bus galima rasti tinklapyje www.atnaujinkbusta.lt

"Aš tikiuosi, kad šitos skaičiuoklės padės įtikinti žmones. Sprendimai Vyriausybėje buvo priimami atsižvelgiant į specialistų skaičiavimus, kurie nebuvo niekad detaliai pateikti visuomenei", - sakė G. Kazlauskas.

Pasak jo, po renovacijos, grąžindami lengvatines paskolas ir mokėdami už šildymą, žmonės vis tiek mokės mažiau nei dabar moka tik už šildymą.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa yra viena iš Lietuvos būsto strategijos priemonių, kuri įgyvendinama siekiant didinti energijos vartojimo efektyvumą, skatinant būsto savininkus atnaujinti jiems priklausantį būstą.

Vyriausybė sukūrė priemones, kurios prisidėtų prie daugiabučių namų atnaujinimo ir efektyvių energiją taupančių priemonių įgyvendinimo. Parengta teisinė bazė, sukurtas Kontroliuojantysis fondas, kurio lėšomis galės pasinaudoti daugiabučių namų būstų savininkai, skolindamiesi su ne didesnėmis kaip 3 proc. fiksuotomis metinėmis palūkanomis.

Taip pat parengtas naujasis finansavimo modelis, pagal kurį įgyvendinamiems projektams bus teikiama 15 proc. valstybės parama energinį efektyvumą didinančių priemonių įgyvendinimui, jeigu bus pasiekta ne mažesnė kaip C energinio naudingumo klasė.

Namo atnaujinimo projekto parengimui ir įgyvendinimui valstybė teiks 50 proc. paramą, jeigu bus pasiekta ne mažesnė kaip D energinio naudingumo klasė.

Socialiai jautrių visuomenės sluoksnių atstovams taikoma valstybės paramos teikimo sistema - apmokamos namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto parengimo išlaidos ir kredito draudimo įmoka bei kompensuojamas lengvatinis kreditas ir palūkanos.

Į viršų