facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Netikėti svečiai namų šeimininkei visada galvos skausmas. Kuo pavaišinti? Kaip užimti? O dar ir kambariai nesutvarkyti... Žinoma, žinoma, dažnas (arba dažna) čia nutėkš reikšmingą miną, girdi, tam visada riekia būti pasiruošus! Gal ir taip... Bet esame žmonės ir visa, kas žmogiška, mums nesvetima, pavyzdžiui, per išeigines lovoje pasivolioti iki pietų, pamiršus visas ruošas, valgio gaminimą ir kitokius buities rūpesčius...

Toliau trumpai apžvelgsime, kaip susitvarkyti savo būstą minimaliomis laiko sąnaudomis.

Reikėtų atminti, jog čia labai svarbu jūsų nuotaika. Ji turi būti ne šiaip gera, bet žvali ir net pakili. Tada ir darbas greičiau pajudės. Reikėtų nusiteikti kad ir taip: tuoj viską sutvarkysiu ir namuose vėl bus jauku bei švaru. Juk ruoša tai menkniekis, viskas greitai padaroma”. Bet geriau užsiimkite kuo kitu, jeigu mąstote: „Ir vėl tas tvarkymasis, kuriam galo nesimato! Nebegaliu pakęsti!”

Nuotaiką ruošos metu pagyvina energingai skambanti, mėgstama muzika. Svarbu ruošai skirti tam tikrą laiką, tarkime, valandą, ir būtina laikytis šios nuostatos ligi galo. Ką tai duoda? Aiškus dalykas - padeda susikoncentruoti!

Galima iš karto kaip Cezariui daryti kelis darbus – taupysite laiką. Nuo ko pradėti? Kiekvienas turi savus prioritetus, ir čia ką nors patarinėti būtų bergždžias dalykas, vis dėlto pirmausia atkreipkime dėmesį į tualetą, vonią ir virtuvę, patalpas, kurios tarsi formuoja ir parodo namų šeimininkės (šeimininko) „veidą”.

Virtuvė, vonia, tualetas

Virtuvėje užmerkiame nešvarius indus, prieš tai įpylę plovimo skysčio. Taip indus greičiau išplausime. O kol mirksta, nušluostykime viryklę, stalviršius, šaldytuvą, spintelių duris. Paslėpkime į spintutes nereikalingus puodus bei keptuves, kurios užgriozdina patalpą. Galiausiai išplaukime indus. Dabar virtuvė atrodys visai kitaip. Šaunu!

Vonioje per dušo žarną paleiskime karštą vandenį – te patalpoje prisirenka garų. Po šitokio garinimo nešvarumus nuvalysime daug greičiau. Klozetą ir kriaukles išplaukime tam skirta priemone. Po kelių minučių kempine nuvalykime visus paviršius.

Langus, veidrodžius, dušo kabinos duris greičiau nuvalysime suvilgę langams skirtu aerozoliu ir po to teršalus nugramdykime guminiu gramdikliu. Apdulkėjusius buteliukus, pastos tūbeles bei flakonus paslėpkime spintelėse. Jeigu laukiame svečių, parinkime keletą vienos spalvinės gamos flakonėlių ir sukurkime jų kompoziciją. O muilinėn padėkime naują muilo gabalėlį. Naujas muilas atrodo kitaip negu nuzulintas gabaliukas.

Darbuotis padeda buitinė chemija ir paprasti įtaisai. Pavyzdžiui, kibiras su priedais grindims plauti, dviejų skirtingų paviršių kempinės, servetėlės dulkėms surinkti ir t. t. Televizoriaus ekranui ar muzikos centrui valyti naudokime antistatinius purškalus.

Kambariai


Laikas žygiuoti į kambarius! Čia daugiausia sugaištama, kol išmėtyti daiktai sudėliojami į vietas. Jei trūksta laiko, visa tai sukraukime į didesnį krepšį, o išdėliosime, kai būsime laisvesni.

Įjunkime dulkių siurblį. Prieš plaunant grindis, būtina viską gerai išsiurbti. Nepamirškime kilimo. Patvarkykime sofos pagalvėles, užtiesalus, staltiesėles. Nuvalykime dulkes, didesnį dėmesį skirkime buities technikai, ant kurios dulkės labiau kaupiasi dėl statinio elektros krūvio. Jei auginame gėlės, nupurkškime jų lapus vandeniu. Atkreipkime dėmesį į veidrodžius ir blizgius paviršius. Jeigu jie nežvilga, būstas atrodo nesutvarkytas. Ruošos metu kėdes ir visa kita, ką galima, pakelkime aukščiau, tarkime, ant sofos ar pan. Tada prašluostome grindis. Atminkime, kad daugiausia nešvarumų susikaupia po radiatoriais ir šalia „plintusų”.

Kas geriau – tvarkytis kasdien po truputį ar kartą savaitėje surengti generalinę tvarką – universalaus atsakymo nėra. Kiekvienas tai daro priklausomai nuo savo įpročių. Gyvenantiems „laisvu režimu” būdingos retesnės bet nuodugnesnės ruošos. Bet jei namuose auga mažas vaikas, kasdienė tvarka yra tiesiog būtina. Vaiko kambario tvarkymas neatima daug laiko. Daugiausia čia sugaištama renkant išmėtytus daiktus bei žaislus.

Beje, visada pravartu ruošai pasitelkti savo atžalas. Tegul sužino, „su kuo valgyta druska!” Jeigu daug ir nenuveiks, bent jau netrukdys, kol jūs darbuojatės, o tai irgi yra nemažiau svarbu.

Jeigu namuose laikote katę arba šunį, kurie periodiškai šeriasi, tikslinga minkštuosius baldus užtiesti lengvai plaunamais užtiesalais arba patieskite servetėles ten, kur labiausiai mėgsta gulėti jūsų brangūs augintiniai. Po jų lėkštutėmis patieskite popierinius rankšluoščius – taip lengviau bus surinkti maisto likučius. O dulkių siurblio šepetį suvilgykite glicerinu – šitaip greičiau surinksite nuo kilimo jų plaukus.

Šalia sofos arba minkštakrėslio padėkite pintinę – bus kur sudėti knygas, nuotolinio valdymo pultelį, akinius bei kitas smulkmenas. Lovą užtieskite pirkta arba pačių išsiuvinėta gražia lovatiese, kad kas rytą jaustumėte norą pasikloti guolį. Net jeigu kambaryje bus ideali tvarka, nepaklota lova viską sugadins.

Veidrodžiai ir kilimai

Kuo ir kaip plauti veidrodžius? Juos galima valyti vata, sumirkyta denatūruotu spiritu. O po to nutrinti minkšta popierine servetėlė (ne laikraščiu!) Laikraštis skirtas skaityti, na, dar lašiniams susivynioti, kai vykstate į gamtą, silkei kepti, ne daugiau. Jeigu veidrodžio paviršius užterštas labiau (pavyzdžiui, apkakino negera musė) bandykite valyti šiuo mišiniu: į 2 stiklines vandens įpilkite 50 ml acto ir saują kreidos. Išmaišykite ir leiskite nusistovėti. Tad skystį nupilkite į kitą indą ir juo valykite veidrodį. Galiausiai nušluostykite minkštu skudurėliu. Skystis neturi nutekėti ant rėmo arba į kitą veidrodžio pusę. O naudotas servetėles užmerkite plovikliu ir po kurio laiko išskalaukite – jas galėsite panaudoti dar kartą.

Dar keli patarimai. Kad vamzdžiai virtuvėje neužsikimštų, kartą per savaitę įpilkite verdančio vandens.

Kilimus galima valyti ir minkštu plaukų šepečiu, suvilgius jį 2 proc. amoniako skiedinyje. Tik ne dažniau kaip 2 kartus per metus. Po to kilimas nusausinamas švariu skuduru.

Alaus, vyno, likerio ir trauktinės dėmės iš kilimo valomos šiltu vandeniu ir skalbimo milteliais. Po to valyta vieta perbraukiama skudurėliu, sumirkytu šiltame vandenyje su actu (1 litrui vandens 1 š. acto). Per vis geriau, kai brangūs gėrimai nelaistomi ant kilimų...

Arbatos, kavos ir kakavos dėmės iš kilimo šalinamos šalto vandens ir glicerino mišiniu (1 šaukštas litrui vandens). Raudonojo vyno ir vaisių sulčių dėmės pašalinamos šaltu vandeniu, į kurį įlašinta truputis amoniako. Riebalinės dėmės valomos benzinu. Augant naftos barelio kainoms, reikia manyti, greitai bus sugalvotas pigesnis būdas.

Niekada nevalykite kilimų aštriais šepečiais. Stenkitės, kad ant kilimo nepatektų drėgmė, karštas vanduo, kava, arbata, pienas. O kad nuo baldų kojelių ant kilimo neliktų pėdsakų, rekomenduojama po jomis padėti po gabaliuką gumos.

Protingų patarimų jums pažėrė visų galų meistras

Ferdinandas Mikelis

Į viršų