facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Ar dažnai tamstoms tenka pernakt vartytis nuo vieno šono ant kito, o rytą keltis neišsimiegojus ir lyg sudaužytiems? Lengviausia visą kaltę suversti prieš miegą matytiems „siaubiakams” ir naktį kamavusiems košmarams, dar pilnačiai arba magnetinėms audroms bei padidėjusiam saulės aktyvumui... Kita vertus, visai gali būti, jog kalta jūsų lova, kuri, kaip sakydavo mano senelė (amžiną atilsį jai), gali būti tiek tavo bičiulis, tiek ir nedraugas.

Ką reikėtų žinoti apie baldą, ant kurio miegate?

Taigi ar gera yra jūsų lova? Paprastai lova tarnauja apie dešimtį metų, po to ji keičiama. O jeigu gulintysis „nešioja” papildomus svorio kilogramus, lova gali atitarnauti ir dar greičiau. Be to, su metais kinta ir supratimas, kas tai yra „gera lova”? Dažnas tarybinės epochos naujavedys pradėdavo nuo bendrabučio kambarėlio ir nedidelės lovos arba sofutės, kuria dar turėjo dalytis su savo pačiute. Kiek miegojo, kiek nemiegojo, bet vaikus užaugino! Tačiau dabar jis ir už Nobelio premiją nebesigultų į tokį „karstą”, kur net apsiversti ant kito šono negali, nepažadindamas greta „fortissimo” knarkiančios gyvenimo draugės.

Taigi ar jau laikas ieškotis naujos lovos? Štai klausimas koks.

Pirmiausia reikėtų sriūbtelti arbatos bei ramiai įvertinti tokius dalykus: ar lova tamstai ne per ankšta? Ar rytą atsikėlus gelia juosmenį, ar skauda sprandą? Ar nelenda spyruoklės ten, kur niekam lįsti nedera?  Ar esama čiužinio paviršiuje nelygumų, kurie trukdo ilsėtis? Ar miegodamas su pačiute nenusiritu į vieną kurią pusę arba į lovos vidurį? Ar neišsikraipė lovos dugnas? Esame įpratę taupyti, ir daiktą eksploatuoti tol, kol tas nesubyra, bet nedera pamiršti, kad lovoje praleidžiame trečdalį gyvenimo... Taigi.

Gera lovytė teikia maksimalų komfortą ir atitinka kiekvieno individo individualius poreikius. Dauguma lovų susideda iš korpuso ir čiužinio, nuo kurio, beje, labiausiai ir priklauso patogumas gulint. Čiužinys savo ruožtu turi medžiaginį apmušalą, užpildą, kuris ne tik suteikia minkštumo, bet ir sugeria kūno drėgmę. Ir grūdinto plieno metalinės spyruoklės: kuo jų daugiau ir kuo storesnė viela, iš kurios susuktos, tuo čiužinys bus tampresnis.

O, taip! Jaučiu nebylų jūsų klausimą apie pastaraisiais metais išpopuliarėjusius čiužinius su porolono arba latekso užpildais. Jie lengvesni už spyruoklinius. Pigesni. Tai, ko gero, ir visi pranašumai, kurie atėjo galvon. Vis dėlto aš labiau vertinu spyruoklinius čiužinius... Šiaip ar taip geras čiužinys turi atitikti lovos pagrindo plotą.

Gilus ir į dėžę panašus lovos korpusas kartu yra amortizatorius, be to, leidžia čiužiniui kvėpuoti, o kartu paėmus - ilgina tarnavimo laiką.

Laikas rinktis!

Pradėkime nuo čiužinio. Šiaip ar taip, su juo kontaktuoja mūsų sunkių dienos darbų nualinti šonai, nugara arba pilvas. Prieš žygiuodami parduotuvėn, nuspręskime, kas visgi mums svarbiausia: kaina, lovos gabaritai ar sveikata? Patartina čiužinį išbandyti dar prieš perkant. Tam reikia atsigulti ir pabandyti susirangyti į tokias pozas, kuriose paprastai miegate. Paprastai pirkėjai tokių bandymų vengia – drovisi aplinkinių.

Į ką reikia atkreipti dėmesį?


Gulėti turi būti patogu, turite jausti atramą – ne „prasmegti” į kažkokią amorfinę būseną. Kita vertus, čiužinys neturi būti kietas kaip lenta. Per daug kietas paviršius, ant kurio miegate, gali paaštrinti problemas, susijusias su nugara. Atsigulę įsiklausykite, ką jums sufleruoja kūnas? Dabar atsigulkite ant nugaros. Jeigu įmanoma po nugara prakišti ranką, jeigu tai duodasi ne be pastangų, ir galite ramiai apsiversti, vadinasi, čiužinys tinka jums savo tamprumu. Geras čiužinys teikia kūnui atramą - gulinčiojo ant šono stuburas lieka tiesus. Turintiems viršsvorio reikėtų rinktis kietesnį guolį.
Lova turi būti pakankami plati ir nevaržyti judesių. Juk perkate baldą laikinam, o ne amžinam poilsiui... nedera pamiršti, jog dvigulėje lovoje vienam žmogui skirtas lovos plotis (ne plotas) yra mažesnis... Trumpai drūtai sakant, jeigu su žmona norite gerai išsimiegoti, geriau pirkti dvi viengules negu vieną dvigulę lovą. Tokia rūsti gyvenimo teisybė.

Žygiuojame toliau. Jeigu įmanoma, pirkite lovą  iš karto su čiužiniu. Senas lovos dugnas gali sugadinti naują čiužinį taip, kad jokie gamintojų garantiniai įsipareigojimai nebepadės.

Jei turite sveikatos sutrikimų

Jei esate alergiški dulkėms arba medžiagoms, kuriomis pripildomi čiužiniai (pavyzdžiui, vandens augalai), jums labiau tiks čiužiniai iš sintetinių medžiagų. O gulėdami ant vandens čiužinio tikrai pamiršite alergines reakcijas. Be to, jie leidžia kūno svoriui pasiskirstyti tolygiai. Pagyvenusiems žmonėms dar reikėtų atkreipti dėmesį ir į lovos aukštį. Atsisėdus ant lovos krašto, pėdos turi remtis į grindis. Jeigu lovos kraštas tvirtas, bus lengviau į ją atsigulti bei atsikelti.

Ankštuose kambariuose pravers pakeliama bei priglaudžiama prie sienos arba panašios konstrukcijos lova.

Priežiūra

Nieko naujo neatskleisiu sakydamas, jog tinkama ir savalaikė priežiūra pratęsia lovos tarnavimo laiką. Pažintį, kaip prižiūrėti naujai įsigytą pirkinį, pradėkite nuo gamyklinės instrukcijos - įdėmiai perskaitykite. Parsivežę lovą namo, nieko nelaukdami išvaduokite ją iš polietileninės pakuotės, kuri skatina kauptis oro drėgmę kondensato pavidalu. Taip apsaugosite lovą nuo drėgmės, pelėsio ar net puvimo.

Pirmus kelis mėnesius, kas savaitė ar dvi, apverskite čiužinį, be to, sukeiskite čiužinio galvūgalį su kojūgaliu. Tokios manipuliacijos padės ilgesnį laiką čiužinį išlaikyti lygų, o miegą - sveikesnį. Poroloninių čiužinių vartyti nereikia. Niekada nesusukite ir nelenkite spyruoklinių čiužinių. Kelkite tik už tam skirtų kilpų, kad nepažeistumėte čiužinio apmušalo. O kad jis ilgiau išliktų švarus, naudokite užmaunamą užvalkalą, kurį prireikus lengva išplauti. Reguliariai išsiurbkite čiužinį ir lovos dugną, kad nesikauptų dulkės ir nešvarumai. Dėmes valykite muilu bei šiltu vandeniu.

Neleiskite vaikams šokinėti ant lovos. O jei vaikų dar neturite, patys nešokinėkite. Nesėdėkite kaskart vis toje pačioje vietoje, ant čiužinio krašto – jis to nemėgsta.

Pirkdami lovą investuojate į savo gyvenimo trečdalį, kurį joje praleisite. Ir tai turi didelės įtakos  likusiems dviem gyvenimo trečdaliams – jūsų gyvenimo kokybei.

Protingų patarimų jums pažėrė visų galų meistras Ferdinandas

 

 

Į viršų