facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Ananasą  nesunku užsiauginti ir kambaryje. Nuo sveiko ananaso vaisiaus nupjauti viršūnėlę su lapais ir pasodinti.
 
 Viršūnę reikia nupjauti prie pat vaisiaus pagrindo be minkštimo. Nuplauti kalio permanganato tirpalu, pjūvį apibarstyti pelenais ir palikti 5-6 valandoms apdžiūti. Sodinti į vazoną su drenažu ir puria žeme. Tinka juodžemis, perpuvusių lapų, smėlio ir durpių 1:2, 1:1 mišinys. Ant viršaus užberti apie 3 cm lengvesnio perpuvusių lapų ir smėlio 1:1 mišinio sluoksnį. Vazono centre padaryti 2,5-3 cm gylio duobutę ir įberti truputį susmulkintos medžio anglies, tiks ir sutrinta aktyvuotos anglies tabletė iš vaistinės, kad skrotelė nepradėtų pūti, į duobutę pasodinti ananaso viršūnėlę,  žemę aplink gerai apspausti. Substratą palaistyti, ant vazonėlio užmauti skaidrų polietileno maišelį, kad augalas atsidurtų tarsi mažame šiltnamyje. Vazonėlį su ananasu pastatyti šviesioje ir šiltoje (25-27 laipsnių) vietoje.

Po1-2 mėnesių ananasas įsišaknys. Laistyti reikia tik tada, kai žemė vazonėlyje pradžiūsta. Lieti reikia tiesiai į rozetės vidų, kartais augalui galima surengti dušą, geriausia nupurkšti parūgštintu vandeniu, į 1 litrą vandens įpilti 1 arbatinį šaukštelį acto. Oro temperatūra tuo metu turi būti 20-21 laipsnis.

Augantį  ananasą reikės kelis kartus persodinti į erdvesnį  vazoną ir kas antrą savaitę patręšti skystomis trąšomis, geriausia atskiestu raguočių mėšlu. Vasarą ananasas mėgsta tiesioginius saulės spindulius, todėl jį galima auginti balkone.

Šis augalas nemėgsta būti sukiojamas arba perstatomas iš vienos vietos į kitą, silpniau auga. Gerai prižiūrimas ananasas jau kitą pavasarį pražysta, iškeldamas smulkių ryškių žiedelių žiedyną, iš kurio susiformuoja vaisius. Norėdami pagreitinti žydėjimą ir vaisiaus augimą, augalą galime apdengti polietileno plėvele, o greta padėti 2-3 prinokusius obuolius arba stiklinę vandens su gabalėliu kalcio karbido. Kai augalas nužydi, jis vėl pradedamas tręšti, šį kartą – kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis.

Kambaryje auginamas ananaso vaisius auga ir noksta nuo 3 iki 7 mėnesių, jis gali sverti nuo 0,8 iki 1,5 kilogramo, o skonis nesiskiria nuo jo tropinio brolio. Išauginęs vaisių augalas sunyksta, palikdamas dukterines rozetes, kurias galima pasodinti ir išauginti naujus augalus.

Parengė  Liudvikas RULINSKAS
Į viršų