facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

93 proc. Lietuvos gyventojų per ateinančius 12 mėnesių neketina įsigyti nekilnojamo turto. Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Ji atlikta birželio 4-15 dienomis, apklausti 1024 15-74 metų nuolatiniai Lietuvos gyventojai.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jie ketina, ar neketina per ateinančius 12 mėnesių įsigyti nekilnojamo turto. Dauguma (93 proc.) Lietuvos gyventojų per ateinančius 12 mėnesių neketina įsigyti nekilnojamo turto, 4 proc. teigia ketinantys įsigyti nekilnojamo turto.

Iš pastarųjų šiek tiek daugiau nei trečdalis respondentų ketina pirkti butą (paminėjo 34 proc. respondentų, ketinančių įsigyti nekilnojamojo turto), šiek tiek mažiau nei trečdalis ketina įsigyti gyvenamąjį namą (29 proc. ketinančių įsigyti nekilnojamojo turto), beveik penktadalis (19 proc.) - sklypą.

Kiek rečiau ketinama įsigyti sodą ar sodybą (atitinkamai 9 proc. ir 7 proc.). Tyrimas atskleidė, kad beveik trečdalis (32 proc.) ketinančių įsigyti nekilnojamojo turto tam planuoja imti paskolą. Daugiau nei pusė (54 proc.) neketina imti paskolos, 14 proc. yra neapsisprendę dėl paskolos ėmimo.

"Šio tyrimo duomenys atskleidžia, kad nekilnojamo turto rinka atsigauna gana sunkiai. Pastebime, kad žmonės artimiausiu metu ne tik neketina pirkti nekilnojamojo turto, bet ir tie, kurie ketina tai daryti, planuoja į jį investuoti ženkliai mažesnę sumą nei prieš keletą metų. 42 proc. ketinančių įsigyti nekilnojamojo turto tam skirtų iki 50 tūkst. litų", - sako RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Tarp ketinančių per artimiausius 12 mėnesių įsigyti nekilnojamojo turto daugiausiai yra 25-34 metų amžiaus Lietuvos gyventojų, asmenų turinčių didžiausias pajamas (daugiau 1100 litų vienam šeimos nariui) bei žmonių su aukštuoju išsilavinimu.
ELTA 
Į viršų