facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas


Švenčiu gimtadienį. Draugai pasiūlė išbandyti dangaus žibintus. Norėčiau juos leisti vakare. Nežinau, kaip ir kur juos geriausia būtų naudoti ir baiminuosi dėl kaimynų saugumo, - klausia šiaulietė Dovilė B.

Kaip ir kur leidžiama naudoti dangaus žibintus, klausiame Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gaisrų  tyrimo poskyrio vyresniojo specialisto Vytauto ŠIDLAUSKO:

- Dangaus žibintai dar yra naujas dalykas, bet jie nėra pavojingi, dažniausiai sudega ore, tad jų naudoti niekas ir nedraudžia. Žinoma, sausringumas didelis, tad labiausiai patartina juos leisti saugiu atstumu nuo gyvenamųjų namų ar pasėlių. Kaip viena tinkamiausių vietų – aikštelės ar atviros teritorijos, kur nėra pastatų.

Reikia paisyti ir saugaus atstumo nuo kaimynų namų – rekomenduotina žibintus leisti apie 50 metrų nuo pastatų. Kad vėjas nenuneštų  žibinto į  balkonus, daugiabučių kiemuose žibintų  nepatarčiau leisti. Visada reikėtų stebėti vėjo kryptis –  kur gūsis neša žibintą.

Pranešimų  apie dangaus žibintų sukeltus gaisrus ugniagesiai dar nebuvo gavę. Jeigu žibintas netyčia kažką uždegtų, tai už  tokį gaisrą galima gauti ir baudą. Gyventojams numatyta bauda nuo dvidešimties iki šimto litų, valstybės tarnautojams –  nuo šimto iki dviejų tūkstančių litų. 

Užrašė Asta VOLKOVAITĖ
Į viršų