Namuose naudojamas vanduo daro įtaką ne tik žmonių sveikatai, bet ir sąlytį su vandeniu turinčių prietaisų ilgaamžiškumui. Vartojimui tinkamas vanduo, kuriame nėra jokių žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų, gali turėti itin smulkių dalelių. Molio, smėlio, rūdžių ir kitos kietosios dalelės, daugeliu atveju, nesutrikdys žmonių sveikatos ar geros savijautos, tačiau gali padaryti nemažai žalos skalbimo mašinai, indaplovei ar vandens maišytuvams.

Mechaninės dalelės, teršiančios vandenį

Vandens valymas nuo mechaninių priemaišų yra aktualus tiek besinaudojantiems centralizuotu miesto vandens tiekimu, tiek turintiems savo gręžinius. Kol vanduo pasiekia jūsų namų įvadą, jis įveikia ilgą kelią skirtingos būklės miesto vamzdynu. Tekėdamas vanduo pakelia įvairias vamzdžių apnašas ir jas atneša iki vandens čiaupo. Drumsto vandens problema itin opi senesnėse miesto dalyse bei nerenovuotos senos statybos namuose, kur vis dar naudojami metaliniai vamzdžiai. Naudojant gręžinio vandenį mechaninių priemaišų problema taip pat yra aktuali, nes į vandenį patenka smulkių smėlio bei molio dalelių.

Su vandens srautu atkeliaujančios mechaninės priemaišos ilgainiui gali padaryti nemažos žalos, sąlytį su vandeniu turinčiai buitinei technikai bei kitiems prietaisams. Nešvarus vanduo gali sutrumpinti vandens maišytuvų, indaplovės, skalbimo mašinos, vandens šildytuvų bei kitų prietaisų tarnavimo laiką.

Mechaniniai vandens filtrai skiriasi nuo cheminių

Buityje naudojami vandens filtrai skirstomi į cheminius ir mechaninius. Pirmieji parenkami atlikus vandens cheminės sudėties tyrimą ir nustačius, kokius konkrečių medžiagų junginius reikia pašalinti iš vandens. Savo ruožtu mechaninių filtrų veikimas yra paprastesnis, nes jie skirti sulaikyti visas mechanines vandens priemaišas – smėlį, molį, rūdis ir pan. Dėl atliekamų skirtingų funkcijų cheminiai ir mechaniniai filtrai ne dubliuoja, o papildo vienas kitą. Verta turėti omenyje, kad prieš montuojant cheminį filtrą būtinai turi būti įrengtas mechaninis vandens filtras. Kitu atveju iš karto netenkama cheminio vandens filtro garantijos, mat ženkliai padidėja jo gedimų rizika.

Mechaninių filtrų tipai

Mechaninis filtras turėtų būtų įrengtas kiekvienuose namuose, tačiau vartotojams dažnai kyla klausimas, kokį jo modelį pasirinkti. Skirtingų tipų mechaniniai filtrai skiriasi ne tik savo kaina, bet ir konstrukcija, funkcionalumu, sietelio tankiu ir kitais parametrais.

Kasetiniai filtrai patraukia vartotojų dėmesį dėl savo patrauklios kainos, tačiau ekonomiškumo iliuzija netrukus subliūkšta pasigilinus į jų naudojimo rekomendacijas. Siekiant užtikrinti vandens švarą tokių filtrų kasetę būtina keisti kas dvi savaites. Nesilaikant šių rekomendacijų rizikuojama, kad pats filtras taps vandens taršos šaltiniu, mat ilgesnį laiką nekeistoje kasetėje gali atsirasti apsinuodijimą sukeliančių bakterijų. Tinkamai prižiūrint kasetinį filtrą žema jo kaina netenka patrauklumo, be to, teks skirti laiko nuolatiniam naujų kasečių įsigijimui ir keitimui.

Vartotojai, besirūpinantys savo komfortu bei saugumu, paprastai renkasi pažangius automatinius mechaninius filtrus. Tokių filtrų kaina yra kiek aukštesnė, tačiau lyginant su kasetiniais filtrais, jie atsiperka mažiau nei per metus, mat įsirengus modernų vandens filtrą visą eksploatavimo laiką nebereiks pirkti jokių papildomų elementų. Automatiniai filtrai kietąsias daleles sulaiko vandeniui tekant per įvairių frakcijų smėlį, kuris veikia kaip tinklelis, sulaikantis skirtingo diametro vandens priemaišas. Filtro priežiūra yra paprasta, nes tereikia praplauti po tekančiu vandeniu.

Vertinantiems komfortą ir norintiems visai negalvoti apie vandens filtravimą, specialistai rekomenduoja įsirengti reversinius vandens filtrus, kuriems nereikalinga jokia priežiūra. Tokie filtrai yra periodiškai išplaunami automatiškai naudojant nedidelį kiekį vandens.

Paspaudę čia rasite platų aukštos kokybės mechaninių vandens filtrų pasirinkimą.

REKLAMA

Į viršų