Artėjant Kūčioms ir Kalėdoms, šventiniai pusryčiai, pietūs ar vakarienė gali tapti dideliu iššūkiu ne tik tiems, kurie nepagalvojo apie ant stalo atsidursiančius patiekalus, bet ir apie jo dekoracijas. Kad pasiruošimas šventėms būtų sklandus, o jas vainikuojantys artimųjų susibūrimai – jaukūs, ekspertai pasakoja, kokios stalo puošimo tendencijos vyrauja šiemet ir pataria, į ką vertėtų atkreipti dėmesį dekoruojant šeimyninį šventinį stalą.

„Šventinis stalas – vienas svarbiausių Kūčių ir Kalėdų atributų, o kūrybiškas jo papuošimas gali artimųjų apsuptyje valgomiems pusryčiams, pietums ar vakarienei suteikti autentiško žavesio. Ar tai bebūtų įvairios dekoracijos, pavyzdžiui, žvakidės, kalėdinės šakelės bei įvairūs vainikai, ar apgalvotas indų ir staltiesės pasirinkimas, visa tai prisideda prie šiltos nuotaikos kūrimo“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė Laima Skirienė.

Praktiški elementai – taip pat dekoracijos
Ekspertai pastebi, kad stalo puošimas prasideda nuo kelių esminių elementų – indų ir staltiesės, kurių pasirinkimui būtina skirti ypatingą dėmesį.

„Nors pastaruoju metu žmonės kiek dažniau renkasi spalvotas lėkštes ar indus su įvairiais ornamentais, jau daugelį metų populiariausios išlieka klasikinės baltos lėkštės. Tai – taiklus ir elegantiškas pasirinkimas. Taip pat nepamirškite pasirūpinti gražiomis ir progą atitinkančiomis taurėmis – tam puikiai tiks klasikinės išvaizdos taurės ar storesnio stiklo stiklinės.

Stalui gyvumo gali suteikti įvairūs patiesalai ir padėklai po kiekviena lėkšte, tačiau svarbu nepamiršti ir staltiesės. Tarp jų kaip visuomet karaliauja tradicinės baltos staltiesės, tiesa, pastaruoju metu vis populiarėja natūralesnės medžiagos – linas, medvilnė. Labiau išskirtiniu dekoro elementu gali tapti per stalo vidurį užtiesta siaura kitos spalvos staltiesė“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė.

Ramybės ir jaukumo stalui suteiks žvakės
Kalbėdami apie stalo papuošimą žvakėmis, ekspertai akcentuoja, kad šis pasirinkimas priklauso nuo žmonių norų ir poreikių, nes pasirinkimas – milžiniškas.

„Žvakės jūsų stalui suteiks ramybės ir šviesos – tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Jų galima rasti visokiausių spalvų, formų ir dydžių – ilgų ar trumpų, kūginių ar apvalių. Tačiau Kalėdoms rekomenduojame rinktis klasikines, šias šventes atspindinčias spalvas – raudoną, baltą, auksinę ir sidabrinę. Šventišką nuotaiką sukurti padės ir prabangios žvakidės, kurių pasirinkimas – taip pat itin platus. Tiesa, su jomis geriausiai derės klasikinės, baltos žvakės. Na o norintys jaukią atmosferą namuose kurti ne tik vaizdu, bet ir aromatu, gali išbandyti kvepiančias žvakes, kurias reikėtų išdėlioti ant įvairiausių lentynų ar mažesnių staliukų“, – teigia „MOKI VEŽI“ ekspertė.

Nepamirškite servetėlių
Dar vienas praktiškas vakarienės atributas, kuris gali tapti ir puikia stalo dekoracija – įvairios servetėlės. Ekspertai akcentuoja, kad pastaruoju metu pirkėjai ieško tvarių sprendimų – renkasi medžiagines servetėles, kurios yra ilgaamžės, praktiškos ir elegantiškos. Kartu su jomis populiarėja ir servetėlių dėklai bei laikikliai.

Tiesa, aktualumo nepraranda ir vienkartinės servetėlės, kurios vis dažniau yra gaminamos iš tvaresnių medžiagų. Vis dėlto pastebima, kad optimalus sprendimas – naudoti tiek medžiagines, tiek vienkartines servetėles, nes pastarųjų nereikia plauti.

Dar vienas svarbus servetėlių panaudojimo būdas – jų kompozicijos. Išbandant įvairiausius jų derinius ir eksperimentuojant su spalvomis, šventinį stalą galima praturtinti unikaliais kūrybiniais sprendimais, nustebinsiančiais artimuosius. Turėkite omenyje, kad renkantis kompozicijų spalvas, jas reikėtų derinti prie siauros staltiesės viduryje ir nesukurti skirtingų atspalvių disbalanso.

Apgalvokite smulkiausias detales
Ekspertai pažymi, kad galvojant apie šventinio stalo papuošimą, būtina atkreipti dėmesį į dar kelis svarbius elementus.

„Prie karaliaujančios klasikos – baltų indų ir baltos staltiesės – puikiai tiks sidabrinės ir auksinės dekoracijos, suteiksiančios interjerui prabangos ir prašmatnumo. Be to, ant stalo nepamirškite žalumos – šalia indų turėtų atsirasti vainikai ar eglės šakų juostos, papuoštos tradicinių spalvų žaisliukais ir žvakėmis. Beje, šventinę atmosferą sukurti padės ir veidrodiniai elementai ar sidabriniai lėkščių padėklai. Taip pat jei stalą dekoruojate itin gausiai, rekomenduojama jį derinti prie Kalėdų eglutės ir kitų namų dekoracijų spalvų bei stiliaus“, – teigia „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė.

Žinoma, būtina palikti vietos įrankiams ir indams bei pasirūpinti, kad dekoracijos nebūtų per aukštos, neužimtų per daug vietos ir netrukdytų prie stalo susirinkusiems svečiams bendrauti ir valgyti. Galiausiai svarbu įsitikinti, kad visiems artimiesiems prie stalo užtektų vietos.

Sutaupyti galima ruošiantis iš anksto
Ekspertai akcentuoja, kad nors platų įvairių dekoracijų ir stalo elementų galima įsigyti įvairiose parduotuvėse, yra daugybė būdų ne tik sutaupyti, bet ir pasirūpinti natūraliais papuošimais.

„Jei šventėms pradėtume ruoštis iš anksto, įvairių stalo dekoracijų galima rasti tiesiog gamtoje, pavyzdžiui, prisirinkti kankorėžių, prisiskinti gėlių ir jas sudžiovinti, tą patį galima daryti ir su uogomis. Rankdarbius mėgstantys žmonės gali patys pasisiūti servetėles iš lino. Be to, itin svarbu iš karto pagalvoti, kaip atrodys šventinis stalas, kaip norėsite jį papuošti. Tik tokiu būdu galėsite būti tikri, kad ant jo sutalpinsite viską, ką norite, o jūsų įdėtas laikas, pastangos ar net pinigai nenueis veltui“, – teigia „MOKI VEŽI“ ekspertė.

Į viršų