Kiekvienų namų jaukumas prasideda nuo kokybiškai ir skoningai atliktų vidaus apdailos darbų. Vis dėlto, norintiems praktiškai ir moderniai įsirengti naują būstą arba atnaujinti esamą, ekspertai rekomenduoja nepamiršti pasidomėti 2022 -ųjų interjero tendencijomis, tarp kurių kiekvienas ras ką gali pritaikyti savo būste.

„Kartais namų savininkai aklai seka interjero tendencijas ir pamiršta apgalvoti, ar jų pasirinkti sprendimai ilgalaikėje perspektyvoje bus praktiški bei ilgai išliekantys. Visgi, pastebime, kad pastaruoju metu lietuviai daugiau dėmesio skiria skoningam interjerui ir praktiškam namų įrengimui“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė Laima Skirienė.
Svarbiausia – turėti idėją ir atkreipti dėmesį į detalės

„MOKI VEŽI“  atstovė teigia, kad prieš pradedant remonto darbus rekomenduojama susikurti interjero koncepciją – tuomet bus lengviau nuspręsti, kas yra svarbiausia: sienos, užuolaidos, sofa, o gal grindys ar plytelės vonios kambariui ir virtuvei, kurių kokybei vis daugiau dėmesio skiria pirkėjai.

„Šiuo metu dažniausias pirkėjų pasirinkimas yra laminuotos grindys, sparčiai populiarėja ir vinilinės dangos. Populiariausios tarp plytelių yra akmens masės – didelio formato, poliruoto paviršiaus, marmuro ar kito akmens dizaino“, – pasakoja ekspertė.

Renkantis ne tik grindų, bet ir sienų apdailos prekes specialistai pataria atkreipti dėmesį ir į detales – montavimo niuansus ir sąlygas, partijų numerius, tinkamumą konkrečiam poreikiui, pavyzdžiui, medžiagos slidumą, garso izoliacines savybes, tinkamumą lauko sąlygoms ir pan.

Naujausios tendencijos – natūralios medžiagos ir rankų darbas
„MOKI VEŽI“ atstovė pabrėžia, kad nors interjero tendencijos keičiasi nuolat, niekada nesuklysite pasirinkę praktiškumą ir minimalizmą. Pavyzdžiui, 2022 m. vidaus apdailos tendencijose karaliaus gamtos motyvai, natūralios medžiagos, rankų darbas, linijos ir netobulos formos.

Žinojimas, kad sintetinis pluoštas daro neigiamą poveikį mūsų planetos užterštumui, skatina interjero dizainerius atkreipti dėmesį į tai, kad žmonės savo namuose nori jausti didesnį artumą su gamta. Tam labai padeda natūralių ir ilgai išliekančių medžiagų naudojimas: linas, molis, medvilnė, akmuo, mediena.  Virtuvės ir vonios erdvėse, įskaitant tokias detalės kaip praustuvai, sienos ir lubų apmušalai, linkstama prie medienos, akmens ar betono apdailos.

„Namų interjero detalėse kitą sezoną dominuos natūralios, atsinaujinančios medžiagos ir rankų darbo gaminiai. Vis labiau populiarėjant įsitikinimui, kad geriau nusipirkti brangesnį, bet aukštesnės kokybės daiktą, pavyzdžiui, į madą sugrįžo lino ar natūralios medvilnės interjero gaminiai, kurie ne tik padeda pajausti artumą su gamta, bet ir pradedami sieti su prabanga. Nostalgija ir sąsajų su gamta paieškos taip pat skatina atsigręžti į rankų darbo aksesuarų tendencijas – molinius indus, pintus krepšius, megztus užklotus, linines užuolaidas ir t.t.“, – teigia MOKI VEŽI ekspertė.

Naujausios namų apdailos tendencijos susijusios ir su geometrija bei simetrija. Plonos linijos kuriamos visur, naudojant įvairias šiam procesui tinkančias medžiagas, pavyzdžiui, betoną ar medį. Vis dėlto, išlieka ir praėjusį sezoną buvusios madingos banguotos bei netobulos formos. Šios yra itin aktualios renkantis interjero detales, pagamintas iš natūralios medienos.

Į viršų