facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vyriausybė ieško teisinių galimybių 15 proc. didinti paramą daugiabučių renovacijai. 

"Mes galvojame, kad tokie sprendimai jau priimti, kyla klausimai tik dėl vieno: ar tam, kad tai būtų įgyvendinta, tikrai reikia keisti įstatymą? Tai yra klausimas dėl teisinės formos, o ne dėl turinio. Turinys yra aiškus. Renovacijai pinigai yra papildomai numatyti, ir dabar tik žiūrime, kaip teisiniais būdais tai realizuoti pačiu efektyviausiu būdu", - sakė Premjeras Andrius Kubilius pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo.

Aplinkos viceministras Stanislovas Šriūbėnas paaiškino, kad tam yra numatytos pajamos iš leidimų pardavimo. Tai yra 100 mln. litų. Kalbama apie dalyvaujančius daugiabučių renovacijos programoje JESSICA.

"Šie 15 proc. yra iš klimato kaitos lėšų ir jie bus mokami pagal JESSICA programą, kai pastato šilumos efektyvumą pasieks daugiau kaip 40 proc. (...) Jeigu bendruomenė daro pastatui stogą, langus keičia ir sienas šildo, savaime aišku 40 proc. bus pasiekti, jeigu tik stogą, tai 40 proc. nėra", - teigė S. Šriūbėnas.

Pasak viceministro, taip pat yra siūlomos projektų paruošimų ir techninės priežiūros vadovų samdymo kaštų lubos. Projektų paruošimui - iki 35 tūkst. litų, o techninės priežiūros vadovui - iki 2 proc. sąmatos.

"Toks pasiūlymas atsirado todėl, kad kai apsižiūrėjome po pusės metų, kad vieną projektą padaro už 15 tūkst., o kitas - jau už 60 tūkst., kad paskui nebūtų ieškoma kaltų", - sakė S. Šriūbėnas.

Eltos inf.
Į viršų