facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas


Kad namai būtų jaukūs, norime visi. Klysta manantieji, kad namų jaukumui daugiausiai reikšmės turi gyvenamojo ploto dydis, prabangūs baldai ar moderniausias remontas. Patikėk, jaukumo paslaptis – visai ne ten. Paprasčiausiai yra keletas sąlygų, kurių reikėtų laikytis tvarkant ir organizuojant savo aplinką. Kaip tik tada tavo svečiai su nuostaba aiktelės: „Ak, kaip pas tave jauku!“
Jaukumo prisijaukinimo instrukcija

  1. žingsnis: tekstilė. Neabejotinai namų audiniai itin reikšmingi kuriant jaukumą. Negerai, jei tavo namuose – „plikas“ langas. Tiesa, ir žaliuzės nepadės pasiekti norimo efekto. Kad ir kaip tau jos būtų patogu, vis dėlto tai – biuro atributas. Taigi parūpink savo langui dailias užuolaidas. Atkreipk dėmesį į staltiesę. Jei tavo namuose yra pietų stalas, būtinai apdenk jį staltiese. Miegamojo lovą užtiesk dailia lovatiese. Vaikų kambaryje gali pakabinti baldakimą.
  2. žingsnis: neperkrauk kambarių baldais. Tavo namai – tai ne sandėlis ir ne parduotuvė. Pirk tik tai, kas labai reikalinga, ir jokių pašalinių daiktų! Nuodugniai apgalvok, kaip sustatyti baldus. Jei reikia – pamėgink keletą kartų perstumti juos iš vienos vietos į kitą, pažiūrėk, kuris variantas tau atrodo priimtiniausias ir patogiausias.
  3. žingsnis: spalvų gama. Namai, švytintys visomis vaivorykštės spalvomis, jaukūs nebus. Nebent tai – vaikų kambarys. Nors ir ten idealiu atveju spalvų gama neturėtų būti rėksminga. Tačiau nereikia pulti ir į kitą kraštutinumą: nuobodus vienspalvis interjeras taip pat nedžiugins akių. Pasirūpink, kad tavo namuose netrūktų ryškių, žvilgsnį traukiančių detalių, tačiau rinkis tik tokias, kurios nesuardo bendros interjero nuotaikos.
  4. žingsnis: gėlės. Gėlės namuose – labai svarbu. Vazonėliai ant palangės, ant grindų stovinčios vazos, kašpo su vijokliniais augalais – visa tai suteikia namams gaivumo ir gyvybės. Net jei tau ir nepatinka rūpintis kambariniais augalais, įsigyk natūraliai atrodančių dirbtinių gėlių. Tik nepamiršk, kad jos linkusios kaupti dulkes, todėl reguliariai jas valyk.
  5. žingsnis: minkšti baldai. Jaukumo interjerui suteikia sofos, krėslai, įvairūs pufai, ant kurių galima atsisėsti, atsipalaiduoti, pasigrožėti dailiu interjeru. Galiausiai juk kuri ne muziejų, kur svečiai ateitų, patrypčiotų vietoje, apsidairytų ir pagarbiai išeitų. Pasirūpink, kad netrūktų patogių vietų atsisėsti!
  6. žingsnis: apšvietimas. Šviesa yra tai, be ko nė vienas interjeras nebus jaukus. Neapsiribok vienu vieninteliu šviestuvu kambario viduryje. Labai svarbu, kad kambaryje būtų ir vietinis apšvietimas – toršeras, bra, stalinė lempa ar pan.
  7. žingsnis: interjere – Tu. Paskutinis, bet itin svarbus akcentas – tai tavo asmenybės dalis interjere. Kiekvienuose namuose turėtų būti detalių, kurios atskleistų, kas yra namų šeimininkai. Tai įrėmintos nuotraukos, vaikų piešiniai, rankdarbiai, hobį ir pomėgius atspindintys suvenyrai.
Į viršų