Be geriamojo vandens neišgyvename nė dienos. Jis yra būtinas mūsų gerai savijautai ir bendrai sveikatai palaikyti. Kaip bebūtų, ar kada nors susimąstėte, ar vanduo, kuris yra tiekiamas jūsų namuose yra tinkamas vartoti? Iš tiesų tai - dalykas, į kurį daugelis žmonių nė nežino, jog reikia atkreipti dėmesį. Tam, kad galėtumėte apsisaugoti nuo nepageidaujamų ir pavojingų cheminių medžiagų ar net patogenų geriamajame vandenyje, reiktų žinoti keletą aspektų. Šiame straipsnyje pateiksime 5 ženklus, kurie nurodo, jog jūsų vanduo nėra tinkamas vartoti.

Drumzlinas vanduo

Vienas lengviausių būdų, kaip patikrinti vandens kokybę – įsitikinti, jog vanduo yra skaidrus, o ne drumstas. Jei visgi matote, kad jis yra drumzlinas, tokio vandens gerti nederėtų. Nors jis nebūtinai visuomet yra pavojingas jūsų sveikatai, visgi dažnai tai yra įspėjamasis ženklas, jog vandenyje yra nesaugių cheminių medžiagų ar patogenų, galinčių vienaip ar kitaip pakenkti jūsų savijautai.

Rankos po plovimo jaučiasi gleivėtos

Jei jūsų rankos po plovimo muilu ir vandeniu jaučiasi gleivėtos, nėra švarumo pojūčio išlipus iš dušo ar drabužiams skalbti sunaudojate daugiau skalbimo priemonių nei reikėtų, tuomet greičiausiai jūsų namų vanduo yra kietas. Dėl kieto vandens ant jūsų kriauklės, maišytuvo ar stiklinių kaupiasi tokios medžiagos kaip kalcis ar magnis, paliekančios nuosėdas. Kaip bebūtų, kietas vanduo savaime nėra ženklas, jog jūsų vandens šaltinis yra užterštas, kadangi kalcio ar magnio perteklius įprastai neturėtų pakenkti, tačiau kartais tokiame vandenyje gali būti ir pavojingų metalų – aliuminio, mangano ar švino, kurie turi neigiamą poveikį žmogaus organizmui.

Geltonas, oranžinis ar rudas vanduo

Jei pastebėjote, jog jūsų namuose iš čiaupo bėga geltonas, oranžinis ar rudas vanduo – tai tikrai nebus geras ženklas. Geltonas vanduo gali pranešti apie šešiavalenčio chromo, medžiagos sukeliančios vėžį, buvimą. Taip pat tai gali būti geležies, mangano, vario ar švino kaupimosi požymis. Oranžinės ar rudos spalvos vandenyje irgi gali būti geležies, mangano ar švino perteklius, arba toks vanduo gali tiesiog rodyti, jog jame yra rūdžių, kurios gali veisti bakterijas. Visgi, jei jūsų vanduo yra gaunamas iš viešojo vandentiekio, patikrinkite, ar toks neįprastas vandens atspalvis pasirodo tik tekant šaltam vandeniui. Jei taip, tuomet gali būti, jog tiesiog yra atliekami vamzdžių valymo darbai, ir pergyventi nereikėtų

Vanduo atsiduoda supuvusių kiaušinių kvapu

Dar vienas ženklas, rodantis, jog vandens vartoti nerekomenduojama – supuvusių kiaušinių kvapas. Būtent jis parodo, jog vandenyje yra didesnis vandenilio sulfido kiekis. Vandenilio sulfidas yra bespalvės dujos, natūraliai atsirandančios gruntiniame vandenyje. Šiai medžiagai liečiantis su tam tikromis bakterijų padermėmis, ji virsta kita medžiaga – sulfatu. Sulfatai gali sukelti žalingą šalutinį poveikį žmogui – viduriavimą ar dehidrataciją.

Vanduo atsiduoda žuvies kvapu

Žuvies kvapo vanduo gali pranešti apie bario perteklių, kuris į vandens tiekimo sistemą gali patekti iš pramoninės veiklos. Bario kiekiui viršijant rekomenduojamą ir leistiną kiekį, gaunamą į žmogaus organizmą, tai gali atsiliepti padidėjusiu kraujospūdžiu, raumenų silpnumu arba net inkstų, kepenų ir širdies pažeidimais. Be to, tokio aromato vandenyje gali būti ir kadmio – medžiagos, esančios švino ir vario rūdose, kurios dažnai yra išplaunamos į vamzdžius per pramonines atliekas. Padidėjęs kadmio kiekis taip pat gali turėti neigiamos įtakos mūsų sveikatai ir savijautai – jis gali pakenkti žmogaus inkstams, kepenims ir kaulams.

Laimei, bloga vandens kokybė yra problema, kurią galima išspręsti. Pavyzdžiui, jei gyvenate nuosavame name, galbūt pats laikas atsinaujinti vandens tiekimo sistemą? Vandens siurbliai ir hidroforai yra tie prietaisai, kuriuos pakeitus vandens kokybė gali žymiai pagerėti. Jei jums tai aktualu, didelį jų pasirinkimą rasite čia - toolsta.lt/149-hidroforai-vandens-siurbliai. Tuo tarpu, jei gyvenate bute, tuomet pagalvokite apie vandens filtrus – juos itin lengva naudoti, įprastai jie nereikalauja didelių išlaidų, o taip pat ir itin pagelbėja, norint pagerinti vandens kokybę. Žinoma, prieš tai rekomenduojame kreiptis į atitinkamus specialistus, galinčius ištirti jūsų vandenį. Tokiu būdu galėsite tiksliai žinoti, ko jūsų vandenyje yra per daug ir ko reiktų atsikratyti.

REKLAMA

Į viršų