facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Tenka pripažinti, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje daugelis žmonių neturi savo nuosavų namų ir šeimyninio gyvenimo pradžioje būsto nuoma tampa beveik taisykle. Tačiau tai nereiškia, kad nuomojamo būsto negalite paversti jaukesniais, artimesniais širdžiai ir šeimyniškais. Ir visai nesvarbu, kiek laiko planuojate ten gyventi. Kadangi neretai būsto savininkai neleidžia imtis drastiškų namų pokyčių, reikia ieškoti kitų galimybių. Pastatomos lentynos, kiti nedideli baldai ir šiek tiek vaizduotės – tiek pakaks, kad tai taptų jaukia gyvenimo stotele. Taigi, pateikiame patarimų, kaip galite dekoruoti nuomojamą būstą.

Investuokite į kilimą

Didelis, minkštas, prie interjero derantis arba ryškų akcentą erdvei suteikiantis kilimas pagyvina bet kokį kambarį. Jis puikiai tinka, jeigu gyvenate nuomojamame būste. Šis namų aksesuaras tarnaus kaip vaizdingas paveikslas ant grindų, o kai jūsų nuomos sutartis baigsis ir kelsitės gyventi kitur, lengvai jį susuksite ir pasiimsite su savimi.

Kaip išsirinkti tinkamą? Jeigu jūsų dabartinio būsto sienos yra baltos ar kitos neutralios spalvos su tokių pačių atspalvių grindimis, rinkitės ryškų kilimą. Keletas patarimų idealiam dydžiui pasirinkti:

  • Jeigu kilimu norite išryškinti kažkokį baldą, pavyzdžiui, siekiate, kad erdvėje išsiskirtų pastatomos lentynos, pasirūpinkite, kad kilimas būtų platesnis nei baldas.
  • Jeigu kilimas taps svetainėje stovinčios sofos ir fotelio akcentu, išmatuokite, kiek naudingo ploto užima tiek vienas, tiek kitas, ir pirkite bent šiek tiek didesnį plotą užimantį kilimą.
  • Jeigu abejojate, visada išlošite pasirinkę didesnį kilimą.

Atminkite, kad per didelį kilimą visada galėsite paslėpti po didesniais baldais, tačiau per mažas atrodys neskoningai.

Rinkitės lengvai kilnojamus, transportuojamus aksesuarus

Kita dažna taisyklė, trukdanti dekoruoti nuomojamus namus – negalėjimas ant sienų kabinti daiktų ir lipdyti paveiksliukų ar tapetų. Tačiau siekiant namus dekoruoti, jums nebūtina naudoti sienas. Išnaudokite turimus paviršius! Pastatomos lentynos, kavos staliukai, komodos: ant visų šių paviršių galite statyti augalus vazonuose, rėmelius ar kitus personalizuotus aksesuarus.

Kai renkatės šias dekoro detales, svarbiausia, jog jos būtų pakankamai skirtingos, nes tik taip jomis sukursite vizualiai patrauklų dekorą. Tačiau čia taip pat derėtų vadovautis derinimo taisykle ir pasirūpinti, kad tarpusavyje detales jungtų spalvos ar tekstūros niuansai.

Įtraukite apšvietimo elementus

Visi interjero dizaineriai ir specialistai sutinka, kad tinkamas apšvietimas gali kardinaliai pakeisti kambario interjerą. Dažnai nuomojamuose būstuose būna tik keletas reikalingiausių baldų ir blausus apšvietimas, kuris nekelia žavesio, negana to, erdvę nudažo pilkomis spalvomis. Tačiau tai nereiškia, kad negalite pasirūpinti jaukiu apšvietimu patys.

Yra keletas skirtingų apšvietimo rūšių, kurias galite panaudoti savo naudai:

  • Bendras apšvietimas. Šiam pagerinti galite įsigyti naują lubinį šviestuvą ir įsukti ryškiai šviečiančią lemputę, kuri puikiai nušvies gyvenamąją erdvę.
  • Akcentinis apšvietimas. Šis apšvietimas naudojamas siekiant paryškinti tam tikrus kambario akcentus, pavyzdžiui, ant sienos kabantį paveikslą. Taip pat juo gali būti apšviečiamos pastatomos lentynos. Tokio tipo apšvietimui tinka sieniniai šviestuvai.
  • Darbinis, funkcinis apšvietimas. Stalinės lempos užtikrina tikslų, siaurą šviesos srautą, kuris skirtas tam tikram darbui atlikti.

Nuomojamame būste drąsiai galite statyti stalines lempas ir toršerus: jie taip pat priskiriami prie lengvai kilnojamų baldų, tad juos galėsite pasiimti su savimi pasibaigus nuomos sutarčiai. Nauji šviesos šaltiniai pavers erdvę jaukia ir šilta.

Nenuleiskite rankų, jeigu išsinuomojote būstą ir jo interjero stilius neatitinka jūsų skonio ir namų sąvokos. Viską lengvai galima pakeisti keletu akcentų. Ir visai nesvarbu, ar tai pastatomos lentynos, ar paprastas toršeras – kiekviena, net mažiausia detalė kuria jaukumą.

Į viršų