facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Pasiruošti Kalėdoms nėra lengva – regis, nesibaigiantis dovanų pirkimas, susitikimai su giminėmis bei draugais, šventiniai vakarėliai ir pačių Kūčių bei Kalėdų dienų planavimas yra gana varginantis procesas, užimantis nemažai laiko. Artėjant šioms ypatingoms dienoms, reikia apgalvoti ne tik tai, kaip nustebinti savo šeimą šventiniais patiekalais, bet ir kaip papuošti stalą, kad prie jo būtų malonu tiek vakaroti per Kūčias, tiek pusryčiauti Kalėdų rytą. Dekoracija šiomis dienomis gali tapti net toks paprastas dalykas kaip eukaliptas ar net termosas. Čia pateiksime keletą patarimų, kaip estetiškai, skoningai ir įdomiai papuošti kalėdinį stalą, sekant naujausiomis tendencijomis.

Gamtos prisilietimas

Šių metų kalėdinį stalą patariama pagyvinti papuošus jį natūraliais gamtos elementais. Kankorėžiai yra ypač populiarus pasirinkimas – dėl formų ir dydžių įvairovės stalą galima papuošti ne tik juos gražiai įkomponavus tarp indų ir žvakių. Iš kankorėžių galima pagaminti:
⦁ sniegu nupurkštas Kalėdų žvaigždes,
⦁ Kalėdų vainiką,
⦁ burbulą,
⦁ mažas kankorėžių eglutes.

Visos šios dekoracijos ypač puikiai atrodo ant šventiško stalo. Rekomenduojama nebijoti naudoti ir pušų elementus. Jei nenorite apkrauti stalo ir planuojate palikti daugiau vietos patiekalams, vienos didesnės pušies šakelės su smulkiais kankorėžiais tikrai užteks. Jei norisi kažko neįprasto, vertėtų stalą papuošti eukaliptų šakelėmis – šis augalas suteiks visam dekorui žalumos ir egzotikos.

Tam, kad dekoracijos būtų ne tik dailios, bet ir praktiškos, taip pat stalą galite papuošti pjaustytų šakų padėkliukais. Čia padėtas termosas, vaza ar karšti indai nekaitins stalo, o pats medinis padėkliukas bus žavingas, gamtą primenantis akcentas.

Dekoratyvinės figūrėlės

Kalėdinių ornamentų ir figūrėlių asortimentas yra ypač platus, tad atrasti patraukliausias nesunku. Nors šių dekoracijų yra labai daug: mažytės kalėdinės eglutės, Kalėdų Seneliai, varpeliai, žvaigždės ir dar daugiau, šiais metais itin populiarus gyvūnų motyvas. Dažniausiai renkamasi stalą bei namus papuošti:
⦁ elniais,
⦁ poliariniais lokiais,
⦁ snieguotomis pelėdomis.

Šie gyvūnėliai taip pat skiriasi dydžiu, forma ir spalvomis, tad juos galima derinti prie ant stalo jau esančių dekoracijų.

Metalinis spindesys

Šiais metais populiaru tiek stalą, tiek pačius namus puošti metalinėmis dekoracijomis. Tai yra gana lengvas būdas kalėdiniam stalui papuošti, nes tokiomis dekoracijomis gali būti namuose randami daiktai – metalinė žvakidė, termosas ir patys stalo įrankiai. Tokie metaliniai akcentai sudaro žavingą kontrastą su natūraliomis, gamtiškomis dekoracijomis.

Taip pat tinka ir metalo imitacijos – pakanka norimą daiktą, tokį kaip šakelę arba žaisliuką, išpurkšti metalizuotais, metalo spalvos dažais. Šiuo atveju galima pasidaryti norimą stalo dekoraciją, jei jos nepavyksta rasti parduotuvėse.

Languoti arba pūkuoti audiniai

Į madą grįžta languotos medžiagos – jos vėl plačiai naudojamos tiek drabužiams siūti, tiek dekorui. Siūloma pakeisti įprastą baltą staltiesę ir pagyvinti šventinį stalą languotu audiniu. Platus raštų ir spalvų pasirinkimas leis ją priderinti prie namuose jau naudojamų dekoracijų, arba atvirkščiai, išsiskirti ir padaryti stalą svarbiu šventiniu akcentu – juk daugiausiai laiko švenčių metu ir yra praleidžiama prie stalo.

Gana nauja tendencija – tiek į stalo, tiek į namų kalėdinį dekorą įkomponuoti pūkuotas medžiagas, kailį. Tinka vilna arba jos imitacija, natūrali arba dažyta įvairiomis spalvomis. Šiuos audinius galima netolygiai patiesti ant stalo, ant jų išdėlioti figūrėles, medinius padėkliukus (o ant šių jau statomas termosas, žvakidė, indai). Tai – prabangiai atrodanti dekoracija, suteikianti aplinkai elegantiškumo.

Kalėdų stalą galima puošti išties įvairiai. Remiantis šių metų tendencijomis, populiariausia suteikti interjerui gamtiškumo, gyvūnijos elementų, taip pat – nepagailėti dėmesio metaliniams akcentams ir tiek languotoms, tiek pūkuotoms medžiagoms. Nemaža dalis tokių detalių gali namus puošti visą šaltąjį sezoną, tad idėjos – išties praktiškos.

Į viršų