facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Augintiniai gali būti net tik labai mieli, draugiški, bet ir šiek tiek išdykę. Šeimininkui nematant gali iškrėsti vieną kitą išdaigą ar net ne juokais išgąsdinti. Itin nemalonu būna ir kai tenka atlyginti padarytą turtinę žalą.

Myli ir jaučia atsakomybę
Šiaulietė Aistė „Šiaulių naujienoms“ pasakoja, kad ilgus metus tėvų prašė šuns, bet šie nebuvo linkę nusileisti. Kai pati pradėjo dirbti ir įsigijo būstą, nusprendė, kad atėjo laikas pagaliau šią svajonę įgyvendinti. Internete susirado skelbimą „Parduodami toiterjeriukai“ ir įsigijo būtent šios veislės keturkojį. Mažylę pavadino Brukne ir dabar nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be jos.

Šiuo metu toiterjeriukė skaičiuoja trečius metus. Per tą laiką ji iškrėtė ne vieną išdaigą.

„Labiausiai išgąsdinusi šunybė buvo bėgimas per gatvę. Ji staiga pasuko gatvės link. Laimė, aš ją pagavau ir viskas laimingai baigėsi. O šiaip tai ji daug šunybių yra prikrėtusi – suplėšiusi nemažai tualetinio popieriaus, apgraužusi kelis batus, praktiškai nė vienas pasivaikščiojimas neapsieina be išpurvintų drabužių“, – pasakoja Aistė.

Judita kartu su vyru nuosavame name augina ne tik šunį, bet ir katę. Moteris sako mylinti abu savo augintinius, bet šunys jai visada buvo labiau prie širdies: „Į mūsų šeimą Pipiras atnešė daugiau judėjimo. Be jo sėdėčiau su katinu ant kelių ir tiesiog snūduriuočiau.“

Tiek katė Murkė, tiek šuo Pipiras šeimininkus yra ne kartą nustebinę. Pipiras mėgsta kojinių prisivogti, kažkada ir būdos apšiltinimą buvo išdraskęs. O Murkė yra tikra pasiutėlė.

„Esu ją radusią miegančią ant stalo, užtikusią ką nors skanaus begriebiančią iš lėkštės ar bandančią apdraskyti kaimynų vištas. Išdykėlė yra buvusi ir ne juokais išgąsdinusi. Baisiausias atvejis, turbūt buvo, kai Murkė nusprendė rupūžę pabučiuoti, atsimenu, tada ji labai sirgo“, – atvirauja Judita.

Neišvengia nuostolių
Vis dėlto liūdniausia turbūt būna, kai augintiniai pridaro žalos kito asmens sveikatai ar turtui.

Bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, augintinių sukeliamų žalų skaičius vis auga. Šiuo metu registruojami bent 3-4 tokie atvejai per mėnesį.

Viena gyvūno išdaiga šiemet atsiėjo vidutiniškai 210 eurų ir buvo dešimtadaliu didesnė lyginant su vidutine išmoka už tokio paties pobūdžio žalą pernai.

Draudimo bendrovės gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas pastebi, kad su naminiais gyvūnais susijusių žalų pasitaiko ir miestuose, ir kaimo vietovėse. Dažniausiai žalos kito asmens sveikatai ar turtui padaro šunys.

„Pavyzdžiui, šeimininkų šuo apkandžiojo į gimtadienį atėjusią viešnią, žala siekė 1000 eurų. Šuo sudraskė svetimą šunį – 620 eurų žala, suplėšė svečio kailinius – 270 eurų žala, užpuolė kaimynų žąsį – 50 eurų žala“, – pranešime spaudai cituojamas ekspertas.

Anot A. Gimbicko, pavyzdžiai rodo, kad šeimininkai turėtų atidžiau prižiūrėti savo augintinius, nes gyvūnų elgesys kartais tampa neprognozuojamas. Jis atkreipia dėmesį, kad draudimo bendrovė žalą kompensuoja tada, kai klientas, gyvūno savininkas, yra apsidraudęs asmens civilinės atsakomybės draudimu.

Bendrovės klientų patirtis rodo, kad nuostolių gali sukelti net iš pažiūros ramūs gyvūnai.

„Nors kačių mylėtojai savo augintinius dažnai apibūdina kaip ramias būtybes, tačiau viena klientė registravo žalą ir mums papasakojo, kaip jos katė sugadino išsinuomotą plaunantį siurblį. Gyvūnas tiesiog perkando vieną iš buitinio prietaiso žarnelių. Kadangi nukentėjo trečiojo asmens, siurblio nuomotojo, turtas, bendrovė atlygino žalą“, – atkreipia dėmesį A. Gimbickas.

Bendrovė taip pat yra užfiksavusi žalą, kai ištrūkę kliento gyvuliai ištrypė kaimyno daržą.

Į viršų