Reikia prisipažinti, kad vonios valymas niekada nebuvo smagus užsiėmimas. Tad atlikti šį darbą kaip įmanoma greičiau ir efektyviau padės keleto dažniausių klaidų vengimas ir keli naudingi patarimai.

1. Įjunkite ventiliatorių
Visada prieš lipdami į dušą įjunkite ventiliatorių ir tegul jis veikia dar 15-20 minučių po to, kai nusiprausite. Jis ištrauks drėgmę ir sumažins pelėsio tikimybę. Jeigu ventiliatoriaus ūžimo nemėgstate, tuomet padės lango atidarymas. Likusią drėgmę taip pat galima nuvalyti specialiu valytuvu su gumos sluoksniu.

2. Naudokite specialias valymo priemones
Jeigu galvojate, kad visus paviršius galima nuvalyti dezinfekuojančia šluoste, tai galvokite iš naujo. Kiekvienam vonios ploteliui reikia kitokio produkto. Dušo plyteles, dušo padėklą ir kriauklę valykite savo pamėgtu voniai ir plytelėms skirtu purškiamuoju valikliu, o veidrodžius – specialia stiklui skirta valymo priemone.

3. Atidžiai valykite klozetą
Be abejo, visi žinome, kad reikia valyti sėdima klozeto dalį ir jo ertmę, o kaip visa kita? Žinokite, kad išorinė klozeto dalis taip pat neapsaugota nuo mikrobų ir dulkių. Taigi, būtina išvalyti visą klozetą. Ir nepamirškite dezinfekuoti vandens nuleidimo mygtuko.

4. Tualeto šepetį iškart padedate atgal į laikiklį
Kai drėgną klozeto šepetį iškart įstatote atgal į jo laikiklį, jis tampa idealia vieta įvairiausių bakterijų dauginimuisi. Kai išvalysite klozeto vidų, leiskite šepečiui nuvarvėti. Pasirūpinkite, kad prieš padedant jį atgal į vietą šepetys būtų visiškai sausas. Klozeto šepetį pamirkykite antibakteriniame skystyje, juo nuvalykite ir jo laikiklį.

5. Išplaukite dušo užuolaidas
Kai ant dušo užuolaidos pastebite tamsias dėmes, visiškai nebūtina pulti jos išmesti. Paprasčiausiai išplaukite užuolaidą skambimo mašinoje. Plaukite ją tausojančiu režimu karštame vandenyje su senais rankšluosčiais, įpilkite šiek tiek baliklio. Keletui minučių įdėkite į džiovyklę – to pakaks, kad nuo skalbyklos iki vonios kambario nepaliktumėte balų. Kad dušo užuolaida tarnautų ilgiau, nusiprausę palikite ją užtrauktą, priešingu atveju netruks įsimesti pelėsis.

6. Nepamirškite nuvalyti smulkių daiktų
Pagalvokite apie visus vonios kambario paviršius: lentynas, čiaupus, rankenėles ir panašiai. Visa tai taip pat būtina reguliariai valyti. Kai kuriuos vonios aksesuarus, tokius kaip dantų šepetėlių laikikliai ar dušo lentynėlės, galite išplauti indaplovėje. O štai kempinių ir vaikų vonios žaislų plauti nederėtų – visa tai reikia paprasčiausiai pakeisti naujais daiktais.

Parengė Laima SIMAITYTĖ

 

Į viršų