facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiltnamiai skirti tam, kad augalams sudarytumėte tokias sąlygas, kokių niekada nesuteiktų mūsų klimatas. Būtent todėl vasarą galime užsiauginti savo agurkus bei pomidorus. Tačiau nebūtina apsiriboti vien šiomis daržovėmis – yra gausu egzotinių daržovių ir vaisių, kuriuos taip pat galite pradėti auginti savo šiltnamyje.

Augalai sezoniniam ir nuolatiniam auginimui šiltnamyje

Dauguma šiltnamius naudoja tik šiltuoju metų laikotarpiu, kadangi tada susidaro idealios sąlygos auginimui ir nereikia jokios papildomos įrangos toms sąlygoms palaikyti. Tad štai keletas augalų, kuriuos galima auginti įprastame šiltnamyje.

Arbūzai

arbuzai

Foto: Pexels.com

Tai dideli ir sultingi vaisiai – puikiai atgaivina karštomis dienomis. Lietuvos daržuose arbūzus išsiauginti įmanoma, bet sudėtinga. Reikia aukštos temperatūros, kuri pas mus dažniausiai labai svyruoja. Tačiau tai galima padaryti šiltnamyje.

Sodinimo procedūra labai paprasta: sėklas sodinkite kelių centimetrų gylyje, vazonėliuose, smailiąja sėklos dalimi į viršų. Reikėtų palaikyti 22-28 laipsnių šilumos temperatūrą dieną ir 18-22 šilumos naktį. Į nuolatinę auginimo vietą daigelius perkelkite tada, kai jie turės bent po 4 lapelius. Reguliariai laistykite.

Atsiminkite, kad arbūzų šaknys labai silpnos, o vandenį jie sugeria ne šaknimis, bet lapais.

Melionai

Tai saldūs, geležimi prisotinti vaisiai, tačiau Lietuvoje juos auginti nėra labai populiaru dėl panašių aplinkybių kaip ir arbūzams – trūksta šilumos. Tačiau šiltnamyje melionams sudaromos beveik idealios sąlygos.

Sodinimo sąlygos yra labai panašios į arbūzų: daigeliai perkeliami į nuolatinę vietą, kai turi bent 3-4 lapelius. Ideali temperatūra augimui yra 25-30 laipsnių šilumos dieną ir 18-22 laipsniai šilumos naktį. Jeigu melionai auginami šiltnamyje, jų priežiūra labai panaši į agurkų.

Melionus tręšti galima ir mėšlu, o laistyti tik šiltu vandeniu – šiltas vanduo ypatingai svarbus šiltnamiuose auginamiems augalams.

Baklažanai

Tai labai gardi ir maistinga daržovė – ji stiprina organizmą ir yra nekaloringa. Baklažanai saugo nuo išeminių širdies ligų. Taigi, tikrai verta į savo mitybą pridėti ir šias daržoves.

Baklažanai auginami tik šiltnamyje – jiems reikalingas humisingas ir gerai įdirbtas dirvožemis. Atminkite, kad baklažanams reikia daug drėgmės, tačiau laistyti irgi galima tik šiltu, bent jau 20 laipsnių šilumos, vandeniu.

Bendra baklažanų priežiūra yra labai panaši į pomidorų – tiek tręšimas, tiek laistymas. Tiesa, šioms daržovėms nereikia papildomų atramų dėl pakankamai tvirto stiebo.

Persikai

obuoliai

Foto: Pixabay.com

Tai skanūs, sultingi ir minkšti vaisiai, bet persikų medžiai labai retai auginami Lietuvoje dėl atšiaurių oro sąlygų žiemą.

Šiuos medžius reikia genėti – galima suformuoti medelį arba krūmą. Persikai auga ant dvimečių šakelių, kurios nokina vaisius ant pernykščių šakelių, todėl labai svarbu išsaugoti jas.

Pagrindinė priežastis, kodėl Lietuvoje retai auginami persikai – jiems reikia užuovėjos. Jeigu pasodinsite persikų medelius viduryje lauko, jie netgi gali atlaikyti visus metus ir vasarą vėl prinokinti vaisių. Tačiau jeigu žiemą temperatūra nukrenta iki -28 laipsnių ir žemiau – visi medeliai greičiausiai iššals dėl vėjo.

Šiltnamyje auginami persikų medeliai turėtų išgyventi ir labai šaltas žiemas, nes jiems svarbiausia yra užuovėja.

Pabandyti verta

Įvairias daržoves ir vaisius perkybos centruose perkame kasdien, todėl visi esame priklausomi nuo jų tiekiamos produkcijos. Tačiau namų sąlygomis užauginti vaisiai ir daržovės ne tik natūralesni, bet ir gardesni.

Norint sukurti idealias sąlygas visiems šiems augalams, reikalingi tinkamai įrengti šiltnamiai – pasirūpinkite tinkama ventiliacija, bent 20-25 laipsnių šilumos vandeniu laistymui ir apsauga nuo saulės, kad kenksmingi UV spinduliai karštomis dienomis nepažeistų jūsų augalų. O norėdami daugiau sužinoti apie įvairiems augalams tinkamus šiltnamius, rekomenduojame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt. Gero derliaus!

Į viršų