facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Keičiantis technologijų tendencijoms, keičiasi ir patarimai perkant naujus elektronikos prietaisus – tarp jų ir televizorius. Pastaruoju metu prekyboje galima pastebėti, kad televizoriai gaminami labai įvairių dydžių, pripildyti įvairiausių funkcijų. Tačiau tai nereiškia, kad jums tinkamiausią ir, tuo pačiu, kokybišką televizorių išsirinkti reikia specialisto pagalbos.

Įėję į elektronikos parduotuvę galite pastebėti, kad prie kiekvieno televizoriaus yra lentelė su galybe parametrų ir neaiškių skaičių, kurie atrodo sudėtingi ir, iš tiesų, jums net nėra aktualūs. Taigi, nesijaudinkite ir pažvelkite į mūsų gidą, kuriame atrinkome punktus, į kuriuos rekomenduojame susitelkti perkant naują televizorių 2018 metais.

Kokį ekrano dydį ir rezoliuciją pasirinkti?

Vos prieš keletą metų Full HD rezoliucijos televizoriai buvo dar tik naujovė ir ne kiekvienas pirkėjas rinkdavosi šią raišką, nes tuo metu ir HD raiška atrodydavo puikiai. Šiandien viskas yra pakilęs vienu laipteliu aukštyn – atrodo, kad Full HD raiškos visokeriopai užtenka, tačiau dauguma televizorių jau turi 4K raiškas.

Šiandien pirkdmi naują televizorių svarstyti verta tik dviejų tipų raiškas – Full HD arba 4K. Ar 4K raiška verta jūsų dėmesio? Taip. Bet ar 4K raiška būtina? Ne, ypač jeigu jums nėra reikalingas labai didelis ekranas. Rinkdamiesi, tarkime, 55 colių įstrižainės televizorių, skirtumo tarp Full HD ar 4K raiškos nelabai pastebėsite – skirtumas išryškės, kai peržengsite 60-65 colių įstrižainę. Taigi, 4K raiška būtina tik tuo atveju, jeigu taikotės į itin didelį ekraną. Na ir jeigu mėgstate aukštos kokybės filmus!

Na o kalbant apie ekrano dydį, tai populiariausias pasirinkimas vidutinio dydžio kambariui yra 55-65 colių įstrižainė. Turime puikų pavyzdį: 40-50 colių įstrižainės televizorius su Full HD raiška tinka žiūrėjimui apie 2,5m. atsumu, o 4K raiška – 1,5m. 65 colių televizorius su Full HD raiška – virš 3m., o 4K – apie 1,5m. Kaip matote, kuo didesnė raiška, tuo vaizdas atrodo geriau ir iš arčiau.

LCD, OLED, QLED

Nors LCD ekranai ir naudoja ganėtinai seną technologiją – ji yra pasiteisinusi ir šio tipo televizoriai tebegaminami iki šiol. Bet ar žinote, kuo pranašesni yra OLED ir QLED ekranai? Štai trumpi ir aiškūs apibrėžimai:

  • LCD – tai technologija, kai ekrano pikseliai yra apšviečiami LED lemputėmis iš galo arba ekrano kraštų. Šie ekranai neperteikia tokios aukštos kokybės spalvų kaip OLED, bet LCD televizoriai yra gerokai pigesni ir populiaresni
  • OLED – šiems ekranams papildomas apšvietimas nenaudojamas, kadangi kiekvienas pikselis apšvietimą sukuria pats. Todėl spalvos labai sodrios, pavyzdžiui, juoda spalva ir atrodo kaip tamsa, o ne juodi, bet išblukę marškinėliai. Ši technologija dažniausiai naudojama aukštesnės klasės, prabangiuose televizoriuose.
  • QLED – tai yra Samsung technologija, kuri, anot Samsung, šiuo metu yra pranašiausia ir suteikia ryškiausias bei tikroviškiausias spalvas. QLED technologija taip pat naudojama prabangiausiuose televizoriuose. Bėda ta, kad tokius ekranus pagaminti labai brangu, todėl ir patys televizoriai itin brangūs.

Jungtys

Šiomis dienomis jungčių kiekis televizoriuje yra svarbus kaip niekada – kuo jų daugiau, tuo geriau.

HDMI – būtina jungtis naudojant žaidimų konsoles, „Android TV box“ priedus ar tiesiog norint naudoti televizorių kaip kompiuterio ekraną. Šios jungtys „valgyti neprašo“, todėl pasirūpinkite, kad būtų bent 2-3 HDMI jungtys.

Kita svarbi jungtis – USB. Tai vis dar populiarus lizdas tiems, kurie mėgsta žiūrėti filmus iš USB, naudotis klaviatūra ar pele, todėl vienas USB lizdas taip pat gali nepatenkinti jūsų lūkesčių.

televizoriai2

Foto: pexels.com

Ir tai beveik viskas!

Kaip matote, tikrai nereikia jaudintis dėl daugybės parametrų, kadangi svarbiausi yra tik tie, kuriuos patys pastebėsite.

Mūsų internetinė parduotuvė dar rekomenduoja rinktis televizorių su Smart funkcija dėl daugybės papildomų savybių, HDR palaikymą dėl aukštesnės vaizdo kokybės, na o lenktas ekranas nėra būtinybė – tai tik gamintojų parodymas, kaip pažengusios technologijos.

Sėkmės renkantis televizorių internetinėje parduotuvėje 1a.lt!

Reklama

Į viršų