facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Prasidėjusi vasara vilioja lietuvius ne tik į vietos pajūrį, bet ir svečias, vis dažniau gan tolimas ir egzotiškas šalis. Ruošdamiesi į tokias keliones gyventojai paprastai galvoja tik apie jų laukiančias naujas patirtis ir įspūdingus kraštovaizdžius, tačiau toli gražu ne visuomet pamąsto apie galimus pavojus, kurių keliaujant po svetimą kraštą tyko begalės. Tai rodo ir neseniai įvykęs tragiškas įvykis Turkijoje, kur rizikingos pramogos pareikalavo lietuvių poilsiautojų gyvybių. Europos bendrovės Lietuvos Draudimo departamento direktoriaus Tomo Nenartavičiaus teigimu, dar labai dažnai keliaudami į užsienio šalis tautiečiai nepakankamai įvertina rizikas ir apsiriboja kelionių draudimu, kurio apimties gali nepakakti atsitikus rimtesnei nelaimei.

Neįvertina galimų rizikų ir nuostolių
„Pavojų keliaujant į užsienį gali būti labai įvairių. Net jei šalis, į kurią vykstama, yra pakankamai saugi nuo nelaimingų atsitikimų, eismo įvykių, ligų jose nėra apsaugotas niekas. Didžiausia gyventojų daroma klaida keliaujant svetur yra manymas, kad nelaimė gali ištikti tik kitus, o pačiam nieko nenutiks, nes neva jis visuomet elgiasi atsargiai ir saugosi. Be to, dažnai žmonės neįvertina, kiek konkrečioje šalyje kainuoja medicinos paslaugos, todėl jose medikų globon  patekę net ir dėl smulkių traumų dažnai turi gerokai paploninti piniginę“, – sako T. Nenartavičius.

Kaip pavyzdį draudikų atstovas pateikia JAV, kurios nėra laikomos pavojinga šalimi, tačiau  medicinos paslaugos ten yra itin brangios, o gydymo išlaidų suma per parą čia gali siekti ir 45 tūkst. eurų. Tai gerokai didesnė suma nei ta, kuriai paprastai draudžiasi į šią šalį keliaujantys lietuviai.

Lietuvių pamėgtos atostogų kryptys – tarp pavojingesnių
„Ypatingų saugumo priemonių gyventojai turėtų imtis vykdami į pavojingesnėms priskiriamas šalis, kuriose nestabili politinė situacija, kyla neramumų, stichinių nelaimių grėsmė. Aktualias rekomendacijas dėl užsienio valstybių saugumo keliaujantiems savo internetiniame puslapyje pateikia Užsienio reikalų ministerija, todėl visuomet verta prieš keliaujant jomis pasidomėti ir į jas atsižvelgti. Beje, prie didesnės rizikos šalių šiuo metu priskiriami ir tradiciškai lietuvių mėgiami Turkija bei Egiptas“, – sako T. Nenartavičius.

Svečiuodamiesi užsienyje gyventojai, anot draudimo eksperto, turėtų atidžiai rinktis pervežimo paslaugų teikėjus, įvairių potencialiai rizikingų pramogų organizatorius. Reikėtų įsitikinti, kad tokie paslaugų teikėjai turi reikiamus leidimus ir licencijas. Vis tik net ir tokie dokumentai negarantuoja visiško saugumo – dažnai besivystančiose šalyse reikalavimai paslaugų teikėjams ir jų kontrolė yra žymiai mažesni nei Europos Sąjungos ar kitose Vakarų valstybėse.

Anot T. Nenartavičiaus, reikėtų atkreipti dėmesį ir pasirūpinti medicininių išlaidų bei nelaimingų atsitikimų užsienyje draudimu. Būtent dėl traumų ir medicinos paslaugų užsienyje gyventojai patiria didžiausių nuostolių. Vasaros sezonu dažniausiai fiksuojamas įvykis – ūminis apsinuodijimas maistu.

Į viršų