facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šįmet jau septintąjį kartą vyksiantis tarptautinis teatro festivalis "Sirenos" ir Oskaro Koršunovo teatras penktadienį Vilniuje pristato pasaulinio garso japonų teatro režisieriaus Tadašio Suzukio (Tadashi Suzuki) spektaklį "Dionisas".
Sulaukus didžiulio žiūrovų susidomėjimo, Menų spaustuvės Juodojoje salėje šis japonų trupės spektaklis bus rodomas net du kartus, o šeštadienį T. Suzukis lietuvių teatralams pristatys unikalų aktorių rengimo metodą, kurį per ilgus darbo su įvairių šalių ir kultūros menininkais metus jis pats sukūrė ir subrandino.

Pasak gastrolių rengėjų, įžymus japonų teatro režisierius T. Suzukis - vienas labiausiai vertinamų šiuolaikinio scenos meno kūrėjų ir mąstytojų. Japonų menininkas kuria universaliai suvokiamą teatrą, griaunantį bet kokias kultūrines ir politines užkardas. 

T. Suzukio spektakliuose iš Vakarų kultūros pasiskolintos temos, Viljamo Šekspyro, Antono Čechovo, antikos tragedijų meistrų pasakojimai susitinka su tradicinėmis japonų teatro formomis: senovės sakmės, šokio ir kovos technikos susilieja į fizinių, vokalinių ir emocinių veiksmų harmoniją.

"T. Suzukio pastatymai - tai, visų pirma, fizinis teatras. Režisieriaus nurodymas aktoriams maksimaliai pasikliauti kūno kalba kuria keistą įspūdį: mėšlungiški, spazmus primenantys judesiai, regis, savaime prieštarauja įprastoms raumenų galimybėms. Atrodo, jog aktoriai ne vaikšto, o rieda po sceną, lyg būtų varomi kokių nors variklių. Ir netikėtai akimirksniu krinta ant žemės, lyg pašauti. Net ir nurimus, jų veiduose išlieka ikonografinė kabukio teatro ekspresija", - pažymi JAV dienraštis "New York Times".

T. Suzukis - ne tik žymus scenos menininkas, bet ir įžvalgus teatro teoretikas. Savo kūrybinėje praktikoje suderinęs senojo japonų no (Noh) ir kabukio (Kabuki) teatro, antikos ir vakarietiškojo realizmo mokyklų tradicijas, režisierius sukūrė unikalią aktorių rengimo sistemą. Būtent ši technika buvo 1999 m. režisieriaus O. Koršunovo sukurto spektaklio "Vasarvidžio nakties sapnas" pagrindas. Šis sėkmingai teberodomas lietuvių spektaklis aplankė daugelį Europos teatro scenų, o 2007 m. vasarą viešėjo Japonijoje, T. Suzukio rengiamame Shizuokos pavasario menų festivalyje. Tuomet užsimezgusios bičiulystės vaisius - T. Suzukio teatro trupės gastrolės Vilniuje.

Japonų režisieriaus sukurtas spektaklis "Dionisas" - originali vieno iš didžiųjų antikos tragikų Euripido dramos "Bakchantės" interpretacija. Anot spektaklio režisieriaus, žmogaus sąmonė - tai kalėjimas, o jo sienos - istorija, kurią "rašo" energingo visuomeninio gyvenimo dvasios ir susvetimėjimo jausmo apimto šiuolaikinio žmogaus individualybės konfliktas, dviejų skirtingų sielos būsenų susidūrimas. 
 
(ELTA) 
Į viršų