facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kultūros ministerijos ekspertų komisija paskelbė "Auksinių scenos kryžių" pretendentų trejetus dvylikoje nominacijų. Geriausi šalies teatro menininkai tradiciškai bus įvertinti už praėjusių metų darbus Tarptautinės teatro dienos - kovo 27-osios proga.

Režisieriaus nominacijoje į premiją pretenduoja Kęstutis Jakštas - už spektaklį "Mieloji Čariti" (Kauno valstybinis muzikinis teatras), Algirdas Latėnas - už spektaklį "Juokdarys Balakirevas" (Lietuvos rusų dramos teatras) ir Eimuntas Nekrošius - už spektaklį "Idiotas" (Teatras "Meno fortas").

Į geriausio scenografo/kostiumų dailininko premiją kandidatuoja Kotryna Daujotaitė - už scenografiją ir kostiumus spektakliui "Laimingi" (Kauno valstybinis dramos teatras), Goda Palekaitė - už scenografiją ir kostiumus spektakliui "Kova" (Šiaulių dramos teatras) ir Medilė Šiaulytytė - už scenografiją ir kostiumus spektakliui "Vargas dėl proto" (Lietuvos rusų dramos teatras).

Choreografo nominacijoje figūruoja Loreta Juodkaitė - už šiuolaikinio šokio spektaklio "Malda smėlyje" choreografiją (Scenos meno kūrėjų asociacija), Ina Petrakova - už spektaklių "Bėganti su vilkais" ir "Vargas dėl proto" choreografiją (Lietuvos rusų dramos teatras) ir Marija Simona Šimulynaitė - už šokio spektaklio "Spragtukas" choreografiją (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Geriausiu dramos/muzikinio spektaklio kompozitoriumi pretenduoja tapti Vidmantas Bartulis - už muziką spektakliui "Šekspyriada" (Valstybinis jaunimo teatras), Antanas Jasenka - už muziką spektakliams "Vieną vasaros dieną" (Šiaulių dramos teatras) ir "Vienos krūties istorija" (Vilniaus teatras "Lėlė"), bei Egidija Medekšaitė - už muziką šokio spektakliui "Taip" (Kauno šokio teatras "Aura").

Dramos aktorės kategorijoje į premiją kandidatuoja Anžela Bizunovič - už imperatorės Jekaterinos Aleksejevnos vaidmenį spektaklyje "Juokdarys Balakirevas" (Lietuvos rusų dramos teatras), Eglė Mikulionytė - už Sesers Aloysius Bovjė vaidmenį spektaklyje "Dvejonė" (Scenos meno kūrėjų asociacija) ir Toma Vaškevičiūtė - už Luizės vaidmenį spektaklyje "Laimingi" (Kauno valstybinis dramos teatras).

Geriausiu dramos aktoriumi pretenduoja tapti Rolandas Kazlas - už vaidmenis spektakliuose "Palata" (Kauno valstybinis dramos teatras) ir "Geležis ir sidabras" (Vilniaus teatras "Lėlė"), Valentinas Kirejevas - už Balakirevo vaidmenį spektaklyje "Juokdarys Balakirevas" (Lietuvos rusų dramos teatras) ir Salvijus Trepulis - už Rogožino vaidmenį spektaklyje "Idiotas" (Meno fortas).

Antraplanio vaidmens atlikėjų trejete yra Diana Gancevskaitė - už Aglajos vaidmenį spektaklyje "Idiotas" (Meno fortas), Eglė Gabrėnaitė - už Moters vaidmenį spektaklyje "Pasaulio gerintojas" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir Daiva Stubraitė - už Ledi Milford vaidmenį spektaklyje "Laimingi" (Kauno valstybinis dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjo premiją gali pelnyti Juozas Bindokas - už Pono Lanco vaidmenį spektaklyje "Kova" (Šiaulių dramos teatras), Sergejus Ivanovas - už Ričardo II vaidmenį spektaklyje "Šekspyriada" (Valstybinis jaunimo teatras) ir Vytautas Rumšas (vyresnysis) - už Generolo Ivolgino vaidmenį spektaklyje "Idiotas" (Meno fortas).

Operos meno premiją pelnyti pretenduoja Arūnas Malikėnas - už Dankairo vaidmenį operoje "Karmen" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras), Ieva Prudnikovaitė - už Karmen vaidmenį operoje "Karmen" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Robertas Šervenikas - operų "Lietuviai", "Karmen" ir "Traviata" dirigentas (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Operetės/miuziklo meno trejete figūruoja Asmik Grigorian - už Misis Lovet vaidmenį miuzikle "Svynis Todas" (Lietuvos meno kūrėjų asociacija), Julius Geniušas - miuziklo "Mieloji Čariti" dirigentas (Kauno valstybinis muzikinis teatras) ir Raimondas Baranauskas - už Oskaro vaidmenį miuzikle "Mieloji Čariti" (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Baleto/šokio meno kategorijoje į premiją taikosi Eligijus Butkus - už Džeimso vaidmenį balete "Silfidė" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras), Tautvilas Gurevičius - už vaidmenį šokio spektaklyje "Keturios su puse vizijos. Supratimai" (Scenos meno kūrėjų asociacija) ir Aurelijus Liškauskas - už Spragtuko vaidmenį šokio spektaklyje "Spragtukas (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Šįmet Debiuto/Jaunojo menininko kategorijoje yra Daumantas Ciunis - už Myškino vaidmenį spektaklyje "Idiotas" (Meno fortas), Paulius Ignatavičius - už spektaklio "Kova" režisūrą (Šiaulių dramos teatras) ir Julija Krutko - už Dunios Barykinos vaidmenį spektaklyje "Juokdarys Balakirevas" ir Sofjos vaidmenį spektaklyje "Vargas dėl proto" (Lietuvos rusų dramos teatras).

Teatro meno kūrėjų pagerbimo ceremonija šįmet vyks Kultūros ministerijos Baltojoje salėje. Scenos meno kūrėjams bus teikiamos Kultūros ministerijos įsteigtos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir atminimo ženklai - "Auksiniai scenos kryžiai" (dizainerės Rūtos Ničajienės sukurti ženklai), taip pat specialus apdovanojimas - Boriso Dauguviečio auskaras už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos teatro menui. Jo laureatas bus skelbiamas ceremonijos metu.

"Auksiniai scenos kryžiai" ir daugiau kaip 7 tūkst. Lt dydžio premijos pradėti teikti 2004-aisiais ir pakeitė nuo 1995 metų teiktą "Kristoforo" apdovanojimą.
Į viršų