facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šeštadienį prasidėjo ir sekmadienį baigsis 10-asis pėsčiųjų žygis "Radvilų keliais, kuris šiemet skirtas Jonušui Radvilai. Žygį organizuoja Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas.

"Stipri kariuomenė - tik ta, kuri turi tvirtą ryšį su visuomene. Žygis "Radvilų keliais" - vienas tokių tvirtų, patikrintų ryšių pavyzdys. Čia kariuomenė su visuomene susirinko ne košės pavalgyti, bet kartu žygiuoti. Žygyje linkiu visiems patogių batų, entuziazmo, stiprybės ir visada išlikti kariuomenės draugais", - žygio atidarymo metu sakė laikinai kariuomenės vado pareigas einantis brigados generolas Edvardas Mažeikis.

Šių metų žygyje dalyvauja 603 žmonės, tarp jų - 180 įvairių kariuomenės padalinių karių. Jauniausiam dalyviui - 4-eri, o vyriausiam - 79. Aštuoni žygeiviai įveikė visus iki šiol vykusius žygius "Radvilų keliais" ir šiais metais vėl išbandys save, pažymima Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Žygeiviai kasdien eina 42, 32, 22, 12 kilometrų trasas, kurios nusidriekė Ruklos miestelio apylinkėse, Gaižiūnų poligone.

"Sinoptikų prognozės, kad bus labai karštas savaitgalis, pakoregavo ir mūsų darbus. Pirmiausia starto vietoje prašome žygeivių dėvėti kepures ir su savimi turėti vandens. O poilsio vietose vos ne dvigubai padidinome vandens atsargas", - sakė Mokomojo pulko viešųjų ryšių karininkas kapitonas Gintaras Striupaitis.

Žygis "Radvilų keliais" yra vienintelis tradicinis toks žygis Lietuvoje, o šiais metais į jo programą įsiliejo ir dviratininkai. Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos dviračių žygyje dalyvavo beveik 40 dviratininkų, kurie iš Klaipėdos įveikę 500 kilometrų atvyko į Ruklą ir kai kurie stojo į pėsčiųjų žygio trasą.
ELTA 
Į viršų