facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vilniaus aukcionas pirmąkart svečiuosis Klaipėdoje ir meno mylėtojų dėmesiui pateiks kultūrinę, meninę ir istorinę reikšmę turinčių kūrinių rinkinį dominuojančia jūros tema. 

Rugpjūčio 20 dieną Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dailės parodų rūmuose vyksiančiame XIV Vilniaus aukcione bus pristatomi tapybos, grafikos, piešinių, istorinių žemėlapių, antikvaro rubrikų kūriniai.

Aukciono rinkinio centre - pripažintų išeivijos dailininkų Adomo Galdiko, Vytauto Kasiulio, Vytauto Igno, Antano Tamošaičio kūriniai, taip pat vieno ryškiausių išeivijos menininkų, ir šiandien kuriančio Paryžiuje - Prano Gailiaus darbai. Viename jų - "Jūra" (La Mer), pagal Oskaro Milašiaus eiles, įkūnytas ypatingas poetinio žodžio ir piešinio linijų bangavimo santykis, įprasmintas autorinės knygos pavidalu. Šių autorių kūriniams ilgai teko laukti galimybės sugrįžti į Lietuvą, tad tai unikali proga juos pasiūlyti Lietuvos meno kolekcininkams, sakoma Meno rinkos agentūros pranešime.

Atskirą temą sudaro Jono Buračo (1898-1979) 1977 m. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje surengtos parodos kūrinių pristatymas. Dailininko kūryba šiandien reikšminga savo meistriškumu, ištikimybe gamtai ir žmogui. Nuoširdūs, profesionaliai atlikti peizažai yra beveik egzotika - taip dabar beveik niekas nebetapo. Bet tokia tapyba yra ta klasika, iš kurios pravartu pasimokyti ne tik tapytojams, bet ir meno vertintojams ar mylėtojams. 

Taip pat pristatoma Kauno meno mokyklos atstovų bei iš Klaipėdos kilusių žymių dailininkų plenerinės tapybos darbų. Aukcione bus galima įsigyti Rimvido Jankausko-Kampo, Leono Katino, Lino Katino, Solomono Teitelbaumo, Igno Budrio, Teodoro Kazimiero Valaičio ir kt. į Lietuvos dailės istoriją įėjusių autorių kūrinių. 

Aukcionui teikiamus meno kūrinius galima bus apžiūrėti aukciono ekspozicijoje, kuri veiks Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dailės parodų rūmuose rugpjūčio 18-20 dienomis.
ELTA 
Į viršų